Griffin’s Robusto Tubos

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8973
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Griffin’s Robusto Tubos

Δημοσίευση από Τάκης »

Εικόνα

Robusto 5 x 50

Wrapper: Ecuadorian Connecticut
Binder: Dominican
Filler: Dominican

έχω πολλά χρόνια να δω τόσα non να κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά...
τελευταία οι εισαγωγές έχουν αυξηθεί αλματωδώς με όλο και περισσότερες νέες αφίξεις να σκάνε μύτη στα ράφια

«κουβανική κρίση» γαρ κι η non cuban βιομηχανία έχει την ευκαιρία της, και την έχει πιάσει απ’ τα μαλλιά
πολλαπλασιάστε αυτό που συμβαίνει στη μικρή ελληνική πραγματικότητα επί μύρια μυρίων
για να έχετε πλήρη εικόνα του τι συμβαίνει στον Πλανήτη-Πούρο εν έτει 2022 από Ευρώπη μέχρι Κίνα, κι από Αυστραλία μέχρι Μέση Ανατολή

τα Griffin’s έρχονταν πριν καμιά δεκαπενταριά χρόνια και στην Ελλάδα, δεν ξέρω αν τα ξαναδούμε κάποια στιγμή
μόλις έβγαλα το Robusto ("γερμανικό" με τιμή 11,20 €) από το tubo, οι μυρουδιές θύμισαν αμέσως τη Davidoff καταγωγή του
με ξερόχορτα, υγρή άμμο, μανιταρίλα, και δάσος μετά τη βροχή

μου έδωσε ένα σμουθιάρικο και χαλαρωτικό κάπνισμα που ούτε λάιτ-ούτε ασώματο ήταν
με κέδρο κι αλμύρες στην αρχή, και νότες από γη, μπαχαρικά, nuts & βότανα στη συνέχεια
μετά τη μέση είχε αρκετά κρεμώδη υφή και μια ελαφριά μενθόλ αίσθηση προς το τέλος

αρωματική φούμα που επιβεβαίωσε τον άτυπο κανόνα πως κάποιες αποικίες Griffin’s είναι συχνά πιο ενδιαφέρουσες απ' τις μητροπόλεις Davidoff

Εικόνα
papa was a rolling stone...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Griffin's”