La Flor Dominicana Double Ligero Digger

Άβαταρ μέλους
nikos doc
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1498
Εγγραφή: Τετ Φεβ 07, 2018 11:45 pm

Re: La Flor Dominicana Double Ligero Digger

Δημοσίευση από nikos doc »

Αν δεν κάψεις digger με παρέα, ποτέ θα το κάψεις???
Στα γενέθλια μας, λοιπόν, πήγε το χέρι εύκολα στην χορηγία του Θωμά, για να έχω χρόνο και χώρο και όρεξη για πείραγμα!
Μόνο για πείραγμα είσαι, αν σε δουν με αυτό το πράγμα στο χέρι! Και αν έχω μεγάλο χέρι... το λιγότερο άβολο και περίεργο στο χέρι.
Με γεμάτο, πλέον, στομάχι και Pilsner για αρχή το έβγαλα από το σελοφάν. Κρύα πολύ ενδιαφέροντα, και τραβηγμα εξαιρετικό.
Πολύ κακάο, μπαχάρια, βρεγμένο χώμα, γρασίδι. Καθόλου από την κλασική σταβλίλα, και σημειώνω εδώ πως το έχω στην κατοχή μου κοντά ενάμιση χρόνο και το έχω αφήσει με καλή κουβανέζικη παρέα!
Το άναμμα φέρνει γλυκό ξύλο, σοκολάτα, κατι σαν κανέλα, φιστίκια. Γενικά ένα πολύ smooth προφίλ που δεν το περίμενα.
Έτσι θα πάει μου λέει ο Τάκης, και όντως τέτοιο δρόμο τράβηξε για ώρα. Ευχάριστο αλλά σταθερό.
Δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα νικοτίνης, βάρους και ζαλάδας πουθενά.
Κάποια στιγμή και αφού το έχω ρίξει στο τσίπουρο, ο μάγκας έχει γλυκίζει αρκετά. Το κακάο μένει, αλλά έχει και κρυσταλλική ζάχαρη, , γλυκιά πάπρικα, αλλά καραμελωμένο λίπος. Πολύ ωραίο mouthfeel ο καπνός, σχεδόν ζουμερός!
Και πάλι μένει έτσι για ώρα, πετώντας που και που λίγο δέρμα, με το πιπέρι να αρχίζει να φαίνεται.
Βγάζω μπαντα, βάζω Craigellachie και μπουμ! Κύματα πιπέρι, κάσιους, ρίγανη, μαύρη σοκολατα κάνουν ντου και με κρατάνε στο πόδι πάνω που περίμενα όλα να μείνουν ίδια.
Έτσι με άφησε , με μια προσπάθεια να μου δείξει μουσκουλα αλλά χωρίς τελικά να τα καταφέρει.

Συνολικά , πολύ ωραίο στικ, ποιοτικά καπνά, χωρίς να τρομάζουν. Προφανώς σε ηρεμία στην βεράντα θα του είχα δώσει άλλη προσοχή αλλά ακόμα και έτσι με άφησε να ψαχνω και για άλλα!

Θωμά μου σε ευχαριστώ παρά πολύ! Είχες δίκιο, είναι πολύ ενδιαφέρον ο τεραστιος ;)

Εικόνα
These users thanked the author nikos doc for the post (total 5):
KonTamJuniorχεντυ κοντουFairlightSpirosbusa71
This is our House!
Απάντηση

Επιστροφή στο “La Flor Dominicana”