Romeo y Julieta Capuletos LE 2016

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Romeo y Julieta Capuletos LE 2016

Δημοσίευση από Τάκης »

Εικόνα

Sobresalientes 153 x 53
Dress Box of 25 cigars

η ένατη LE μέσα σε συνολικά 17 εκδόσεις, μιας brand που συνήθως μεγαλουργεί στις λιμιτάδες
ευτραφής κι αυτή, όπως κι η προηγούμενη του ’13, Capuleto μεν - De Luxe δε (162 x 52)

μου βγάζει ωραία κρύα αρώματα από δέρμα, τσάι και γλυκά κουλουράκια
αλλά με ξεκινάει με πολλά ξύλα ακατέργαστα, τζίντζερ, και πικρό κακάο
κι αυτό κρατάει για αρκετό διάστημα, σε βαθμό που με κάνει να ανησυχώ

στα τελειώματα του πρώτου 3ου κάνει επιτέλους μια αλλαγή
με ξηρούς καρπούς, καφέδες και δέρματα, αποκτώντας λίγο σώμα και ισορροπία

Εικόνα

η συνέχεια είναι στο ίδιο μοτίβο, κομμάτι φτωχή σε πολυπλοκότητα και συγκινήσεις
ο ξυλώδης καμβάς δίνει και παίρνει, με φουλ γλυκόριζα, μπαχάρια και πικρούς καφέδες
κάπου μια ασθενική σοκολάτα πάει να φτιάξει κατάσταση, αλλά γρήγορα την παίρνει το ποτάμι

ισχνό σώμα, αγίνωτα (?) καπνά, πικρίλες, στυφίλες, γενικά μια εικόνα θολή
σαν λιμιτάδα-ξεπέτα μου φέρνει... κι άμα βάλεις στην εξίσωση και τα μπικικίνια, δεν...
έχω καπνίσει πολύ πιο σουπ-ντουπ λιμιτάδες του ζεύγους
που και τις βάρκες κουνούσανε το πρωί, και πανί ανοίγανε για το βράδυ τ’ ανοιχτά

και ξέρετε κάτι, βαρέθηκα πλέον να περιμένω τις λιμιτάδες να μεγαλώσουν
η ιστορία άλλωστε (και η στατιστική), έχουν αποδείξει πως η καλή η λιμιτάδα απ’ το πρωί φαίνεται
ήγουν, τουτέστιν, δηλαδή, εν άλλοις λόγοις, ήτοι / ο Καπουλέτος δυστυχώς δεν είναι Αφροδίτη

…κατά την ταπεινή μου άποψη, και για τα δικά μου γούστα βεβαίως-βεβαίως…
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Romeo y Julieta Capuletos LE 2016

Δημοσίευση από suleygiannis »

Εικόνα

Είχα καπνίσει ένα από αυτά στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στην Ιταλία, όπου τα είχα βρει με 15 ευρώ και μου άρεσαν, με αποτέλεσμα να αγοράσω μερικά. τις προάλλες κάπνισα και το δεύτερο από αυτά να δω πως πάει. Ωραία βραδιά για ποτό. Λέω για να δω τι γίνεται με αυτό. Το πρώτο θυμάμαι μου άρεσε.
Το κοκτεηλ με ρούμι καλούτσικο.
Το πούρο όμως βαρετό... Φρυγανισμένο ψωμί, φρούτα και αυτό ήταν. Ίδιο και απαράλλαχτο σε όλη τη διάρκεια. Βαρετό... Προς τη μέση έβγαλε και κάτι σαν σοκολάτα και δέρμα αλλά μέχρι εκεί...Το άφησα πριν την ώρα του...
Έχω και άλλα. Θα τα δοκιμάσω πολύ αργότερα. Αλλά η συγκεκριμένη δοκιμή ήταν μάλλον αρνητική...
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Romeo y Julieta Capuletos LE 2016

Δημοσίευση από suleygiannis »

Εικόνα

Όταν έχεις την ατυχία να είσαι καλεσμένος σε γάμο ενώ έχει μουντιάλ, πρέπει να βρίσκεις άλλους τρόπους. Κινητό λοιπόν στο τραπέζι, μπύρα και αδιάφορο πούρο. Μάλλον αυτή η λιμιτάδα ανήκει στις πιο αποτυχημένες και βαρετές. Τίποτα ιδιαίτερο να αναφέρω... μακριά... μονότονο και χωρίς ωραία γεύση. κυρίως αέρας κοπανιστός με ξύλο και πιπέρι.
Ρε μαν ρε μπρο
Απάντηση

Επιστροφή στο “Romeo y Julieta”