El Rey Del Mundo WIH RE Libano 2020

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Assos
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 1:38 pm

El Rey Del Mundo WIH RE Libano 2020

Δημοσίευση από Assos »

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Το El Rey Del Mundo WIH 20, αποτελεί φόρο τιμής για τα 20 χρόνια λειτουργίας του Lebanon’s duty-free shop στο αεροδρόμιο Beirut-Rafic Hariri International Airport, το οποίο ήταν το πρώτο (και μεγαλύτερο) Duty Free που προσέφερε WIH (Walk in Humidor - υγραντήρα ανοιχτός για περιήγηση)
Το Geniales λοιπόν είναι τροφαντό όμορφο και μυρωδάτο! Αρκετά γεμάτο και σχεδόν αψεγάδιαστο!
Στα κρύα του αρώματα έχει μέλι, μυρωδιές από ανθισμένη αμυγδαλιά κάτι φρέσκες μυρωδιές άνοιξης και ξερών φρούτων!
Το συνόδεψα με καφέ, αλλά το επόμενο θα το συνοδέψω σίγουρα με αλκοόλ μιας και το σηκώνει άνετα!
Κόβω και τραβάει τέλεια!

Εικόνα

Εικόνα

Αρκετά κρεμώδες και πολύ μπισκότο στο πρώτο τρίτο με πολλές περίεργες γεύσεις για εξερεύνηση... είχε ωραία απαλή γεύση καραμέλας βουτύρου, παντεσπάνι, φρέσκο ψωμί λίγα και ελαφριά πιπερακια, ξερή μαύρη σταφίδα και ξηρούς καρπούς ψημένους... πολύ καλή αρχή πραγματικά!
Το μόνο μείον ότι θα περίμενα για τόσο χοντρό πούρο να βγάζει πολύ και παχύ καπνό, αλλά δυστυχώς δεν έβγαζε πολύ... κάτι που άλλαξε τελείως στο τελευταίο τρίτο...
Στη μέση το πούρο αλλάζει προφίλ και γίνεται διαφορετικό ανεβάζοντας σιγά σιγά σώμα...
Πιο πολλά δέρματα και λίγο κέικ κακάο, βανίλια και μέλι... ίσως ανθόμελο... μπορεί...
Κρατάει εξαιρετικά τη στάχτη του, σε χρώμα ανοιχτό γκρι σχεδόν λευκό...
Η έκπληξη έρχεται στο τελευταίο τρίτο που το πούρο ανεβάζει σώμα και βγάζει καπνό με το κιλό!
Η γεύσεις έρχονται γεμάτες και έχω ήδη αρχίσει να παραμιλώ και να το διασκεδάζω!! Θα ήθελα ουίσκι... σίγουρα! Παιδιά το σηκώνει το θηρίο...
έρχονται κρέμες σοκολάτας γάλακτος με το κιλό και μένουν στην επίγευση. Μου αρέσει... ξανά τζούρα και έχει τα μπισκότα της αρχής με κακάο βανίλια και μέντα.... Λίγο ρίγανη σε κάποιο σημείο και πάλι κρέμα λευκής σοκολάτας...


Εικόνα

Εικόνα
Το πούρο μπαίνει top ten! Τώρα σε ποια θέση... δε ξέρω... αλλά ψηλά σίγουρα!
Όσοι το έχουν ας το δοκιμάσουν!! Εμένα πάντως με τρέλανε
These users thanked the author Assos for the post (total 10):
PetranJazzmanΤάκηςRigelianosΣτάθηςSvenskMixalis81TournesolsuleygiannisSpirosbusa71
You Miss 100% Of The Shots You Don't Take.
You Need To Start Shooting At Your Goals
Απάντηση

Επιστροφή στο “El Rey del Mundo”