Coronavirus Vs Double Coronas

νέα που αφορούν το πούρο και όχι μόνο
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Svensk
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 11, 2018 11:35 pm

Re: Coronavirus Vs Double Coronas

Δημοσίευση από Svensk »

16 περιστατικά, μόνον ένας καπνιστής.
These users thanked the author Svensk for the post:
sigaras
Το πούρο είναι η θεραπεία μου
Άβαταρ μέλους
Petran
Δημοσιεύσεις: 1354
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 3:28 pm

Re: Coronavirus Vs Double Coronas

Δημοσίευση από Petran »

απ' τον δικό μου κύκλο γνωρίζω δέκα άτομα που νόσησαν, όλοι κάτω των πενήντα ετών εκ των οποίων οι τρείς εξαιρετικά fit
οι εννέα από αυτούς δεν καπνίζουν και μόνο μία περίπτωση φουμάρει στη χάση και τη φέξη...

πολύ ενδιαφέρουσα έρευνα-κουβέντα Γιώργο, με αποτελέσματα αν μη τι άλλο εντυπωσιακά :!: :o
These users thanked the author Petran for the post:
sigaras
Tο "πούρο" είναι κάτι πολύ (και πολλά) περισσότερο από ένα πούρο
Τάκης, Έλληνας Aficionado
Άβαταρ μέλους
sigaras
Δημοσιεύσεις: 915
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 26, 2018 9:30 am

Re: Coronavirus Vs Double Coronas

Δημοσίευση από sigaras »

Ευχαριστούμε και τον Πέτρο. Μέχρι τώρα έχουμε πάνω από 50 περιστατικά και 2 μόνο καπνιστές (ο ένας του Πέτρου μάλιστα καπνίζει αρκετά αραιά αν καταλαβαίνω καλά, άρα δεν ξέρω αν θεωρείται καν current smoker).
Άντε και οι υπόλοιποι εκφραστείτε, μην φοβάστε το πανίσχυρο αντικαπνιστικό λόμπι. Ξεσκεπάζουμε την -πλανητικών διαστάσεων - συνομωσία της politically correct αντικαπνιστικής υστερίας.
These users thanked the author sigaras for the post:
Svensk
" κι έγιναν τα πάθη μας καπνός..."
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Coronavirus Vs Double Coronas

Δημοσίευση από Τάκης »

μέχρι τώρα τα δεδομένα που έχουν μπει στην κουβέντα είναι αν μη τι άλλο εντυπωσιακά
"σύμπτωση επαναλαμβανόμενη, παύει να είναι σύμπτωση" κ. εισηγητά
θα είχε ενδιαφέρον να ακούσουμε και άλλα μέλη να καταθέτουν τα δικά τους στοιχεία, ώστε να μεγαλώσει και το εύρος του δείγματος

ελάτε καλοί μου φίλοι, πάρτε μέρος κι εσείς στην επιστημονικά αντιεπιστημονική μας συζήτηση
έχει όχι μόνο φυσική, αλλά και μεταφυσική διάσταση
These users thanked the author Τάκης for the post:
sigaras
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
sigaras
Δημοσιεύσεις: 915
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 26, 2018 9:30 am

Re: Coronavirus Vs Double Coronas

Δημοσίευση από sigaras »

Έτσι όπως τα λέτε είναι κύριε Τάκη μας, σχετικά με τις συμπτώσεις. Και για να να δώσω μια πιο επιστημονική χροιά στο θέμα θα σας πω τούτο: ανάμεσα στους φίλους της παρέας -που μετρήσαμε τα 21 περιστατικά -ήταν κι ένας καλός καρδιολόγος, ο οποίος έκανε την εξής επιστημονική δήλωση:
"Εγώ δεν σας έλεγα ρε κοπρίτες τόσα χρόνια να κόψετε το κάπνισμα; " είπε απευθυνόμενος στην παρέα.
"Εσύ, εσύ" απαντήσαμε με μια φωνή.
"Τώρα λοιπόν οι οδηγίες αλλάζουν. Μην σταματάτε το κάπνισμα μέχρι το τέλος της πανδημίας. Το κάπνισμα προστατεύει αλλά δεν μπορεί κανείς να το πει επίσημα. Κυκλοφορεί από στόμα σε στόμα μόνο. Αφού σκέφτονται να χρησιμοποιήσουν εισπνεόμενα φάρμακα, που θα έχουν χημικές ουσίες του καπνού"
Τάδε έφη ο φίλος καρδιολόγος στο καφενείο της παρέας.
Άντε λοιπόν και οι υπόλοιποι μιλήστε. Μην φοβάστε ακόμα και αν σας μαχαιρώσουν, αν σας βάλουν βόμβα στο αμάξι, αν ανατινάξουν τα κεντρικά γραφεία (headquarters) του cigarforum.gr.
These users thanked the author sigaras for the post (total 2):
Τάκηςlefteris c
" κι έγιναν τα πάθη μας καπνός..."
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέματα Επικαιρότητας”