Partagas Legados LE 2020

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2366
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Partagas Legados LE 2020

Δημοσίευση από suleygiannis »

Partagas Legado LΕ 2020

Hermoso No.2
48 x 157
Κυκλοφόρησε με τουλάχιστον δύο χρόνια καθυστέρηση σε κούτες των 25 πούρων και είναι η ενδέκατη λιμιτάδα της μπράντας
Εικόνα

Δεν έχει maduro wrapper κάτι που το θεωρώ πολύ καλό, μιας και οι τελευταίες λιμιτάδες που το είχαν ήταν απαράδεκτες.
Ωραίο κρύο τράβηγμα με γεύσεις από κρέμα, γη, κακάο και απαλά πιπέρια.
Το τράβηγμα του είναι πολύ καλό.
Ξεκινά με μία μίξη από δέρματα, ξηρούς καρπούς και παρταγόκρεμα από την καλή!
Συνεχίζει με αρκετά βότανα, δέρματα και κρέμες και όλα αυτά εναλλάσσονται.
Εικόνα
Partagas dna από την αρχή σε γεύσεις μόνο καθώς το σώμα του θα έλεγα ότι είναι μεσαίας έντασης. Το πούρο καίγεται και τραβάει ορθά, όταν ξαφνικά ανοίγει μια τρύπα στο σώμα του και βγάζει και από εκεί καπνό!!
Εικόνα
Ευτυχώς δεν συνάντησα άλλο θέμα με την καύση.
Συνεχίζει με μπισκότα και κρέμες και βότανα και πραγματικά αναρωτιέμαι πόσο καιρό έχω να καπνίσω μία καταπληκτική λιμιτάδα.
Είμαι στη μέση και γεύομαι χλωρά αμύγδαλα και κρέμες αλλά και βότανα. Το πούρο δεν έχει πολλές εναλλαγές αλλά είναι έξοχο σε πολυπλοκότητα γεύσεων.
Μπαίνω στο τελευταίο τρίτο και μου έρχονται γεύσεις κανέλας και λοιπών μπαχαρικών, μαζί με δέρματα και κρέμες. Ανέλπιστα και αιφνιδιαστικά κορυφαία φούμα, από τις καλύτερες μου μέσα στο 2022. Μακάρι να βρω κι άλλα!
These users thanked the author suleygiannis for the post (total 4):
ΤάκηςjgeorgostSvenskPetran
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
Epicure V
Δημοσιεύσεις: 427
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2021 7:24 am

Re: Partagas Legados LE 2020

Δημοσίευση από Epicure V »

Πρόσφατα ήρθε στα ελληνικά ράφια μια μικρή παρτίδα Legados με αύξηση 24% σε σχέση με την προηγούμενη τιμή, δηλαδή με καπέλο 8,40 € ανά τεμάχιο.
Συγκεκριμένα από τα 35,45 € που κόστιζε το πούρο τον περασμένο Δεκέμβριο έφτασε τα 43,85 € (1.096,25 € η κούτα).
These users thanked the author Epicure V for the post (total 4):
ΤάκηςjgeorgostnikoskalSvensk
in vino veritas
Απάντηση

Επιστροφή στο “Partagas”