A&G Mourtides Short Churchill

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

A&G Mourtides Short Churchill

Δημοσίευση από suleygiannis »

Εικόνα

Petit Robusto 95 x 52
Wrapper, binder, filler: Ονδούρα

Όμορφο εμφανισιακά αυτό το petit robusto με τέλεια δουλεμένο το ραπερ του. Οι μυρωδιές όταν το βγάζω από το σελοφάν έχουν άχυρο και γη ενώ τα κρύα αρώματα του είναι ασθενικά με χώμα και ξύλο.
Ξεκινάει με καρύδια, γη αλλά και λίγη ζάχαρη άχνη.
Εικόνα

Οι γεύσεις των ξηρών καρπών γενικά κυριαρχούν για αρκετή ώρα. Μια χαρά τα πάει. Προς τη μέση είναι αρκετά ξυλώδες και πετάει και κάτι όξινο αλλά για λίγο. Περνώντας τη μέση έχει και λίγη κρέμα ενώ προς το τέλος βγάζει και λίγο χώμα αλλά το μοτίβο του είναι γενικά ξηροί καρποί μαζί με ζάχαρη άχνη.
Συμπαθητικόν.
These users thanked the author suleygiannis for the post (total 2):
Vr AndreasSvensk
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: A&G Mourtides Short Churchill

Δημοσίευση από Τάκης »

νομίζω πως γευστικά είναι το πιο ενδιαφέρον της "Serie LF" Γιάννη
σ' αυτό βοηθά αναμφισβήτητα και το μικρό μέγεθος που δεν σ' αφήνει να "βαρεθείς"
στα μείον του το υψηλό ποσοστό στούμπας, έχω πέσει κατά καιρούς σε αρκετά ακάπνιστα
αν θυμάσαι είχαμε υποβάλει και σχετικό ερώτημα στη συνέντευξη που παραχώρησε στο φόρουμ η A & G

στο blend υπάρχουν και καπνά από τη Νικαράγουα (filler), όπως και στα περισσότερα A & G
γεγονός που επιβεβαίωσε ο κ. Αναστάσιος Μουρτίδης στη συνέντευξη που παραχώρησε στο Cigarsforum.gr
viewtopic.php?f=236&t=1177
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: A&G Mourtides Short Churchill

Δημοσίευση από suleygiannis »

Το θυμάμαι ναι απλά επειδή έχω καπνίσει μόνο δύο πούρα της μάρκας, δεν έχω πέσει σε στούμπα.
Ξέχασα να αναφέρω ότι το συγκεκριμένο τραβούσε ιδανικά.
Ρε μαν ρε μπρο
Απάντηση

Επιστροφή στο “A & G Mourtides”