Bottom Ten Cubans

η κάλπη του φόρουμ
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Bottom Ten Cubans

Δημοσίευση από Τάκης »

έχει απαντηθεί ήδη αυτό αρχηγέ από την 1η κιόλας σελίδα της συζήτησης
όλες οι διάφορες "special" κυκλοφορίες που παράγονται σε regular ρυθμούς παίζουν στην ψηφοφορία μας

κατά τα άλλα μιας και φαίνεται να γουστάρεις φτυάρι και στυλιάρι, θάψε ελεύθερα τα πάντα 8-)
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
nikos doc
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1498
Εγγραφή: Τετ Φεβ 07, 2018 11:45 pm

Re: Bottom Ten Cubans

Δημοσίευση από nikos doc »

Πολύ καιρό σκέφτομαι το φτυάρι μου....και προσπαθώ να καταλήξω στον τρόπο της επιλογής των bottom που θα καταθέσω.
Λέω λοιπόν να θάψω με βάση τα πούρα που έχω αγοράσει τουλάχιστον μια κούτα.
Αν , έστω και μια φορά έχω πάρει κούτα, το πούρο δικαιούται να μπει στην λίστα μου.
Τα υπόλοιπα , από τα οποία έχω δείγμα. Μπορεί και μεγαλύτερο από κούτα θα τα θάψω στην συνέχεια.

Montecristo Open Junior
Πρέπει να είμαι ο μόνος που έχω πάρει κούτα από το συγκεκριμένο....ο μ@λ@κ@ς.....αν το ξανακάνω να μου κόψετε την καλημέρα. Ευτυχώς τελείωσε, και όχι δεν κράτησα ούτε το κουτί. Να σημειώσω πως δεν έδωσα ούτε ένα χορηγία ποτέ και σε κανέναν... 8-)

Romeo j Julieta Wide Chourchil
Έχω πάρει μια δεκάρα.... :oops: :oops: και αρκετά χύμα.....γιατί??? Αέρας κοπανιστός και ξεχαρβάλωμα

Punch Petit Coronations
Ανούσια βαριεστημένη φούμα ανάξια λόγου. Και μην ακούσω τίποτα για τα punch που θέλουν χρόνια. Δεν με νοιάζει καθόλου.

Cohiba Secretos
Ακόμα δεν ξέρω γιατί τα πήρα, ευτυχώς σε δεκάρα. Πάρα πολύ όμορφα, σαν κ@κογαμ3νη μοντέλα στο κάπνισμα. Ποτέ ξανά και για κανένα λόγο.

Vegueros Entrepientos
Όπως τα λέει ο Βλάσσης. Απλά τα δικά μου, και τα δεκαέξι, δεν καιγοντουσαν. Αλλά και τα χύμα που πήρα ήταν δραματικά. Ευτυχώς υπάρχουν οι Τάπες.

Romeo j Julieta Tubos no2
Επίσης δεκάρα και στην λογική της αγάπης που έχω για το format. Το ξεπέρασα γρήγορα και δεν το επανέλαβα. Τώρα που το σκέφτομαι πρέπει από τότε να έχω να πάρω. Ούτε που θέλω να τα βλέπω.

Αυτά μπαίνουν στον πίνακα για την ψηφοφορία. Τώρα αν θέλετε να πάμε παρακάτω έχω φτυάρι για πολλές αγάπες πολλών φίλων εδώ μέσα.
Punch Punch, ακόμα ψάχνω κάτι να μου κεντρίσει το ενδιαφέρον. Από όλες τους τις Gorda, αυτήν βρήκαν να κρατήσουν?
Cohiba BHK 52, πούρο τις χρονιάς στο CA κάποια στιγμή, Medio tempo και δεν συμμαζευτε....μπαρούφα ολκής.
Trini Fundatores. Καμία απολύτως λογική. Μάπα και πάλι μάπα...
Partagas Super. Μάλλον το χειρότερο φθηνό Partagas σε βασανιστικό φορματ.
Romeo Mille Fleurs Άλλη μια mareva που θα ζούσα άνετα χωρίς την ύπαρξη της.

Και από τα καταργημένα θα πρέπει να αναφερθώ στο Trinidad Robusto Extra. Μόνο για γέλια! σε τέτοιο φορματ να μην μπορείς να πετύχεις ούτε ένα sweat spot???

Μάλλον θα έχει και συνέχεια το θάψιμο. Πήρα φόρα! 8-)
These users thanked the author nikos doc for the post (total 5):
ΤάκηςSvenskAssosPetranSpirosbusa71
This is our House!
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Bottom Ten Cubans

Δημοσίευση από Τάκης »

ευχαριστώ και τον ψηλό της παρέας για τις ψήφους του και τις λοιπές καταγραφές των μαύρων κουβανέζικων προβάτων
ελάτε όποιος προλάβει, η φόρα-κατηφόρα συνεχίζεται :arrow:
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Bottom Ten Cubans

Δημοσίευση από suleygiannis »

Μιας και μπορούμε να θάψουμε και λα καζα να πω ότι τα La Gloria Inmemsos Hoyo Epicure de luxe είναι στην κατηγορία μπουρούχα
These users thanked the author suleygiannis for the post:
Svensk
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Bottom Ten Cubans

Δημοσίευση από Τάκης »

δηλαδή θέλετε να μου πείτε πως μόνο 11 νοματαίοι κρατάτε φτυάρια για τα πούρα του κουβανέζικου πάτου..??
τι θέλετε τώρα, ο αρχηγός έχει θάψει 7 φορές και το ψάχνει να ρίξει άλλη μια χούφτα χώμα, εσείς ούτε μία..??

Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 3):
JuniorSvenskAssos
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
harmonica
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 498
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 7:54 am

Re: Bottom Ten Cubans

Δημοσίευση από harmonica »

Ας γράψω και εγώ για τα χειρότερα μου πούρα εβερ Εντ εβερ Εντ εβερ...

1ο.. Cohiba panatela.format μανιτζεβελο και εύκολο αλλά, άλλα ντάλα κουτρουβαλα.. Άθλιο όσες φορές και αν το έκανα,πλέον ούτε να το βλέπω,απορώ γιατί το αφήνουν να κυκλοφορεί έξω

2ο.. Hoyo de Monterrey coronations.Πιο ξινό και από λεμόνι με ένα εσανς από πικρό ξύλο καμένο, κάρβουνο,στακτη. Όσα έχω κάνει το ίδιο προφίλ..Μακριά και αγαπημένοι

3ο...hoyo de Monterrey san juan..3-4 που έχω κάνει όλα σαν να καπνίζω χαρτί.Το γνωρίζω ότι δεν είναι ικανοποιητικό το δείγμα αλλά αυτό νιώθω για το εν λόγω

4ο..punch coronations..Άλλη μπουρουχα σαν του λακου ένα πράμα..Το ίδιο προφίλ ακριβώς αλλά με πιο πολύ σώμα

5ο...romeo mille Fleur..Πολύ λελουδι και κακό και ουσία μηδέν..Όσα έκανα είναι το καλύτερο αδιάφορο, το χειρότερο για πολύ βρισιμο..

Και τα 5 αιτουμαι να διαγραφούν και στην θέση τους να ξανά φέρουν καμία κορόνα, ντάλια,λονσντεηλ😁
These users thanked the author harmonica for the post (total 6):
SvenskSpirosbusa71JazzmanAssosΤάκηςnikos doc
"There are two things a man never forgets -his first love and his first cigar"
Άβαταρ μέλους
harmonica
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 498
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 7:54 am

Re: Bottom Ten Cubans

Δημοσίευση από harmonica »

Αααα ξέχασα και εγώ μια ακόμα μπουρουχα που μαζί με τον μ@λ@κ@ 💋 πήρα και εγώ σχεδόν μισή κούτα γιατί το γουστάρα το φορματ πολύ.. εννοείται και εγώ δεν τα χορήγησαν σε κανέναν γιατί ήταν ανάξια λόγω..
Να διαγραφεί και αυτό παρακαλώ

Montecristo open junior
These users thanked the author harmonica for the post:
nikos doc
"There are two things a man never forgets -his first love and his first cigar"
Άβαταρ μέλους
Spirosbusa71
Δημοσιεύσεις: 1248
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 5:53 pm

Re: Bottom Ten Cubans

Δημοσίευση από Spirosbusa71 »

Ήρθε η ώρα πάλι τελευταία στιγμή τέλος πάντων
Η σειρά είναι τυχαία
Vegueros entretiemos σταμάτησε να τσακώνεται με τα tapados και πάει αποδυτήρια

Montecristo Petit n2 μετά το mass του έδωσα ευκαιρίες αλλά τίποτα δε μπορώ να βρω κάτι που να με κάνει να βάλω στικ στον υγραντηρα μου

Hoyo de Monterey coronation
Punch royal coronation
και στα δύο έχω βαρεθεί να τα παρακαλάω να δείξουν λίγη σταθερότητα έστω και για τρία συνεχόμενα στικ

Romeo wide chorchil τελευταία του ευκαιρία ήταν η πίτα έτσι πιστεύω
Αυτά τα ολίγα
These users thanked the author Spirosbusa71 for the post:
Τάκης
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Bottom Ten Cubans

Δημοσίευση από Τάκης »

ευχαριστώ και τους δύο Σπύρους για τη συμμετοχή και τις ψήφους τους
ως τώρα έχουν καταψηφιστεί 41 πούρα από 15 διαφορετικές brands, με τέσσερα πούρα να δίνουν μάχη για το no.1 του πάτου
όσοι δεν έχετε ψηφίσει έχετε διορία μέχρι την Παρασκευή το πρωί
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Tournesol
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 9:14 am

Re: Bottom Ten Cubans

Δημοσίευση από Tournesol »

ετεροχρονισμένα να προσθέσω:

Cuaba Divinos
Κόντρα ίσως στις προτιμήσεις των περισσοτέρων, το συγκεκριμένο ''μικρό'' με έχει απογοητεύσει στο 100% του δείγματος του. Δεν έχω αγοράσει ποτέ κούτα/ες άλλα έχω κάνει 10+ χύμα από την ελληνική και την βρετανική αγορά. Εδώ μάλιστα η τιμή του είναι στις £10/τμχ. Θα χαιρόμουν ιδιαιτέρως αν ήταν επόμενο στην λίστα των διαγραφών της HSA.
Unyielding force of thought and spirit, shine!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”