Casa Magna Colorado Corona

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Casa Magna Colorado Corona

Δημοσίευση από suleygiannis »

6 χ 46 οι διαστάσεις του, με καπνά από Νικαράγουα και σε κούτα των 27 πούρων

Εικόνα
Το πούρο μοσχοβολάει σοκολάτα μέσα στο σελοφάν και έχει ένα πανέμορφο μαύρο ράπερ μέσα στα λάδια.
κακάο και χώμα οι πρώτες τζούρες, γρήγορα όμως το γυρνάει σε κρέμα, μπαχαρικά και βότανα. Το σώμα του είναι μεσαίο προς δυνατό.
Το πούρο συνεχίζει με παχύρευστο κακάο και μόκα, ενώ τραβάει και καίγεται ιδανικά.
Εικόνα
Πραγματικά πολύ καλό λέω και ξαφνικά μου πετάει καραμέλες, εσπρέσο, πικρή σοκολάτα και κόκκους καφέ. Για τα πρώτα δύο τρίτα έχω να πω ότι είναι εξαιρετικό. Λίγο μου τα χάλασε στο τέλος, με χώμα, ξύλα, κακάο και κάρδαμο με τις εντάσεις στο φουλ, αλλά γενικά πρόκειται για ένα πολύ καλό πούρο!
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Casa Magna Colorado Corona

Δημοσίευση από Τάκης »

η σειρά Colorado ανέκαθεν έβγαζε εξαιρετικά πούρα με αρκετούς fan στους κόλπους του φόρουμ
μάλιστα τα πούρα της είχαν πάντα πολύ καλή τιμολόγηση, (στη Γερμανία 6,50 € κοστίζει το Robusto 5 1/2 χ 52 και 7,20 € το Belicoso 6 1/4 x 54)
κι έχω αναρωτηθεί γιατί όλοι αυτοί που εισάγουν τελευταία στρατιές non στην Ελλάδα δεν φέρνουν και πούρα της brand
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Casa Magna Colorado Corona

Δημοσίευση από suleygiannis »

Γιατί θα τα αγοράσουν μόνο εγώ, εσύ, ο γαντζος και 5-6 ακόμα. Δεν τους συμφέρει μάλλον
These users thanked the author suleygiannis for the post:
alexandros
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Casa Magna Colorado Corona

Δημοσίευση από Τάκης »

αρέσουν και στο Θωμά (όχι τον άπιστο)

τη στιγμή που τα ελληνικά ράφια έχουν γεμίσει non cubans από διάφορους εισαγωγείς διεκδικώντας μερίδιο από τα εξαφανισμένα κουβανέζικα
ένα ποιοτικό προϊόν σε πολύ ανταγωνιστική τιμή έχει όλα τα φόντα να πετύχει (βασικός κανόνας της αγοράς)
πόσο μάλλον όταν καλείται να ανταγωνιστεί πάμπολλες non μπουρούχες με υπερδιπλάσιες-τριπλάσιες τιμές

αυτό το ποιοτικό «vfm» χαρακτηρίζει παγκοσμίως τα πούρα της CM, που παρά την επιτυχία τους παρέμειναν στο ίδιο εύρος τιμών
(όταν πριν 15 χρόνια πρωτοβγήκαν τα Colorado είχα πάρει μια κούτα Robusto από Γερμανία με τιμή στικ 4,20 €, σήμερα έχει 6,50 €)
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Casa Magna Colorado Corona

Δημοσίευση από alexandros »

τα μπελικοσο ειναι τρομερα πουρα.
και παλια ειχαν αστεια τιμη
These users thanked the author alexandros for the post:
Τάκης
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Απάντηση

Επιστροφή στο “Casa Magna”