Mass Tasting Νοέμβριος 2022 - Joya de Nicaragua Silver Robusto

καπνίζουμε όλοι το ίδιο πούρο, το συζητάμε, γράφουμε την άποψη μας & βαθμολογούμε

Κουβάς ή Ταμείο?

Το δημοψήφισμα λήγει την Πέμ Δεκ 01, 2022 7:56 am

Αυτογκόλ
2
22%
Value Bet
5
56%
Outsider
2
22%
Anytime Σκόρερ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Goooooaaaaaalllll!!!!!
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 9
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2401
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Mass Tasting Νοέμβριος 2022 - Joya de Nicaragua Silver Robusto

Δημοσίευση από suleygiannis »

Εγώ έκαψα 2-3 νον σε μία εβδομάδα και μπούκωσα και τώρα εδώ και 10 μέρες καπνίζω μόνο Κούβα και δεν με πάει να ξαναβάλω το χέρι μου σε νον σύντομα :lol:
Τώρα για τα μαςς έχουν όλοι δίκιο :roll:
Ρε μαν ρε μπρο
Rigelianos
Δημοσιεύσεις: 517
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:07 am

Re: Mass Tasting Νοέμβριος 2022 - Joya de Nicaragua Silver Robusto

Δημοσίευση από Rigelianos »

Καλημέρα!

Δεν είναι άσχημο, τεχνικά είναι ok και αυτό έχει σημασία για μένα διότι με ταλαιπωρεί αν κάποιο πούρο βγει στούμπα πχ, ή με κακή καύση και προβληματικό τράβηγμα, αλλά πέραν τούτου δεν λέει πολλά.

Έκαψα 2 για το mass, βρήκα κάποια δερματάκια, καφεδάκι, φρούτα και, κυρίως, ξύλα, κήποι και τα γνωστά των non.
Δεν με ενθουσιάζει, δύσκολα θα το ξανακάνω από την άλλη δεν μπορώ να το θάψω διότι έχει τα καλά του στοιχεία, οπότε θα του βάλω ένα επιεικέστατο 3.
Άβαταρ μέλους
sigaras
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 26, 2018 9:30 am

Re: Mass Tasting Νοέμβριος 2022 - Joya de Nicaragua Silver Robusto

Δημοσίευση από sigaras »

Χαίρομαι που ζωντάνεψε το thread. Πάνο μην το παίρνεις προσωπικά. Ίσα ίσα που σ' ευχαριστούμε που φιλοξένησες το mass του Νοεμβρίου. Δεν ευθύνεται κανένας από εμάς για την ποιότητα των non και τις ελλείψεις στα κουβανέζικα. That's life που λένε και στο χωριό μου στη Μεσσηνία. Από εκεί και πέρα δεν είπα να υποδείξουμε στον εκάστοτε οικοδεσπότη το πούρο αλλά να μπει ένα βασικό πλαίσιο για χάρη της επιτυχίας των mass.
Τέλος αυτό που λέει ο Σουλειτζόν είναι απόλυτα σωστό, το ότι το μόνο ,μάλλον, αντικειμενικό σάιτ είναι το δικό μας, καθώς δεν υπεισέρχεται ο παράγοντας κέρδος στο φόρουμ μας και δεν έχουμε καμία σχέση με τα συμφέροντα της βιομηχανίας του πούρου.
That' s life.
These users thanked the author sigaras for the post (total 4):
ΤάκηςEpicure Vnomadsuleygiannis
" κι έγιναν τα πάθη μας καπνός..."
Άβαταρ μέλους
Epicure V
Δημοσιεύσεις: 452
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2021 7:24 am

Re: Mass Tasting Νοέμβριος 2022 - Joya de Nicaragua Silver Robusto

Δημοσίευση από Epicure V »

Εποικοδομητική η συζήτηση που δείχνει και το ενδιαφέρον της κοινότητας για το "Πούρο του Μήνα".
Υπάρχουν αρκετοί παράγοντες, κυρίως της αγοράς, που δυσκολεύουν και στενεύουν το πλαίσιο των Mass την τρέχουσα περίοδο και με τους οποίους θα πρέπει να πορευτούμε.
Νομίζω ότι ο Τάκης το έθεσε τέλεια:

