The pleb sessions: Session 1 – JLP Brevas vs Toscano Classico Battle Royale

συνδυαστικά-συγκριτικά-ομαδικά tastings

Ποιο νιώσατε περισσότερο?

JLP Brevas
7
54%
Toscano classico
6
46%
 
Σύνολο ψήφων: 13
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: The pleb sessions: Session 1 – JLP Brevas vs Toscano Classico Battle Royale

Δημοσίευση από Fairlight »

Pleb στα χρόνια του κορωνοιού

Εικόνα
These users thanked the author Fairlight for the post (total 3):
SvenskaouasJazzman
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: The pleb sessions: Session 1 – JLP Brevas vs Toscano Classico Battle Royale

Δημοσίευση από Fairlight »

Λοιπόν επειδή είστε ανεπίδεκτοι μαθήσεως και όπου δεν πίπτει λόγος πίπτει ράβδος θέτω χρονικό όριο για το θέμα με λήξη την Κυριακή 6 Δεκεμβρίου.

Το θέμα χρειάζεται την στήριξη σας. Αν δεν θέλετε να καπνίσετε pleb cigars ή τα έχετε καπνίσει ήδη μπείτε εδώ και αφήστε απλά τον πόνο σας. Έλεος νιώστε λίγο.
These users thanked the author Fairlight for the post (total 3):
ΤάκηςSvenskAssos
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
harmonica
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 498
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 7:54 am

Re: The pleb sessions: Session 1 – JLP Brevas vs Toscano Classico Battle Royale

Δημοσίευση από harmonica »

Ήγγικεν η ώρα για τον αντίπαλο μπλεμπιαρι μονομάχο του τοσκανο..
Εικόνα
Η ώρα περασμένες 2 χθες τους βράδυ μετά από babysitting σχεδόν την μισή ημέρα και 5ωρη ασχολία με 2 paper..

Βάζω κρασο με λίγο κατακάθι (τελείωσε η μπουκάλα από το χωριό) και ανάβω το σορτφιλερατο Κουβανό για να γουστάρω βρωμιά και να καθαρίσει το μυαλό από έννοιες...

Κόβω και μου σκίζεται η κάπα κατά μήκος,σκατα λέω αλλά Χου κεαρς, ανάβω και ντουμανιαζω το γραφείο...

Στα πρώτα 10 πάφ πουφ ( τζιμινιερα style) το ράπερ σκίζεται στην μέση και τρώω τρίμματα περισσότερα και από το να μασάω tobacco, φτύνω σαν κλασσικός wannabe μπλεμπονιαρης αφισιοναδο(έχω πάρει πολύ ζεστά το πρότζεκτ) και τα τρίμματα πέφτουν στο πάτωμα,στον τοίχο, στο pc..

Λοιπόν η περιγραφή τελειώνει εδώ...
Πίνω το κατακάθι αφού το σουρωσα στα δόντια, βάζω ενα γκλενφιντιχ 12αρι-το μπουκάλι τέλος- και ανάβω ματζεστικ

Το μπρεβας πέρα από το ροδονερο,την άχνη ζάχαρη,τον ελάχιστο καφέ και ίσως στο πολύ βάθος σοκολάτα ήταν ότι πιο άνευρο, άοσμο έχω καπνίσει το τελευταίο διάστημα.Γλυκοπιοτο μεν αλλά αδιάφορο δε..

Κεντάκι και πάλι Κεντάκι να ισιωσω.
,έχει @ρχιδια ο Ιταλός
These users thanked the author harmonica for the post (total 6):
PetranΤάκηςSvenskFairlightSpirosbusa71nikos doc
"There are two things a man never forgets -his first love and his first cigar"
Άβαταρ μέλους
Στάθης
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:51 am

Re: The pleb sessions: Session 1 – JLP Brevas vs Toscano Classico Battle Royale

Δημοσίευση από Στάθης »

Ον δε ρόουντ η πρωτη πλεμποφούμα

Toscano ίδιο κωδικό με του Θωμά και του Ψηλού, για να δούμε θα νιώσω???
Το πούρο έχει τα πάντα όλα για να σου κεντρίσει την προσοχή. Είναι άσχημο πιο πολύ και από τη Μαρία (την άσχημη ) και γαντζωτό πιο πολύ και από του Γάντζου.

