Vegueros Centrofinos

Άβαταρ μέλους
Junior
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 01, 2018 11:21 am

Re: Vegueros Centrofinos

Δημοσίευση από Junior »

Το πήρα για δοκιμή μόνο και μόνο από τα πρώτα καλά σχόλια που σημείωσαν οι αγαπητοί συμφορουμίτες. Μου αρέσουν πολύ τα μικρότερα αδερφάκια του, ιδίως τα tapados και τα entretiempos, αλλά αυτό δε μου έκανε κλικ και από μεμονωμένη δοκιμή δε μπορώ να το χαρακτηρίσω κακό πούρο. Ήταν τελείως μονότονο δίνοντας τσιγκούνικες δόσεις από πιπέρι και δέρμα, με ένα tabacco προφίλ να κυριαρχεί μέχρι το τέλος. Εικόνα

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

These users thanked the author Junior for the post:
Spirosbusa71
Άβαταρ μέλους
Junior
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 01, 2018 11:21 am

Re: Vegueros Centrofinos

Δημοσίευση από Junior »

Η αλήθεια είναι ότι μόλις έκανε την εμφάνιση του δεν μου άρεσε. Έκανα κάποια σκόρπια στικ και με άφησε ανικανοποίητο. Προτιμώ τα tapados, όμως πρόσφατα εμφανίστηκαν στα ελληνικά ράφια με τιμή 13.50€/ τεμάχιο, παρτίδες του ‘22 που πράγματι είναι εξαιρετικές. Το παρόν στικ από την αρχή έως το τέλος ήρθαν απλά κορυφαίο. Εικόνα
Δεν πίκρισε πουθενά. Καμία γωνία, καμία καρφίτσα… ουδεμία αμμωνία. Καύση υποδειγματική και παλέτα τρομερά smooth, παχύς και γλυκός καπνός. Αρκετά μπαχαρικά, γλυκά πιπέρια, δέρματα και πολύ τσάι. Παιδιά εάν είχε το δαχτυλίδι της Cohiba δεν θα μου έκανε εντύπωση. Κρίμα που δεν πήρα ολόκληρη την κούτα, παρά μόνο λίγα στικς. Ήταν το καλύτερο πούρο πριν μας αποχαιρετίσει το 2022 και δίκαια κέρδισε μια θέση στο top ten μου
These users thanked the author Junior for the post (total 6):
jgeorgostΤάκηςsigarasalexandrosSvenskSpirosbusa71
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2631
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Vegueros Centrofinos

Δημοσίευση από alexandros »

οταν πρωτοβγηκαν οι γεωργοι πριν μερικα χρονια
υπηρξαν αρκετοι που ειπαμε οτι ειναι κοχιμπα με αλλο δαχτυλιδι . ή τελος παντων οτι εχουν πολυ κοντινη παλετα
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Απάντηση

Επιστροφή στο “Vegueros”