Hoyo de Monterrey Le Hoyo du Maire

Nikolaros
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2021 4:08 pm

Re: Hoyo de Monterrey Le Hoyo du Maire

Δημοσίευση από Nikolaros »

Kρίμα γιατί ήθελα να το συμπαθήσω, 5 κομμάτια ΟCT 19 από slb για δοκιμή.
To πρώτο βγήκε loose και εκπαραθυρώθηκε.
Τελείωσα μόλις το 2ο που το πήγα αργά για να μην αγριέψει, βρήκα τσαμπουκαλεμένα μπαχαρο-δέρματα σε όλη τη διάρκεια και τίποτα περισσότερο.
Άρωμα αδιάφορο.
Τα υπόλοιπα 3 τα βλέπω και με εκνευρίζουν. Aπό μακριά και αγαπημένοι... :roll:
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Hoyo de Monterrey Le Hoyo du Maire

Δημοσίευση από alexandros »

κρυψτα για 3 χρονια και μετα μας ξαναλες
These users thanked the author alexandros for the post:
Nikolaros
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Hoyo de Monterrey Le Hoyo du Maire

Δημοσίευση από suleygiannis »

Χωρίς να ανήκει στα αγαπημένα μου εντρεακτος, βασικά είναι το λιγότερο αγαπημένο από τα 3, δεν είναι τόσο κακό πούρο. Απλά είναι μπαρούτι φρέσκο και θέλει χρόνια
These users thanked the author suleygiannis for the post:
Nikolaros
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Hoyo de Monterrey Le Hoyo du Maire

Δημοσίευση από Τάκης »

ορθόν, και αυτό μπορεί να καταγραφεί κατά το μάλλον ή ήττον στα θετικά του
ως γνωστόν, η καλύτερη Αβάνα είναι η καραβάνα
και αλίμονο, σίγουρα ένα πούρο δεν μπορεί να κριθεί με τόσο μικρό και περιορισμένο δείγμα
These users thanked the author Τάκης for the post:
Nikolaros
papa was a rolling stone...
Nikolaros
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2021 4:08 pm

Re: Hoyo de Monterrey Le Hoyo du Maire

Δημοσίευση από Nikolaros »

Το τρίτο της 5δας (της καταστροφής) με τον πρωινό καφέ, είπα να ανάψω κάτι αλλά η όρεξη δεν ήταν για κάτι καλό,
οπότε άναψα το 3ο υπόθετο, για να τα ξεφορτώνομαι σιγά-σιγά, να μην τα βλέπω και εκνευρίζομαι...
Αισθητά παχύτερο το σημερινό, επίσης παχύτερο από τα 5 και το πρώτο, που βγήκε loose, και μαλακά στο χέρι πολύ και τα 2 αυτά,
είπαμε, το πρώτο βγήκε loose. Loose και το σημερινό 3ο, τραβούσε σαν καλαμάκι, λαμπάδιασε σαν τα ξερόχορτα του Ιούδα, τουνέλιασε γερά 3 ή 4 φορές, τι να το διορθώνω (τι να διορθώσεις εδω... τέλος πάντων...), τίποτα αυτό, τον χαβά του, ήθελε να τουνελιάζει το σκασμένο... Το συνέχιζα σχεδόν κλαίγοντας από τα νεύρα μου μονάχα για να δω τι άλλο στραβό θα μου βγάλει, κόντευε να λιώσει στο χέρι μου, άρχισε να διαλύεται... Super flaky στάχτες, από γεύση (όσο πρόλαβα δλδ, μονάχα στα 2-3 πρώτα τραβήγματα) μου φάνηκε κάπως ηπιότερο, ξεκίνησε τουλάχιστον ηπιότερα, μάλλον "συμπαθητικά" ξεκίνησε, λίγο μετά το άνοιγμα όμως αρχίσανε τα στραβά του. Μου έδινε την αίσθηση οτι κάπνιζα σελοφανάτο ελαφροτυλιγμένο purito, με τη διαφορά οτι τα puritos βγαίνουν (σχεδόν πάντα) χωρίς προβλήματα ενώ αγοράζεις 5 από αυτά στην τιμή του σ****ύ αυτού.
Δεν μου κάθονται τα Hoyo ρε παιδιά, με τίποτα δεν μου κάθονται. Πέραν κάποιων μη προβληματικών Epicure 2 και Petit Robusto (από το οποίο έχω κάνει μπόλικα από παλιά και το οποίο επίσης θεωρώ φουλ απρόβλεπτο, με μεγάλη αστάθεια μεταξύ πούρων του ίδιου κουτιού, στo κάψιμο αλλά και στη συνολική εμπειρία), δεν μου κάθεται η εταιρεία, με τίποτα ... (Θυμάμαι και κάποια εντελώς αδιάφορα τουμπάτα Coronations, τα ίδια και εκεί...)
Και είναι κρίμα γιατί, δεν ξέρω γιατί, ίσως μου άρεσε πάντα το δαχτυλίδι, η ονομασία, δεν ξέρω τι, είχα από την αρχή (2007) μια τρομερή τάση να θέλω να τα συμπαθήσω...
OCT 19 είπαμε, θα ελέγξω το κουτί την επόμενη φορά της επίσκεψης μου στο πουράδικο για να πληροφορήσω για το εργοστάσιο.

Συγχωρήστε τον εκνευρισμό αλλά εδω είμαστε για να μοιραζόμαστε εμπειρίες, καλές προφανώς, αλλά νομίζω σωστό θα είναι και κακές.
Αν το post ενοχλεί ή θεωρηθεί απρεπές σβήστε το ελεύθερα... Eγώ, μια φορά, τα είπα και ησύχασα...


Εικόνα
These users thanked the author Nikolaros for the post:
Spirosbusa71
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Hoyo de Monterrey Le Hoyo du Maire

Δημοσίευση από alexandros »

κολλητιλικια με τον επιστημονα προβλεπω ... :P
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Άβαταρ μέλους
Spirosbusa71
Δημοσιεύσεις: 1248
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 5:53 pm

Re: Hoyo de Monterrey Le Hoyo du Maire

Δημοσίευση από Spirosbusa71 »

Για δοκίμασε να πετάξεις μια πεντάδα για αρκετό καιρό σε καμιά γωνία και δοκίμασε τα προς τα τέλη του 23
Που ξέρεις μπορεί να αλλάξεις γνώμη
ο λαός λέει ότι η απόσταση μας φέρνει πιο κοντά
These users thanked the author Spirosbusa71 for the post (total 2):
StratosEpicure V
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Hoyo de Monterrey Le Hoyo du Maire

Δημοσίευση από suleygiannis »

Καίω από κουτάκι MLU ABR 18. Το πούρο έχει δύναμη και σώμα από την αρχή και βγάζει σοκολάτες, γκοφρέτα, μόκα και δέρμα και προχωρώντας έχει μέλια, κρέμες, ξηρούς καρπούς και κέδρο.
Εικόνα

Μικρά κομψοτεχνήματα της Κούβας, τα οποία δεν ξέρω αν βγαίνουν ακόμα ή αν θα τα ξαναβρίσκουμε στο μέλλον. Τα entreactos είναι θησαυρός πάντως
These users thanked the author suleygiannis for the post (total 4):
sigarasSvenskjgeorgostSpirosbusa71
Ρε μαν ρε μπρο
Απάντηση

Επιστροφή στο “Hoyo de Monterrey”