Tι θα θέλατε να είστε αν δεν είστε αυτό που είστε

η κάλπη του φόρουμ
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Tι θα θέλατε να είστε αν δεν είστε αυτό που είστε

Δημοσίευση από suleygiannis »

Μου αρέσει αυτό που κάνω.
Αν δεν έκανα αυτό, θα ήθελα κάτι με πολύ λιγότερο άγχος.
Να είχα μια ταξιδιωτική εκπομπή ή κάτι τέτοιο. Να πληρώνομαι για κάποιον λόγο για να ταξιδεύω.
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Tι θα θέλατε να είστε αν δεν είστε αυτό που είστε

Δημοσίευση από Τάκης »

ευχαριστώ και τους επόμενους τρεις φίλους που απάντησαν στο ερώτημα του poll
τον επιστήμονα με τις καλλιτεχνικές του ανησυχίες, τον ταξιδευτή του διαστήματος Κωνσταντίνο, και τον happy traveller Γιάννη

Εικόνα
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Tι θα θέλατε να είστε αν δεν είστε αυτό που είστε

Δημοσίευση από Τάκης »

κατά τα φαινόμενα και με βάση τη συμμετοχή στο poll, μάλλον όλοι είστε απόλυτα ευχαριστημένοι & καλυμμένοι με αυτό που κάνετε
τόσο, που ούτε κατά διάνοια περνούν από το μυαλό σας εναλλακτικές σκέψεις, έστω σαν ονειροφαντασία ή παιδικό απωθημένο...

...εν πάση παίδες, κανείς δεν σας ζήτησε να σκάψετε, αλλά να πείτε δυο λόγια μόνο για μια άλλη -έστω και ουτοπική- οπτική της ζωής
όποιοι θέλουν μπορούν να το κάνουν μέχρι την Κυριακή, μετά το τραίνο θα σφυρίξει τρεις φορές και θα αλλάξει ράγες

Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 2):
PetranSvensk
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
lefteris c
Δημοσιεύσεις: 802
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 10:17 pm

Re: Tι θα θέλατε να είστε αν δεν είστε αυτό που είστε

Δημοσίευση από lefteris c »

Καλησπέρα :D

Αυτό που με ελκύει βρίσκεται σίγουρα μέσα στη τέχνη,
στο χώρο υπάρχουν δημιουργίες που θαυμάζω, που με συγκινούν, που με παν ένα βήμα παραπέρα...
που απλά με κάνουν να ζηλεύω !
θα ήθελα λοιπόν και γω να είχα μια θέση μέσα σε αυτούς τους δημιουργούς.
Εικαστικός πρώτη επιλογή και δεύτερη με ελάχιστη διαφορά ποιητής
συνθέτης κλασσικής μουσικής - όπερας ! ναι και αυτό, αφού "Εν αρχή ην ο λόγος" ή "Εν αρχή ην ο ήχος" :o
βάζω και μία τέταρτη, σκηνογράφος 8-)

εν ολίγοις... Η ζωή στην Τέχνη
These users thanked the author lefteris c for the post:
Petran
Το πούρο είναι σαν μια σεμνή ερωμένη - κρύπτη που προσφέρει απλόχερα τον έρωτά της σ' αυτούς που την ανακαλύπτουν
Άβαταρ μέλους
nikos doc
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1498
Εγγραφή: Τετ Φεβ 07, 2018 11:45 pm

Re: Tι θα θέλατε να είστε αν δεν είστε αυτό που είστε

Δημοσίευση από nikos doc »

Κάποια στιγμή ήθελα να γίνω πιλότος, αλλά ψήλωσα και δεν χώραγα στο cockpit.....
Μετά ξεκίνησα την καλαθοσφαίριση αλλά η παρά πολύ δουλειά δεν συνοδευόταν και από πολύ ταλέντο......
Μετά έγινα αυτό που έγινα....

Τελικά, θα ήθελα να ήμουν αρχαιολόγος. Με ιντριγκάρει η γνώση και η ανασκαφή!
This is our House!
Άβαταρ μέλους
Spirosbusa71
Δημοσιεύσεις: 1248
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 5:53 pm

Re: Tι θα θέλατε να είστε αν δεν είστε αυτό που είστε

Δημοσίευση από Spirosbusa71 »

Μικρός ήθελα να γίνω δικηγόρος αλλά που μυαλό για διάβασμα μετά σκέφτηκα οικονομολόγος αλλά μία από τα ίδια (παρηγοριά μου δίνει ο γιος μου που σπουδάζει το αντικείμενο)
Τελικά λέω αυτό που είμαι αλλά αν είχα και λίγο περισσότερο μυαλό μέσα στο κεφάλι όταν ξεκίνησα θα ήμουν ακόμα ποιο ευχαριστημένος :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Tι θα θέλατε να είστε αν δεν είστε αυτό που είστε

Δημοσίευση από Τάκης »

αγαπητά μου παιδιά μόλις ολοκληρώθηκε κι αυτή η ιδιαίτερη ψηφοφορία μας
που δεν ερωτούσε ποιο είναι το καλύτερο φιγουράδο της Πινάρ δελ Ρίο
αλλά επιχείρησε να ιχνηλατίσει τους εν δυνάμει εραστές του ονείρου μέσα στους αγωνιστές της ζωής
και να χαρτογραφήσει τους πόθους και τους ίμερους της ουτοπίας πίσω από τη σκόνη του χρόνου και τη βιτρίνα της καθημερινότητας
διότι το "πούρο", όπως πολλάκις έχει καταδειχθεί ενταύθα, είναι κάτι πολύ (και πολλά) περισσότερο από ένα πούρο

δέκα φίλοι ανταποκρίθηκαν στην ίντριγκα του ερωτήματος και απάντησαν
συγκεκριμένα οι κ.κ. sigaras, svensk, petran, fairlight, rigelianos, suleygiannis, lefteris, nikos doc, spirosbusa & τάκης
τους οποίους ευχαριστώ θερμώς και όλως ιδιαιτέρως

η πλειοψηφία αυτού του μικρού αλλά εκλεκτού εκλογικού σώματος, επέδειξε σαφή ροπή προς τις τέχνες
αφού εκφράστηκαν διάφορες καλλιτεχνικές κλίσεις όπως σκηνοθέτης, δημιουργός κόμικ, εικαστικός, μουσικός, ηθοποιός, συγγραφέας
ακόμα ένας θα ‘θελε να είναι κοσμοναύτης, ένας αρχαιολόγος, ένας ταξιδευτής, κι ένας δεν θα ήθελε να μεγαλώσει ποτέ

αυτά τα λίγα από μένα, δίνουμε ραντεβού λίαν συντόμως στην επόμενη ψηφοφορία μας

Υ.Γ. τώρα που το ξανασκέφτομαι, θα γούσταρα τρελά να ήμουν συντάκτης στο CA να μου τα σπρώχνουν οι nonοί, να τεστάρω καραβιές non και να πληρώνομαι 8-)

Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 2):
PetranSvensk
papa was a rolling stone...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”