Trinidad La Trova LCDH

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Svensk
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 11, 2018 11:35 pm

Trinidad La Trova LCDH

Δημοσίευση από Svensk »

Trinidad La trova LCD Harris.
Canonazo Especial με 52 ring. Εντυπωσιακό πούρο.

Εχω μια περίεργη σχέση έρωτα και απογοήτευσης με τα Trinidad. Κάποτε ήμουν ερωτευμένος με τα Ingenios Le2007. Μετά δεν… ίσως να μην έφταιγαν αυτά, ίσως εγώ να άλλαξα εγώ. Αυτά τους έλεγα συνεχώς… :( αλλά η σχέση μας είχε πια διαρραγεί, οπότε, δεν τα ξαναπλησίασα.
To la Trova του Χαρη έκανε την αβυθομέτρητη διατροφική μου σχέση με τα Τρινι να σκιρτήσει πανηγυρικά.
Κατασκευή: ερεθιστική :!:
Αισθηση στο χέρι: ερεθιστική. :!:
Pre: Ζάχαρη, ζάχαρη. Δεν εχω ξανασυναντήσει τοσο γλυκό πρε. Τουτέστιν: Ερεθιστική. :!: :!:
Άναμμα: Ωμοί ξηροί καρποί, καπουτσίνο. Στο μπακράουντ μπισκοτάκι, βανίλια.
Ωραίο πούρο πρόλαβα να σκεφτώ. Λέω πρόλαβα διότι :evil: μετά τις πρώτες δέκα τζούρες λες και κάποιος κατέβασε την αυλαία.
Μετά μου θύμισε κάτι αδιάφορα Romeo tubos που δοκίμασα κάποτε.
Και το ίδιο αδιάφορα κινήθηκε μέχρι το τελος. :cry:
Τι να πει κανείς ρε γαμοτω μ ‘αυτά τα Trinidad :evil: :evil: .
Θυμήθηκα ένα φίλο μου στην Σουηδία που κάποτε μας περιέγραφε πως ένα one night stand τον άφησε σύξυλο όταν άρχισε να βγάζει βλεφαρίδες, γεμίσματα σουτιέν και κωλου, βαψίματα μέχρι που δεν έμεινε τίποτα.
Κρίμα το ταξίδι που έκανε από την Κύπρο Χάρη. 8)
Αποκλείεται αυτό το πούρο να έχει κάτι να δώσει στο μέλλον.

Τrinidad la Tromba.
Το πούρο είναι η θεραπεία μου
Άβαταρ μέλους
Στάθης
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:51 am

Re: Trinidad La Trova LCDH

Δημοσίευση από Στάθης »

Ήθελα από καιρό να καπνίσω αυτό το πούρο αλλά με είχε κρατήσει λίγο το review του αδελφού Βάϊου εκ Καρδίτσης και είπα να κάνω λίγο υπομονή...
Χθες ήταν η μέρα που απαιτούσε κάτι πιο εκλεκτό... Και το χέρι πήγε στο Trinidad La Trova...

Εικόνα

Τι πουράκλα είναι αυτή (αναφώνησα)... άνοιξα το κουτί και έπαθα :o
Φτανω στο μαγαζι που ειχα ραντεβου με την παρεα ολος αγωνια...
κοβω...ρουφαω...ξαναρουφαω... :shock:
Ανάβω... και ρουφάω...και ξαναρουφάω... και κάπως έτσι πέρασε καμιά ώρα και μέχρι που το πέταξα απέναντι στο δρόμο ( στο διπλά τραπέζι με περάσαν για λίγο τρελούτσικο αλλά... :D )

Δεν γίνεται αυτή η μπράντα σε αυτό το ring gauge και με αυτή τη τιμή να είναι στούμπα άνευ προηγουμένου... Απλά δεν το χωράει ο νου μου!!!

