Corto_Maltese

εδώ συζητάμε για τεχνικά θέματα που αφορούν το forum μας
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8897
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Corto_Maltese

Δημοσίευση από Τάκης »

για κάποιον άγνωστο μέχρις στιγμής λόγο, ο λογαριασμός του αγαπητού Λεωνίδα (Corto_Maltese) «εξαφανίστηκε» από το φόρουμ
και μαζί όλα τα post που είχε ανεβάσει ως τώρα το ιδιαίτερα ενεργό μας μέλος

αυτό συνέβη χωρίς να έχει γίνει καμία ενέργεια από πλευράς φόρουμ (admin, mods) ακόμα και "κατά λάθος"
η διαδικασία διαγραφής λογ/μού-δημοσιεύσεων δεν γίνεται με το πάτημα ενός κουμπιού
και θα απεικονιζόταν και στα δεδομένα της διαχείρισης πράγμα που δεν συμβαίνει
απ΄ την άλλη, ένα απλό μέλος δεν έχει τη δυνατότητα να διαγράψει το λογαριασμό και τις δημοσιεύσεις του

είναι κάτι που συναντώ πρώτη φορά στα τόσα-όσα χρόνια ασχολούμαι :roll:
και με κάνει να αναρωτιέμαι τι ακριβώς μπορεί να έχει γίνει… κάποιο ακραίο τεχνικό σφάλμα..?? κάτι άλλο περίεργο...???

το τελευταίο post του μέλους στο φόρουμ ήταν 16 Ιανουαρίου στο thread του Top-Ten
παρακαλώ όποιον έχει στοιχεία επικοινωνίας του Λεωνίδα (τηλέφωνο, mail κλπ.) να μου τα περάσει με ένα πμ

Λεωνίδα αν μας διαβάζεις, επικοινώνησε παρακαλώ μαζί μου στο mail του φόρουμ: info@cigarsforum.gr
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
lefteris c
Δημοσιεύσεις: 802
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 10:17 pm

Re: Corto_Maltese

Δημοσίευση από lefteris c »

Καλησπέρα Τάκη
Δε ξέρω πόσο σχέση μπορεί να έχει ;
αλλά τη Παρασκευή βράδυ γύρω στις 11:30 συνδέθηκα για να ανεβάσω το Τοπ 10 αλλά 15 λεπτά μετά μέχρι να το στήσω είχε πέσει το site και δε μπόρεσα, κατόπιν κοιτούσα συχνά αν επανήλθε...
2 παρά κάτι πήρε μπρος ξανά, αλλά καθυστερούσε αρκετά η κάθε σελίδα να ανοίξει, 30 δεύτερα τουλάχιστον, (άλλα site τρεχαν κανονικά)
τα κατάφερα τελικά να ανεβάσω τη λίστα μου στις 2:23 am όπως βλέπω τώρα,
(εις διπλούν είχε ανέβει, έσβησα τη μία)
Το πούρο είναι σαν μια σεμνή ερωμένη - κρύπτη που προσφέρει απλόχερα τον έρωτά της σ' αυτούς που την ανακαλύπτουν
Άβαταρ μέλους
jgeorgost
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 15, 2021 10:44 pm

Re: Corto_Maltese

Δημοσίευση από jgeorgost »

Και εγώ έχω να προσθέσω πως το τελευταίο διάστημα συχνά πυκνά δεν φορτώνει η σελίδα και βγάζει σφάλμα server.
"Any cigar smoker is friend, because I know how he feels." - Alfred de Musset

🇨🇺❤️🇨🇺
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8897
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Corto_Maltese

Δημοσίευση από Τάκης »

παιδιά ευχαριστώ για τη συνδρομή σας

το τεχνικό θέμα που αναφέρετε παρουσιάστηκε πρώτη φορά 17/01, συμπτωματικά (?) μέρα του τελευταίου post του Λεωνίδα
και συγκεκριμένα προέκυψε από κάποιο πρόβλημα που υπήρξε στη βάση δεδομένων
επικοινωνήσαμε άμεσα με την εταιρεία που μας κάνει το hosting και το φόρουμ επανήλθε με κάποιο repair που έγινε από τον κεντρικό server
μετά 2-3 μέρες συνέβη το ίδιο και η αποκατάσταση έγινε πάλι με την ίδια διαδικασία, έκτοτε δεν υπήρξε άλλο παρόμοιο θέμα

το φόρουμ "έπεσε" την περασμένη Παρασκευή το βράδυ όπως σημειώνει ο Λευτέρης
αλλά αυτή τη φορά συνέβη επειδή έπεσε ο server της εταιρείας που μας φιλοξενεί, κάτι που έχει γίνει και στο παρελθόν
παρακολουθούμε το όλο θέμα και αναλόγως θα πράξουμε

το ζήτημα είναι πως πρέπει να βρούμε τρόπο να επικοινωνήσουμε με το Λεωνίδα, θα είναι πολύ κρίμα να χάσουμε την παρέα του...
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2366
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Corto_Maltese

Δημοσίευση από suleygiannis »

Το φόρουμ έπεφτε καθημερινά και για πολλές ώρες είτε πρωινές είτε βραδινές ώρες και αυτό είναι απαράδεκτο. Μάλλον θα πρέπει να κάνουμε μια σοβαρή κουβέντα με την εταιρεία με τους σερβερς.
Αυτό όμως δεν νομίζω ότι έχει κάποια σχέση με το θέμα του κορτο μαλτεζε. Ίσως ξέρει ο μπρούλης
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2596
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Corto_Maltese

Δημοσίευση από alexandros »

δεν υπαρχουν μεσα στο συστημα πουθενα στοιχεια του? το εμαιλ του δλδ μας ενδιαφερει
εξαφανιστηκαν ολα?
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8897
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Corto_Maltese

Δημοσίευση από Τάκης »

δεν φαίνεται να υπάρχει τίποτα Αλέξανδρε, εκτός κι αν είναι κάτι που θέλει εξειδικευμένη γνώση για να το δεις
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
jgeorgost
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 15, 2021 10:44 pm

Re: Corto_Maltese

Δημοσίευση από jgeorgost »

Ο συνεργάτης που μας φιλοξενεί δεν μπορεί να βρεί τίποτα;
"Any cigar smoker is friend, because I know how he feels." - Alfred de Musset

🇨🇺❤️🇨🇺
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8897
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Corto_Maltese

Δημοσίευση από Τάκης »

είναι η τελευταία εναλλακτική αν δεν βρούμε κάτι μόνοι μας
ελπίζω ο Λεωνίδας να δει τα post και να επικοινωνήσει μαζί μας στο mail του φόρουμ info@cigarsforum.gr
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
lefteris c
Δημοσιεύσεις: 802
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 10:17 pm

Re: Corto_Maltese

Δημοσίευση από lefteris c »

Εικόνα

Μου δείχνει ότι κάτι υπάρχει αν βάλεις το ποντίκι πάνω, τώρα αν επιλέξεις το όνομα βγάζει "Το μέλος που ζητήθηκε δεν υπάρχει."
Νομίζω υπάρχουν ελπίδες οι τεχνικοί του server να επαναφέρουν τα post αφού μπορείς να μαρκάρεις το nickname"Corto_Maltese"

Μέσω των πολλαπλών FB κανείς ;
Το πούρο είναι σαν μια σεμνή ερωμένη - κρύπτη που προσφέρει απλόχερα τον έρωτά της σ' αυτούς που την ανακαλύπτουν
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνικά και Άλλα Θέματα Λειτουργίας του Φόρουμ”