Νέος και ερωτευμένος με τα πούρα!

νέοι φίλοι μας ελάτε εδώ να συστηθούμε
Απάντηση
panagiotis
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 27, 2021 5:42 pm

Νέος και ερωτευμένος με τα πούρα!

Δημοσίευση από panagiotis »

Καλησπέρα στην παρέα,
Καινούργιος στο σπορ αλλά με πολύ όρεξη για πειραματισμούς και δοκιμές. Έχω διαβάσει πολλά θέματα μέσα στο φόρουμ, κυρίως για την αποθήκευση των πούρων και τα αξεσουάρ που κάνουν την εμπειρία πιο καλή. Αυτή την στιγμή δεν έχω κάποιο τρόπο αποθήκευσης των πούρων, είναι οκ να αγοράζω όταν θέλω να δοκιμάσω ένα πούρο (δεν μου αρέσει ο όρος καπνίζω γιατί ένα πούρο δεν το καπνίζουμε το γευόμαστε) και να μην έχω στοκ? ευχαριστώ πολύ για όλα και θα επιστρέψω και με εντυπώσεις για διάφορες μάρκες.
These users thanked the author panagiotis for the post:
KonTam
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8897
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Νέος και ερωτευμένος με τα πούρα!

Δημοσίευση από Τάκης »

Παναγιώτη (2ος συνονόματος σε 24h!) καλώς ήρθες στο cigarsforum.gr
όλα είναι ok με το σπορ φτάνει να "γεύεσαι" όπως λες, αν κολλήσεις θα βρεθείς γρήγορα και με κουτί/ντουλάπα/μπαούλο
είναι κάτι που εκτός από πολλά πρακτικά θέματα που λύνει, πολλαπλασιάζει και την απόλαυση
καλή διαμονή, περιμένουμε εντυπώσεις από πούρα που δοκιμάζεις
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2596
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Νέος και ερωτευμένος με τα πούρα!

Δημοσίευση από alexandros »

καλως ηρθες και καλη διαμονη
ευκολο και φθηνο ειναι να αγορασεις ενα βαζο και να αρχισεις σιγα σιγα να εχεις ενα μικρο στοκ
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
panagiotis
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 27, 2021 5:42 pm

Re: Νέος και ερωτευμένος με τα πούρα!

Δημοσίευση από panagiotis »

Σκοπευω να το κάνω αυτο, απλά επειδή κάποιες φορές δεν είμαι σπίτι (ρώτησα ενημερωτικά πιο πολύ). Πάντως διάβασα ότι τα μαγαζιά έχουν τα πούρα σε υψηλή υγρασία, αυτό θα το καταλάβω κάπως εγώ στο πούρο?

Υ.Γ έχετε πολύ ωραίο κλίμα σε αυτό το φόρουμ, αυτό δείχνει και την ποιότητα των ανθρώπων που είναι σε αυτό και κατά συνέπεια και τους ανθρώπους που αγαπάνε τα πούρα...
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8897
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Νέος και ερωτευμένος με τα πούρα!

Δημοσίευση από Τάκης »

υπάρχουν πολλές λύσεις για το πού μπορείς να βάζεις τα πούρα που θα παίρνεις μαζί σου όταν λείπεις
οι πιο απλές είναι zip-lock σακουλάκι με ένα boveda ή humidity bag (έχουν όλα τα καπνοπωλεία)

η υπερβολική υγρασία είναι εύκολα ανιχνεύσιμη δια της αφής (πέρα από τα προβλήματα που δημιουργεί στην πυρά)
σιγά-σιγά στην πορεία θα αντιλαμβάνεσαι εύκολα το condition που βρίσκεται ένα πούρο με απλή ψηλάφηση
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
lefteris c
Δημοσιεύσεις: 802
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 10:17 pm

Re: Νέος και ερωτευμένος με τα πούρα!

Δημοσίευση από lefteris c »

Γειά σου Παναγιώτη,
Καλώς ήρθες :D
Το πούρο είναι σαν μια σεμνή ερωμένη - κρύπτη που προσφέρει απλόχερα τον έρωτά της σ' αυτούς που την ανακαλύπτουν
panagiotis
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 27, 2021 5:42 pm

Re: Νέος και ερωτευμένος με τα πούρα!

Δημοσίευση από panagiotis »

Παιδιά ευχαριστώ πολυ για την υποδοχή! Κααλή χρονιά σε όλους και καλές απολαύσεις!!
Άβαταρ μέλους
Spirosbusa71
Δημοσιεύσεις: 1248
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 5:53 pm

Re: Νέος και ερωτευμένος με τα πούρα!

Δημοσίευση από Spirosbusa71 »

Παναγιώτη καλώς ήρθες στην παρέα μας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Νέων Μελών”