Θα ξανακαπνίσω άλλο εν από τη κούτα όταν το ξεχάσω και θα επανέλθω
Είμαστε για φυλακή
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8897
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Trinidad La Trova LCDH

Δημοσίευση από Τάκης »

Στάθης έγραψε:
Δευ Ιουν 04, 2018 5:10 pm
Δεν γίνεται αυτή η μπράντα σε αυτό το ring gauge και με αυτή τη τιμή να είναι στούμπα άνευ προηγουμένου...
γίνεται, γίνεται, γίνεται...
These users thanked the author Τάκης for the post:
nikos doc
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Στάθης
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:51 am

Re: Trinidad La Trova LCDH

Δημοσίευση από Στάθης »

Να το πούνε τότε La Stoumpa να τελειώνουμε :D
Είμαστε για φυλακή
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8897
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Trinidad La Trova LCDH

Δημοσίευση από Τάκης »

Εικόνα

χμ… δυσοίωνα ακούγονται τα πράγματα για το 166 x 52 Canonazo Especial (T)
αφού ως τώρα βλέπω πως έχει κατακτήσει τους ιδιαίτερα τιμητικούς τίτλους La Tromba & La Stoumba
σήμερα θα καπνίσω ένα RAG OCT 17, ευγενική χορηγία του ατυχήσαντα με το πρώτο της κούτας Στάθη

ευτυχώς, τούτο δω τραβάει χωρίς πρόβλημα μετά το κόψιμο
έχοντας ένα πολύ ελαφρύ, σχεδόν αδιόρατο pre
με τις πρώτες τζούρες να κινούνται στον αστερισμό του κοπανιστού αέρα

λίγο πιο κάτω αρχίζουν να ακούγονται σιγά-σιγά νότες από light καραμέλα, ασθενικό κέδρο, και λευκό πιπέρι
τέμπο που το La Trova κρατάει ευλαβικά σε όλο το πρώτο τρίτο
κατά τα άλλα είναι μπούρακλος…

Εικόνα

από τη βήτα πράξη κι ύστερα τα πράγματα αλλάζουν προς το καλύτερο
στη σκηνή κάνουν είσοδο χλωρό γρασίδι και μπισκότο, με νότες κακάο και μια latte κρέμα
πού και πού, μια πινελιά μαύρο πιπέρι μαζί με ένα φευγαλέο δέρμα, λίγη βανίλια και υποτονικά ξηροκάρπια
ξεκινάνε δειλά-δειλά να σηκώσουν guerilla, αλλά δεν
το σώμα, αν και παίρνει ένα κλικ σε δύναμη, συνεχίζει να είναι υποτονικό

Εικόνα

το λα κάζα πασχίζει να βγάλει μια κλάση, αλλά μένει από καύσιμα
με τα καπνά του blend να μην μπορούν να υποστηρίξουν μια premium παράσταση
το Canonazo Especial κινείται στις παρυφές της ντεκαντάνς που μας έχουν συνηθίσει τα Trinidad τα τελευταία χρόνια

Στάθη μου σε ευχαριστώ πολύ
ελπίζω τα υπόλοιπα της κούτας να παίρνουν από παραμύθια, κοίμισε τα ;)
These users thanked the author Τάκης for the post:
Στάθης
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
nikos doc
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1498
Εγγραφή: Τετ Φεβ 07, 2018 11:45 pm

Re: Trinidad La Trova LCDH

Δημοσίευση από nikos doc »

