Por Larranaga Coronas RE 5ta Avenida 2017

Άβαταρ μέλους
Mixalis81
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 7:53 am

Re: Por Larranaga Coronas RE 5ta Avenida 2017

Δημοσίευση από Mixalis81 »

Παίδες το πούρο εχει τρομερό blend να αναδείξει...Αλλα είναι να τρελαίνεσαι μ'αυτα τα τομάρια τους κουβανους που κατάφεραν να τυλίξουν ολόκληρη ρεχιοναλ έκδοση στουμπωμενη στα καπνά...Tου Petran προφανώς και τους ξέφυγε :lol: :lol:
These users thanked the author Mixalis81 for the post:
Petran
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Por Larranaga Coronas RE 5ta Avenida 2017

Δημοσίευση από suleygiannis »

Ήρθε η ώρα να δοκιμάσω αυτό το πούρο που το έχω κανα 6μηνο στην κατοχή μου. Όμορφο εμφανισιακά το πούρο με μεταξένιο ραπερ, γυαλιστερό. επίσης, αποκλείεται να είναι 42αρι το δαχτυλίδι. είναι πιο μικρό σίγουρα.
Για να δούμε: ονειρεμένα κρύα αρώματα με κρέμα και σταφίδες βουτηγμένες σε μπράντυ. δυστυχώς το τράβηγμα είναι αρκετά σφιχτό.
Θα δείξει όμως όταν το ανάψω.
Μετά το πυρ, μου έρχονται γεύσεις από σταφύλι μαζί με κρέμα.
Ευτυχώς δε χρειάζεται τρύπημα, τραβάει δύσκολα αλλά τραβάει.
Εικόνα
Το πούρο αλλάζει με γκοφρέτες, μπισκότο, καρύδια και κρέμες.
Αλλά δε μένει εκεί. Συνεχίζει με βούτυρα, ζαχαρούχο γάλα και όλα αυτά δένουν με ένα aberfeldy που έβαλα. Το πούρο είναι καταπληκτικό.
Περνάω τη μέση και το πούρο με κερνάει καρύδια με τις χούφτες. Το βούτυρο επανέρχεται έντονα και οι γεύσεις εναλλάσσονται μέχρι το τέλος μαζί με γκοφρέτα και μπισκότο!
Ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα, δεν το περίμενα τόσο καλό! Όλο το πούρο έχει ένα ιδιοφυές blend! Πραγματικά οι κουβανοί έχουν κάνει τα μαγικά τους εδώ. Νομίζω ότι σε ένα με δύο χρόνια θα μιλάμε για κορυφαίο πούρο. Αν είχε και καλό τράβηγμα...
These users thanked the author suleygiannis for the post (total 4):
TournesolAssosΣτάθηςχεντυ κοντου
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
Στάθης
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:51 am

Re: Por Larranaga Coronas RE 5ta Avenida 2017

Δημοσίευση από Στάθης »

Σήμερα η μέρα ήταν ζόρικη και ήθελα μια φούμα για το βράδυ που να με χαλαρώσει και να με ιντριγκάρει. Χωρίς πολυ σκέψη το χέρι πηγε στην προτελευταία Λάρα. Ειπα αν τραβάει καλώς αλλιως θα κάνω κατι άλλο. Και όμως ΤΡΑΒΑΕΙ!!!

Εικόνα

Pre φουλ του Τζίντζερ και γλυκά ξύλα

Οι πρώτες τζούρες έχουν μαντζούνοβότανα και πράσινα πιπέρια. Μοσχοβολάει ο τόπος. Αλμυρό φιστίκι πολύ καβουρδισμένο με τριμμένο κάρδαμο στη συνέχεια. Δεν το πιστεύω ότι πέτυχα στικ που τραβάει 😲

Σώμα μέτριο + στην πρώτη ίντσα. Συνοδεύω με springbank 15 και όλως τυχαίως τα πάνε πολύ καλά μεταξύ τους για την ώρα. Να σου και ένα καφεδάκι ελληνικό πολλά βαρύ. Το στίκ αλλάζει τζούρα τη τζούρα.

Εικόνα

Γλυκές καραμέλες με νότες πορτοκαλιού. Παλιακά ξύλα και ανατολίτικα αρωματικά μπαχάρια. Σκούροι καφέδες αρωματισμένοι με φρέσκο Θυμάρι. Μου έχει πάρει το σκαλπ.
Έφτιαξε και ένα ωραίο καπουτσίνο τώρα άντε γεια ! Βανίλια, ροδόνερο, φρέσκα γλυκά καρύδια πασπαλισμένα με κανέλα...
ΤΟΠ ΤΕΝ με τα τσαρούχια 8-)

Έχει μείνει μια ίντσα ακόμη... σταματάω την καταφραφή και χάνομαι στους καπνούς των μπλούζζζζζζ



These users thanked the author Στάθης for the post (total 6):
SvenskPetranΤάκηςnikos docAssosVr Andreas
Είμαστε για φυλακή
Απάντηση

Επιστροφή στο “Por Larranaga”