Padron 1964 Diplomatico Natural

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2401
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Padron 1964 Diplomatico Natural

Δημοσίευση από suleygiannis »

Εικόνα
Η σειρά κυκλοφόρησε το 1994 για τα 30 χρόνια της μπράντας. Έχει καπνά από Νικαράγουα, τα οποία έχουν παλαιώσει τουλάχιστον 4 χρόνια. Τα πούρα είναι box pressed και σε κούτες των 25 πουρων. 7 χ 50 οι διαστάσεις του.
Για να δούμε.
Ασθενικά κρύα αρώματα σοκολάτας και λικέρ, αλλά από την αρχή που το άναψα με κέρδισε.
Σοκολάτα γάλακτος ολοζώντανη, μόκα, κακάο, σταφίδες, απαλά μπαχαρικά και δέρματα! Τρομερή αρχή!
Εικόνα
Έχει όμως κι άλλα. Μπισκότα, τζίντζερ, καρύδια, γλυκιά αμυγδαλόπαστα, μαύρη σοκολάτα, brownie, σουφλέ σοκολάτας, κεράσια, γκοφρέτες, μοσχοκάρυδα!
Μιλάμε για ονειρικό πρώτο μισό!
Αλλά συνεχίζει έτσι. Γάλα με κακάο, βανίλιες, απαλά μπαχαρικά, δενδρολίβανο, σοκολάτα και μοσχοκάρυδο, κάρδαμο γκοφρέτες και φρούτα!
Δεν είναι μόνο το καλύτερο νον που έχω καπνίσει, αλλά είναι και στα καλύτερα τρία πούρα που έχω καπνίσει μέσα στο 2022. Υπερπολύπλοκο, με ξεκάθαρες γεύσεις. Τι άλλο να ζητήσει κανείς από ένα πούρο
Θέλω κούτα!
These users thanked the author suleygiannis for the post (total 2):
Τάκηςsigaras
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8998
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Padron 1964 Diplomatico Natural

Δημοσίευση από Τάκης »

η μεγάλη αντεπίθεση των non μόλις ξεκίνησε 8-)

πραγματικά εξαιρετικό πούρο Γιάννη, η maduro του version παίζει να είναι το καλύτερο Padron που έχω καπνίσει:
viewtopic.php?f=163&t=713&p=1322#p1322

(σημειωτέον πως όταν μιλάμε για "natural" εκδόσεις στα Padron στην πραγματικότητα εννοούμε Sun Grown, γι΄ αυτό κι είναι τόσο "σκοτεινά")
These users thanked the author Τάκης for the post:
suleygiannis
papa was a rolling stone...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Padron”