Ποιο είναι το καλύτερο κουβανέζικο πούρο που βγαίνει (και) σε μεταλλική συσκευασία;

η κάλπη του φόρουμ

Ποιο είναι το καλύτερο κουβανέζικο πούρο που βγαίνει (και) σε μεταλλική συσκευασία;

Το δημοψήφισμα λήγει την Κυρ Μαρ 21, 2021 12:15 pm

H. Upmann Half Corona
15
20%
H. Upmann Regalias
3
4%
Montecristo Media Corona
15
20%
Partagas Capitols
4
5%
Romeo y Julieta Club Kings
1
1%
Romeo y Julieta Julieta
4
5%
Vegueros Centrofinos
5
7%
Vegueros Entretiempos
5
7%
Vegueros Mananitas
11
14%
Vegueros Tapados
13
17%
 
Σύνολο ψήφων: 76
Άβαταρ μέλους
Petran
Δημοσιεύσεις: 1354
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 3:28 pm

Re: Ποιο είναι το καλύτερο κουβανέζικο πούρο που βγαίνει (και) σε μεταλλική συσκευασία;

Δημοσίευση από Petran »

let's go 8-)

tin or not έχω καπνίσει Regalias,Tapados, Centrofinos και Entretiempos από 1-2 στικς το καθένα
τα πρώτα δύο μου άφησαν καλές εντυπώσεις, τα υπολοιπόμενα Vegueros ήταν αδιάφορα
λόγω μικρού δείγματος και τα τέσσερα μένουν εκτός ψηφοφορίας

Capitols, Club Kings και Julieta αγνοείται η τύχη τους...

καταλήγω παραθέτοντας με το γνωστό σύστημα à la 3-2-1 τις προτιμήσεις-ψήφους μου

3) Vegueros Mananitas

μανιτζέβελο πυραυλάκι γεύσεων για όλες τις ώρες και ημέρες

Εικόνα

2) H. Upmann Half Corona

αγαπηθήκαμε απ' την αρχή με το half...κάτι το μέγεθος, κάτι από δω κάτι από 'κει

Εικόνα

1) Montecristo Media Corona

μία που το δοκίμασα, μία που μπήκε κατευθείαν στο rotation...εξαιρετικό πούρο με πυγμή

Εικόνα
These users thanked the author Petran for the post:
suleygiannis
Tο "πούρο" είναι κάτι πολύ (και πολλά) περισσότερο από ένα πούρο
Τάκης, Έλληνας Aficionado
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Ποιο είναι το καλύτερο κουβανέζικο πούρο που βγαίνει (και) σε μεταλλική συσκευασία;

Δημοσίευση από suleygiannis »

Ευχαριστώ και τον Πέτρο για τις ψήφους του. Τρεις ημέρες έμειναν για τη λήξη και αυτής της ψηφοφορίας. Οι υπόλοιποι που είστε; Εκδρομές; Καφέ; Μπαρ; Εστιατόρια; Κλάμπινγκ; :roll: :D
These users thanked the author suleygiannis for the post:
Τάκης
Ρε μαν ρε μπρο
Rigelianos
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:07 am

Re: Ποιο είναι το καλύτερο κουβανέζικο πούρο που βγαίνει (και) σε μεταλλική συσκευασία;

Δημοσίευση από Rigelianos »

Καλησπέρα! Διαπιστώνω εντυπωσιασμένος ότι μόνο 3 από αυτά έχω καπνίσει, οπότε τα ψηφίζω και τα παραθέτω με σειρά προτίμησης:

3. Vegueros Entretiempos

2. Vegueros Tapados

1. Vegueros Mananitas, το οποίο το θεωρώ εξαιρετικότατο συνολικά!
These users thanked the author Rigelianos for the post:
suleygiannis
Άβαταρ μέλους
KonTam
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 29, 2020 11:40 am

Re: Ποιο είναι το καλύτερο κουβανέζικο πούρο που βγαίνει (και) σε μεταλλική συσκευασία;

Δημοσίευση από KonTam »

Ακόμα ένα poll που δεν έχω πλήρη εικόνα για όλες τις επιλογές. Ομως θα ρίξω τα ψηφαλακια μου κ θα κεράσω κ κάποιες απορίες...
Με σειρά προτεραιότητας
1)montecristo media corona.
Ο καλύτερος τρόπος να ανοίξεις την ημέρα. Συμπηκνωμενο παιχνιδιάρικο απολαυστικό.
2)Upmann half corona.
Εξίσου σοβαρό αλλα σίγουρα υστερεί απτο αντίστοιχο μοντε.
3)vegueros tapados.
Ελαχιστότατο δείγμα έχω απο αυτο ομως αρχίζει να γίνεται δουλίτσα.
Κ ήρθε η ωρα για την απορία μου. Βλέπω οτι πολλοί έχουν δοκιμάσει το vegueros centrofinos. Υποθέτω οτι σίγουρα κάποιοι το εχουν προμηθευτεί κ απο εξωτερικό. Εγω Ελλάδα γιατι δεν μπορω να το βρω πουθενα;;;;
These users thanked the author KonTam for the post:
suleygiannis
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Ποιο είναι το καλύτερο κουβανέζικο πούρο που βγαίνει (και) σε μεταλλική συσκευασία;

