Partagas De Luxe

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Partagas De Luxe

Δημοσίευση από Fairlight »

Εικόνα

LCD Tilotis

H προϊστορία μου με αυτά τα Partagas δεν είναι η καλύτερη (προσοχή δεν είναι κακή) και είχα καταλήξει στο συμπέρασμα οτι είναι μάλλον τα φτωχότερα από τα 'φθηνά' partagas. Ωστόσο μόλις άνοιξα το tubo είδα ένα όχι πολύ κολακευτικό wrapper μεν, με φανταστικό χρώμα με διχρωμίες δε. Τα αρώματα που αναδύθηκαν μόνο θετικά με προϊδέασαν για την συνέχεια η οποία φυσικά αποδείχθηκε καλή.

Ξεκινάει με χοντρούς τσαμπουκάδες ένα κλικ πριν γίνει επιθετικό και δαγκώσει, για το στόμα μου λοιπόν το ιδανικό επίπεδο. Συνεχίζει τσαμπουκαλεμένο καθ όλη την διάρκεια του με δέρματα, πιπέρια, espresso και περιέργως και κάτι herbal. Πολύ, πολύ ωραίο. Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι οτι ενώ η δύναμη παραμένει ψηλά, μετά το 1/3 κάνει μια κοιλίτσα στο σώμα και έτσι η δύναμη του γίνεται λίγο 'κούφια'. Δεν διεκδικεί δάφνες πολυπλοκότητας, δεν είναι καθόλου εκλεπτυσμένο πούρο αλλά είναι πολύ γευστικό και χορταστικό.

Φίλε Daffy ευχαριστώ πολύ!
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8973
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Partagas De Luxe

Δημοσίευση από Τάκης »

Εικόνα

Cremas 140 x 40
machine made μέχρι το 2002
dress 25, (dress 10, c/p 3 a/4 discontinued)

μια κρέμα που ενίοτε έχουμε ρίξει στα μπάζα και τους Καιάδες
αλλά και κάποιες φορές μας έχει χαρίσει και πολύ μερακλήδικες φούμες
παλιά είχε δικό της tubo και δαχτυλίδι χωρίς κανείς να ξέρει το γιατί (το παλιό ήταν πιο cult)

Εικόνα

η σημερινή κυρία μόλις έβγαλε το τσίγκινο πανωφόρι της με άρχισε αμέσως στο αυταρχικό
πρώτα με άγριο «θα σου βάλω πιπέρι στο στόμα» και μετά κρατώντας βέργα sexy δασκάλας με περίλαβε στο ξύλο
οι πρώτες τζούρες είχαν κάτι στιφό και ολίγον ταγγισμένο, πλην όμως έδεναν ερωτικά με το όλο ρουστίκ σκηνικό

η καθόλου αδιάφορη παράσταση είχε κακάο, πολύ χώμα, αγριοβότανα και μπόλικο αλατοπίπερο
αλλά και πολλά floral στοιχεία, αποδεικνύοντας πως είναι ένα αιρετικό partagas
που κάθε φορά προσπαθεί να σταθεί αντάξιο στα καπνά που κουβαλάει
σιγά-σιγά έβγαλε και λίγη partagόκρεμα και δέρμα, γλυκίζοντας μάλιστα αρκετά

πολύ καλή χυμαδούρα που μπορεί να σε κάνει να λοξοκοιτάξεις κούτα
από ένα γενικά γήινο και πιπεράτο πούρο, με dry υφή και πολλά bitter χαρακτηριστικά
που αξίζει κατά καιρούς κάποια λοξοκοιτάγματα και πονηρές ματιές
όσο κι αν η τιμή του έχει εκτοξευθεί στα 10,30 € (για κρέμα μιλάμε), όταν κάποτε το αγόραζες με 6,40 €

Εικόνα
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Junior
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 01, 2018 11:21 am

Re: Partagas De Luxe

Δημοσίευση από Junior »

Τα tubos είναι πολύ βολικά στην μεταφορά, ιδίως τώρα το καλοκαίρι. Αγορασμένο από κατάστημα του κέντρου έναντι 10.10€ από κούτα, χρονιάς 2015. Παραλία, άραγμα καφέ και φυσικά ένα πούρο. Κόβω ανάβω και γεύομαι τσάι και καφέ εσπρέσσο. Λίγο δέρμα και μια κλασσική partagoπιπεράτη επίγευση. Είναι η μοναδική κρέμα, από τις ενεργεία που δεν έχω δοκιμάσει, αλλά δε με ενθουσίασε όπως η RyJ no.1 και η διαχρονική H.Upmann majestic. Θαρρώ σε αρώματα ήταν καλύτερη από την αδελφική Partagas Supper. Να σημειωθεί ότι δεν κράταγε καθόλου στάχτη και έπεφτε συνέχεια πάνω μου. Ήταν μονότονο και εκτός από λίγα πιπεριά και καφέ εσπρέσσο δεν είχε να δώσει τπτ περισσότερο. Σίγουρα με μεμονωμένη δοκιμή δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα. Εις το επανιδείν cremoula... Εικόνα

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

These users thanked the author Junior for the post (total 2):
sigarasnikos doc
Απάντηση

Επιστροφή στο “Partagas”