Σειρά μου να δοκιμάσω από την τρελή αυτή κούτα του Στάθη που παλεύει να βρει ταυτότητα και σταθερότητα.
Κουβεντιάζουμε πάνω από τα γνωστά ψαρικά μας, του λέω πως έχω διαδρομή για Πόρο και πίσω αυθημερόν, να μου λέει αυτό να κάψεις στο γύρνα.
Πάω , κάνω δουλειά, τσιμπάω ένα τυλιχτό, μπαίνω στο βαρκάκι και παίρνω στο χέρι το Trinidad.
Κατασκευή εξαιρετική, στο χέρι μου είναι ότι πρέπει , έχει μοσχομυριστό σώμα, τι άλλο να ζητήσω στο μπαλαμούτι??
Το έκαψα χωρίς να έχω φρέσκα τα reviews των αδελφών από πάνω, οπότε βρήκα απολύτως φυσιολογικό το φανταστικό τράβηγμα του(μα είναι δυνατόν να στουμπώνουν 52 ring πούρο???).
Φτάνω στο νοικιάρικο, βρίσκω μια καλή γωνιά για φωτό στον Γαλατά, και ανάβω.
Φουλ γλύκα, επίθεση σοκολάτας γάλακτος, και ελαφριά κρέμα. Γουρλώνω τα μάτια και βάζω πρώτη....
Ανηφορίζοντας προς την Καλλονή και λίγο πριν ξεκινήσει, ίσως , η ωραιότερη παραλιακή διαδρομή στην Ελλάδα, το Trinidad φόρτωσε μπισκότα εύπλαστα, με σταγόνες σοκολάτας γάλακτος και τρίμα από κάσιους. Ναι το σώμα δεν ήταν βαρύ, αλλά για μεσημέρι ήταν μια χαρά.
Κάπου, αφού έκαψα κοντά 70mm, άρχισε να γίνεται φλοράλ, με μια απροσδιόριστη φρεσκάδα, και ελάχιστο ελαφρύ πιπέρι. Αρχισε δε να δείχνει πως το τροφαντό του ring , θέλει ακόμα χρόνο για να αποβάλλει όλη την υγρασία του και να ισορροπήσει τελείως.
Μετά την μπορντώ μπάντα, τα πράγματα θέλουν λίγο προσοχή, μιας και έρχεται η πρασινάδα της νιότης πνίγοντας τις γεύσεις που παλεύουν να φανούν, αλλά όντως προσπαθούν να δώσουν το παρόν, Θαρρώ πως με τον χρόνο το τελευταίο τρίτο θα γίνει απολαυστικό. Ίσως μαυρες σταφίδες, πιπεράκια και άλλα πολλά να κρύβονται κάτω από την νιότη και την αψάδα.

Συνολικά ένα ελαφροίσκιωτο canonazo, ότι πρέπει για μεσημεριανά on the road.


Εικόνα
These users thanked the author nikos doc for the post (total 7):
ΣτάθηςΤάκηςχεντυ κοντουSvenskSpirosbusa71PetranAssos
This is our House!
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2366
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Trinidad La Trova LCDH

Δημοσίευση από suleygiannis »

Αγορασμένο από Βουλγαρία αγνώστου box code.
Από εμφάνιση σκίζει. πανέμορφο και εντυπωσιακό πούρο τόσο σε μέγεθος όσο και σε ραπερ. Τα δαχτυλίδια του πηγαίνουν πολύ. Σε κάνει να μη θες να το χαλάσεις.
Από κρύα αρώματα έχει κρέμα, λουκουμόσκονη και ίχνη σοκολάτας. Τραβάει ολόσωστα.
Ξεκινά ωραία με κέδρο, ροζ πιπέρι, γρασίδι, και ξηρούς καρπούς ενώ αφήνει μία επίγευση κρέμας.
Εικόνα
Από την αρχή μου δίνει την εντύπωση ότι θέλει χρόνο, διότι δεν έχουν κατασταλλάξει οι γεύσεις.
Σώμα μεσαίας έντασης.
Συνεχίζει με λευκό πιπέρι, χλωρά αμύγδαλα, γρασίδι, ζάχαρη άχνη και λίγο από κρέμα. Περίεργο αλλά ενδιαφέρον μπλεντ.
Μετά τη μέση όμως έχει κάποιες χλωράδες και πικρίλες, οι οποίες ευτυχώς κρατάνε για λίγο. Μετά το πούρο μπαίνει για υπερβολικά πολλή ώρα σε ένα ξύλινο τέμπο με ιδέες ξηρών καρπών και σκέφτομαι να το αφήσω. Δυστυχώς δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.
Δεν υπήρξε κάτι που θα με κάνει να επιστρέψω σε αυτό. Βέβαια ίσως με τον καιρό να γινόταν καλύτερο. Πάντως το είχα σχεδόν ένα χρόνο στην κατοχή μου.
These users thanked the author suleygiannis for the post (total 5):
ΤάκηςΣτάθηςPetranSvenskVr Andreas
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: Trinidad La Trova LCDH

Δημοσίευση από Fairlight »

Προφανώς το πούρο κανονικά ονομάζεται La Troba άλλα τυπώθηκε έτσι από φωνολογική παρερμηνεία.

Χαρά στο κουράγιο σας.
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Trinidad”