Hoyo de Monterrey Short Hoyo Coronas

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8897
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Hoyo de Monterrey Short Hoyo Coronas

Δημοσίευση από Τάκης »

Εικόνα

Mareva 129 x 42
Dress 25, discontinued 2006

FDO MAY 04

πρόκειται για τη δεύτερη Mareva του Λάκκου, που καταργήθηκε από την παραγωγή το 2006
(υπάρχει και μια ξεχασμένη τρίτη, τα καταργημένα στα 70’s Generes de Gener )

εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα περίεργο έως αλλόκοτο Hoyo, κάτι μεταξύ μαύρου προβάτου και άσωτου υιού
έχω καπνίσει αρκετές, μεταξύ αυτών και καλά κομμάτια, αλλά γενικά δεν με ενθουσίαζαν
μέχρι πριν λίγα χρόνια τις έβρισκε κανείς σχετικά εύκολα και μάλιστα σε καλή τιμή, αλλά πλέον είναι εξαφανισμένες
έχω κάμποσο καιρό να τις καπνίσω, κι είμαι περίεργος να δω τι εντύπωση θα μου κάνει το σημερινό στικ

Εικόνα

στο κρύο ρούφηγμα βγάζει γλυκά μπαχαρικά, παλαιικά ξύλα, και αποξηραμένα άνθη
κι αμέσως με το άναμμα δείχνει έναν τσαμπουκαλεμένο εαυτό, με αρκετή δύναμη και ανάλογο σώμα

με υποδέχονται νότες από γη, ξυλώδη, πιπερομπάχαρα, και ξερά χόρτα
το πούρο έχει έναν γλυκό και spicy χαρακτήρα και πολύ ενδιαφέρουσα και ζωντανή παλέτα
που τζούρα τη τζούρα φορτώνει παλαιωμένες λιχουδιές, η επόμενη είναι αμυγδαλόψιχα ανακατεμένη με μέλι

Εικόνα

απ’ όλα έχει ο μπαξές, και κανέλα και μοσχοκάρυδο, και αποξηραμένα φρούτα, και αλμυρά κράκερ
στην πορεία η Mareva, η αποκαλούμενη Short Corona, χτίζει σιγά – σιγά και μια κρέμα σοκολάτα

η αλήθεια είναι πως δεν τη θυμάμαι «τόσο καλή», η αποψινή τα σπάει δικέ μου
εντάξει, καμιά φορά είναι η διάθεση, στην προκειμένη και η νοσταλγία - 2004 γαρ
αλλά το πουράκι είναι τόσο νόστιμο, που ξεπερνάει κατά πολύ τα όποια μαγνητικά κύματα αυθυποβολής

Εικόνα

στο κάδρο μπαίνουν εσπεριδοειδή, ακούγονται και μερικές αχνές πινελιές από άνθη
το πιπέρι ανεβάζει ένταση, τα παλιά ξύλα γίνονται κέδρος, με τις τελευταίες τζούρες να αποκτούν μια βοτανική χροιά
στο τέλος σερβίρει κι έναν καπουτσίνο, ολοκληρώνοντας ένα πρωτοκλασάτο performance

μωρέ μπράβο! άστραψε και βρόντηξε η SHC και δεν της το ‘χα
αχ αυτές οι παλιές Αβάνες, αλλάζουν την ατζέντα μ’ έναν τρόπο μαγικό…

Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 10):
Mixalis81JuniorSvenskVr AndreasalexandrosPetranAssossuleygiannislefteris cSpirosbusa71
papa was a rolling stone...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Hoyo de Monterrey”