Τάκης έγραψε:
Δευ Νοέμ 28, 2022 2:03 pm
Mass Über Alles!!
These users thanked the author Epicure V for the post (total 2):
Τάκηςnomad
in vino veritas
Άβαταρ μέλους
nomad
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 13, 2020 1:38 pm

Re: Mass Tasting Νοέμβριος 2022 - Joya de Nicaragua Silver Robusto

Δημοσίευση από nomad »

sigaras έγραψε:
Τρί Νοέμ 29, 2022 12:28 pm
Χαίρομαι που ζωντάνεψε το thread. Πάνο μην το παίρνεις προσωπικά. Ίσα ίσα που σ' ευχαριστούμε που φιλοξένησες το mass του Νοεμβρίου. Δεν ευθύνεται κανένας από εμάς για την ποιότητα των non και τις ελλείψεις στα κουβανέζικα. That's life που λένε και στο χωριό μου στη Μεσσηνία. Από εκεί και πέρα δεν είπα να υποδείξουμε στον εκάστοτε οικοδεσπότη το πούρο αλλά να μπει ένα βασικό πλαίσιο για χάρη της επιτυχίας των mass.
Τέλος αυτό που λέει ο Σουλειτζόν είναι απόλυτα σωστό, το ότι το μόνο ,μάλλον, αντικειμενικό σάιτ είναι το δικό μας, καθώς δεν υπεισέρχεται ο παράγοντας κέρδος στο φόρουμ μας και δεν έχουμε καμία σχέση με τα συμφέροντα της βιομηχανίας του πούρου.
That' s life.
Τιποτε προσωπικο ισα ισα μου αρκει που ακομα και με αυτα που εχουμε ετσω και απο σχολια περναμε καλα!!!
Κυκλοφορω σε φορουμ πολλα χρονια και αυτο που λατρευω σε σχεση με οτι διποτε αλλο group σε κοινωνικα δυκτια ειναι πως εκτος τις αντιπααθεσεις που τις θεωρω και αυτες πολυ εποικοδομητικες ενα φορουμ προσφερει μια τεραστια βαση δεδομενων γνωσης (knowledge base που λεν και στο χωριο μου) ακριβως επειδη οχι παντα αλλα σχεδον παντα απαρτιζονται απο ατομα χωρις συμφερον και που αγαπαν αυτο που με το οποιο αφιερωνουν χρονο!!!
Χαιρομαι που ζωντανεψε το νημα τουτο και χαρηκα πολυ για την ευκαιρια να σας φιλοξενισω εστω και με το JND Silver την επομενη φορα και εφοσον θα ειναι διαθεσιμα ξανα (ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΩΡΑ) θα φουμαρουμε μονο αυτο που αγαπω το RASS :P
These users thanked the author nomad for the post:
Rigelianos
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2401
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Mass Tasting Νοέμβριος 2022 - Joya de Nicaragua Silver Robusto

Δημοσίευση από suleygiannis »

sigaras έγραψε:
Τρί Νοέμ 29, 2022 12:28 pm
Δεν ευθύνεται κανένας από εμάς για την ποιότητα των non και τις ελλείψεις στα κουβανέζικα. That's life που λένε και στο χωριό μου στη Μεσσηνία.
Ποιο είναι το χωριό αυτό; 😏😏
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8998
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Mass Tasting Νοέμβριος 2022 - Joya de Nicaragua Silver Robusto

Δημοσίευση από Τάκης »

corto_maltese έγραψε:
Τετ Νοέμ 30, 2022 8:39 am
WHY?

του διαβόλου πράγματα, ότι ξεκινάει με διχάλα πίσω βγάζει διχάλα και μπροστά...
Εικόνα
Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 3):
sigarasalexandrosEpicure V
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
nomad
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 13, 2020 1:38 pm

Re: Mass Tasting Νοέμβριος 2022 - Joya de Nicaragua Silver Robusto

Δημοσίευση από nomad »

Βλεπουμε που βλεπουμε καυση αναλογα με την κοπη :lol: πεφτουν και τεχνικες στο τραπεζι διαβολικες βλεπε retrohaling και νομιζω χρειαζομαι σεμιναρια ......
These users thanked the author nomad for the post:
Τάκης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Mass Tasting-Το Πούρο του Μήνα”