Δημοσίευση από Τάκης »

τα Centrofinos σύντομα θα είναι διαθέσιμα και στην Ελλάδα Κώστα
These users thanked the author Τάκης for the post:
KonTam
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
harmonica
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 498
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 7:54 am

Re: Ποιο είναι το καλύτερο κουβανέζικο πούρο που βγαίνει (και) σε μεταλλική συσκευασία;

Δημοσίευση από harmonica »

Ανέκαθεν μου άρεσαν τα πρακτικά τινακια.Ο λόγος είναι ότι κρατάνε τα πούρα ασφαλή από κτυπήματος και μου αρέσουν και αισθητικά.
Λοιπόν πρώτο στην λίστα

• Upmann half corona,βγήκε εδώ και μια δεκαετία.Ημουν τυχερός που πρόλαβα την πρώτη καλή φουρνιά και από τότε είναι πάντα στον υγραντηρα μου.

• montecristo media corona. Και αυτά έρωτας με την πρώτη φουρνιά και μπορώ να πω ότι ίσως μου αρέσουν λίγο παραπάνω από του τραπεζί

•vegueros mananitas.Αλλο αγαπημένο πουρακι,πυραυλακι,το τιμώ και αυτό συχνά πυκνά και προσέχω να μην ξεμεινω.
These users thanked the author harmonica for the post (total 2):
Juniorsuleygiannis
"There are two things a man never forgets -his first love and his first cigar"
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Ποιο είναι το καλύτερο κουβανέζικο πούρο που βγαίνει (και) σε μεταλλική συσκευασία;

Δημοσίευση από suleygiannis »

Ευχαριστώ τους Rigelianos, Kontam, Harmonica για τις ψήφους τους. Υπενθυμίζω ότι σήμερα είναι η τελευταία ημέρα της ψηφοφορίας.
Αρκετοί δεν έχουν ψηφίσει.
ΥΓ: Χτες έστειλα στη θάλασσα ένα tapados. Το πούρο δεν κάνει ούτε για να περνάς την ώρα σου. Απορώ τι του βρίσκεται και είναι στην τρίτη θέση.
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Ποιο είναι το καλύτερο κουβανέζικο πούρο που βγαίνει (και) σε μεταλλική συσκευασία;

Δημοσίευση από alexandros »

απο τα πουρα της ψηφοφοριας δεν εχω καπνισει τα καπιτολς και τα κλαμπ κινγκς
ενω απο τα τζουλιετα τζουλιετα εχω μικρο δειγμα. ναι μεν μου αρεσουν αλλα η τιμη τους ειναι για κλαματα
μικρο δειγμα εχω επισης απο τα ρεγκαλιας.

πρωτο θα βαλω τη μιση κορονα του τραπεζιτη. εκανε μια μικρη κοιλια τον δευτερο χρονο κυκλοφοριας της αλλα μετα επιασε παλι καλη αποδοση
δευτερο θα βαλω την ταπα των γεωργων . ελαχιστες εχω καψει που δεν μου αρεσαν
στην τριτη θεση οριακα θα μπει η μεντια κορονα συγκριτικα με την μανανιτα . πιο μικρο το δειγμα των μοντε αλλα ποτε δεν με απογοητευσε ενω μανανιτες εχω πετυχει και κακες
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Ποιο είναι το καλύτερο κουβανέζικο πούρο που βγαίνει (και) σε μεταλλική συσκευασία;

Δημοσίευση από suleygiannis »

Αλεξ επιτρέπονται μέχρι 5 ψήφοι. Οι τελευταίοι ψηφίσαντες απλά δεν έχουν καπνίσει τα υπόλοιπα
These users thanked the author suleygiannis for the post:
alexandros
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Ποιο είναι το καλύτερο κουβανέζικο πούρο που βγαίνει (και) σε μεταλλική συσκευασία;

Δημοσίευση από alexandros »

ευχαριστω. συμπληρωνω τις μαμασιτες και την ιουλιετα ιουλιετα
δεν μπορω να τις κλικαρω μιας και ψηφισα ηδη
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”