Εικόνα

Ανάβω κάπου στην Ερέτρια με προορισμό Νότια.

Εικόνα

Το τράβηγμα του είναι για σεμινάριο. Μακάρι όλα τα πούρα να είχαν αυτό το τράβηγμα.
Πικρός ελληνικός καφές, βρεγμένο δέρμα vintage σέλας Brooks που έχει ξεχαστεί στο υπόγειο του εξοχικού στη Νέα Ζίγχη για πάνω από μια 10ετια, πηχτός ζωμός από κόκκαλα και μεδούλι προβατίνας σε οίστρο, Λίπος τραγίσιο τσιγαρισμένο με γομολάστιχα…
Μου κράτησε παρέα μέχρι την Ελευσίνα. Δεν έσβησε ποτέ. Δεν στραβό κάηκε ποτέ. Κοινώς δεν ασχολήθηκα με όλα αυτά.
Ένιωσα??? Η αλήθεια είναι ότι ένα πόνο στο στομάχι τον ένιωσα μιας και δεν είχα γεμάτο στομάχι πριν το κάνω.

Πάμε στα σοβαρά τώρα…

Είναι βρόμικο ??? Ναι είναι αλλά δεν είναι βρομιάρικο.
Είναι φθηνό ??? Ναι αλλά δεν είναι φτηνιάρικο.
Είναι για όλους ??? Όχι φυσικά
Είναι για όλες τις ώρες ??? Όχι αλλά ούτε ο πατσάς είναι αλλά σε στρώνει κάποιες φορές.

Αν ένιωσα λοιπόν κάτι καπνίζοντας το Toscano είναι αυτό… Είσαι κομμάτια από άσχημο μεθύσι και καταλήγεις με φίλους στα λεμονάδικα για πατσά. Δεν σου αρέσει αλλά τον χρειάζεσαι εκείνη την ώρα για να στρώσεις. Κάνεις την καρδιά σου πέτρα και τον τρως ψιλοκομμένο.


Για τους μερακλήδες του είδους παραθέτω και σύνδεσμο 8-)

https://karditsas.blogspot.com/2017/01/ ... st_51.html
These users thanked the author Στάθης for the post (total 7):
PetranharmonicaSvenskΤάκηςFairlightSpirosbusa71Assos
Είμαστε για φυλακή
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: The pleb sessions: Session 1 – JLP Brevas vs Toscano Classico Battle Royale

Δημοσίευση από Fairlight »

Χαιρετίζω την συνεισφορά του φίλου μου του Σπύρου του φυσαρμόνικα που όπως ήταν απολύτως αναμενόμενο εστίασε στα γενετήσια προσόντα του Italian Stallion Toscano. Eπίσης προφανώς χαιρετίζεται και η συμπεριφορά του με το Brevas, δηλαδή να αμολήσει τα φλόκια όπου βρει σαν γνήσιος pleb που είναι. Το thread τον ευχαριστεί θερμά για την ζέση του.

Χαιρετίζω φυσικά και την συνεισφορά του φίλου Στάθη που απ' ότι φαίνεται το toscano του ξεδίπλωσε πλήρως το γαντζωτό του μεγαλείο. Να σημειωθεί ότι η μερακλιδική του φύση του επέτρεψε να εντοπίσει και την σύνδεση Kentucky-πατσάς που έως τώρα είναι ανεξερεύνητη και προσπελάσιμη μόνο σε προχωρημένα επίπεδα νιωσήματος.

Οι υπόλοιποι μην ντρέπεστε και πλεμπιάστε, πλέον ο χρόνος είναι μετρημένος. Οι πιο έμπιστοι χαφιέδες στην πιάτσα μας ενημέρωσαν ότι επίκειται tasting απο γνωστό plebmaster τις επόμενες μέρες οπότε stay tuned.
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8998
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: The pleb sessions: Session 1 – JLP Brevas vs Toscano Classico Battle Royale

Δημοσίευση από Τάκης »

