La Flor de Cano Elegidos

Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9293
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: La Flor de Cano Elegidos

Δημοσίευση από Τάκης »

Χρήστο το plume ήταν μύθος που έχει επιστημονικά καταρριφθεί εδώ και χρόνια
διάβασε εδώ, υπάρχουν τα πάντα όλα για το θέμα:
https://www.cigarsforum.gr/viewtopic.ph ... ilit=plume

η άσπρη πούδρα είναι το πρώτο (ακίνδυνο) στάδιο της μούχλας και φεύγει εύκολα
αν το πούρο παραμείνει στις ίδιες συνθήκες στα επόμενα στάδια γίνεται μπλε ή πράσινη
τότε αρχίζει να εισχωρεί και μέσα στο πούρο κυρίως από το πόδι, με αποτέλεσμα να το καταστρέψει και να το κάνει ακάπνιστο

προφανώς σ' αυτό το στάδιο δεν έχεις θέμα, αλλά καλό είναι να έχεις το νου σου
These users thanked the author Τάκης for the post (total 2):
jgeorgostEpicure V
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Junior
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 01, 2018 11:21 am

Re: La Flor de Cano Elegidos

Δημοσίευση από Junior »

Τάκη συντάσσομαι μαζί σου. Όντως θεωρώ ότι θέλει παρακολούθηση. Όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας συμφορουμίτες
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2487
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: La Flor de Cano Elegidos

Δημοσίευση από suleygiannis »

Junior έγραψε:
Τρί Ιουν 11, 2024 3:52 pm
Επανέρχομαι 3 χρόνια μετά με περιέργεια αν έχει εξελιχθεί το πούρο. Μετά από αρκετό καιρό αποχής κι αφού κοιμήθηκε η οικογένεια είπα να αφιερώσω την βραδιά σε μένα. Ενώ είχα βαριά χαρτιά της κουβάς να επιλέξω, νοστάλγησα το πούρο των φτωχών. Θυμάμαι ότι η πρώτη επαφή ήταν αρκετά καλή. Καπνίζω από 10άρα κούτα με κωδικό PTG NOV 20.
Τρομερή μεταμόρφωση. Η στιβαρότητα στο χέρι και η τρομερή γεύση του, έδινε την εντύπωση ότι κάπνιζα robusto των 25€. Τα ράσα όμως δεν κάνουν τον παπά, αλλά αυτό το πουράκι με έκανε να γράψω και να παροτρύνω κι εσάς που τα έχετε θαμμένα -ξεχασμένα ότι υπάρχει μεγάλη βελτίωση. Ελπίζω να είναι έτσι και η υπόλοιπη κούτα.
Έχω ξεκοκκαλισει 1-2 κούτες με αυτόν τον κωδικό και έχω αγοράσει άλλες 4-5 με διάφορους κωδικούς. Κακό ελεχίδο δεν έχω κάνει. Μακράν το καλύτερο tc της Κούβας
Ρε μαν ρε μπρο
Απάντηση

Επιστροφή στο “La Flor de Cano”