ιστορική φωτό του 2005 από το LCDH στη Στοά Σπυρομήλιου
μόλις έχουν πρωτο-κυκλοφορήσει τα Serie P No.2 - εξού και το banner
στις φωτό η κ. Μαίρη Μπαλλή από τη βράβευση της στο φεστιβάλ του 2002 ως «Hombre del año» απ’ τον Φιντέλ αυτοπροσώπως
δίπλα εικονίζεται βιτρίνα με Toscano (τότε ήταν αποκλειστικοί εισαγωγείς οι Μπαλλήδες)

Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 4):
FairlightSvenskSpirosbusa71Petran
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Spirosbusa71
Δημοσιεύσεις: 1248
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 5:53 pm

Re: The pleb sessions: Session 1 – JLP Brevas vs Toscano Classico Battle Royale

Δημοσίευση από Spirosbusa71 »

Ήρθε η μεγάλη στιγμή το κουτί ανοίγει και βγάζω και τα πέντε πούρα για ψηλάφηση και να διαλέξω ποιο θα ανάψω Τα κρατάω και νομίζω ότι στα χέρια μου βρίσκονται κλαδιά από λουλούδια χωρίς αγκάθια
Κρατώ το υποψήφιο γυμνό και αρχίζω να το χαϊδεύω νομίζω ότι είναι το χέρι μπετατζη το μυρίζω και έχω την αίσθηση ότι βρίσκομαι στην χαλυβουργική
Παίρνει 🔥 τραβάει σωστά γεμίζω πιπέρι και ξύλο καίγεται απροβληματιστα πίνω μια τζούρα καφέ κάνω μια ρουφηξια και έχει σκεπάσει τα πάντα η γεύση του καφέ εξαφανίστηκε πλησιάζει στη μέση και βγάζει γδαρσίματα στο λαιμό αρχίζουν τα ζόρια Είναι δώδεκα το πρωί απορώ γιατί άναψα αυτό και όχι το brevas τέλος πάντων
Η πορεία του είναι σταθερή καίγεται χωρίς προβλήματα δεν κρατάει στάχτη και με πλημμυρίζει νικοτίνη πιπέρι καμένο φαγητό ξύλα πίκρες αισθάνομαι όλα αυτά και φανταστείτε το στομάχι μου είναι γεμάτο σουβλάκια σουτζούκια και παστουρμά
Το έκανα όλο............
Σίγουρα θα κάνω και τα άλλα το πότε άγνωστο δεν είναι για όλες τις ώρες χρειάζεται πολλές προϋποθέσεις να πληρούνται για να το ανάψεις

Εικόνα

Εικόνα
These users thanked the author Spirosbusa71 for the post (total 4):
ΤάκηςΣτάθηςPetranFairlight
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: The pleb sessions: Session 1 – JLP Brevas vs Toscano Classico Battle Royale

Δημοσίευση από Fairlight »

Χαιρετίζω την πολυαναμενόμενη συνεισφορά του grandplebmaster Busa (εκ του grandmaster Yoda) καθώς όπως είναι γνωστό τοις πάσι η δύναμη (της πλέμπας) είναι ισχυρή μαζί του. Πολύ σωστά φυσικά δούλεψε και το μερακλοpairing με την αγία τριάδα 'σουβλάκι, σουτζούκι, παστουρμάς' και η νικοτίνη του Italion Stallion των έκανε να νιώσει σε πολλαπλά επίπεδα.

Αναμένουμε με ηδονή και την συνέχεια...
These users thanked the author Fairlight for the post (total 2):
ΤάκηςSpirosbusa71
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2631
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: The pleb sessions: Session 1 – JLP Brevas vs Toscano Classico Battle Royale

Δημοσίευση από alexandros »

Μα κοιτάξτε πλεμπικο 3 χρωμο πιτσιλοτο ραπερ. Πουρο ιδανικό για χαλαρή ξέγνοιαστη βαρκαδα... Καμιά σχέση με Τοσκάνο ευτυχώς


Εικόνα
These users thanked the author alexandros for the post (total 6):
nikos docsuleygiannisSpirosbusa71SvenskΤάκηςAssos
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: The pleb sessions: Session 1 – JLP Brevas vs Toscano Classico Battle Royale

Δημοσίευση από Fairlight »

Αγαπητοί πλεμπαίοι συνταξιδιώτες λίγες μέρες μόνο έμειναν! Αναμένουμε με αγωνία τις αμαρτωλές σας εμπειρίες!!!
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολλαπλά”