Por Larranaga Secretos RE Espana 2013

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Por Larranaga Secretos RE Espana 2013

Δημοσίευση από Τάκης »

LCD Nikos Doc
Εικόνα

Secretos 110 x 40
Numbered Dress Box of 25 cigars (8,000 made)
(κυκλοφόρησαν το Γενάρη του 14)

είχα καπνίσει πέρσι τέτοια εποχή ένα τεμάχιο από τον ίδιο χορηγό
ο οποίος μου έδωσε πριν λίγες μέρες άλλο ένα «για να δω αν άλλαξε»

πράγματι, από την αρχή το σκατούλι δείχνει πως έχει πάρει τα πάνω του σε βάθος και μέστωμα
με ξεκινάει σκερτσόζικα σε πικάντικο τέμπο με jalapeño και αλάτι
αλλά στο καπάκι βγάζει και μια καραμέλα από την τσέπη για να με ιντριγκάρει

στιγμές κινείται ανάμεσα σε κάτι floral, με ξηροκάρπια, κανέλα και μια γλυκύτητα μελιού
και μετά ξαφνικά πατάει γκάζι με φουλ πιπέρια, κέδρο και δέρματα
κάπου μπισκοτίζει έντονα και βγάζει και μια δειλή σοκολάτα, που όσο προχωράει αυγατίζει κομμάτι
για να δείξει πως το ‘χει, και πως είναι αυθεντική Λάρα

πιστεύω ότι έχει ακόμα δρόμο μπροστά του που θα του δώσει κρέμες και παντεσπάνια
αλλά και τώρα πάνω στα 3-4 χρόνια του, είναι πολύ μερακλήδικο κάπνισμα και βγάζει γούστα

με λίγα λόγια ξερολούκουμο
κι όταν σκέφτομαι και την τιμή που είχε στις αρχές στην Ισπανία, μου ‘ρχεται να βάλω τα κλάματα…

Εικόνα
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
lefteris c
Δημοσιεύσεις: 802
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 10:17 pm

Re: Por Larranaga Secretos RE Espana 2013

Δημοσίευση από lefteris c »

Εικόνα
Εικόνα

LCD Nikos Doc

Por Larranaga
Secretos RE Espana 2013

Προχθές το πρωί, με το πρωινό καφεδάκι......
εντάξει όχι και τόσο πρωινό γύρω στις 10:30 με 11:00 (από Τρίτη και μετά που ανοίγουν τα σχολεία θα έχω άκρως πρωινό) ;)
κάπνισα μια χορηγία του Νίκου που είχα στη κατοχή μου από την Άνοιξη
Αλμύρα με άρωμα λουλουδιών ήταν οι πρώτες γνωστές αναγνωριστικές κρύες γεύσεις !
Έντονες και ευχάριστες μυρωδιές ξύλου μετά το πυρ.. κατόπιν, δηλαδή στα αμέσως επόμενα δυο λεπτά λεμονάτες γλύκες με μικρά επαναλαμβανόμενα αγγίγματα από τζίντζερ που μετά το δεκάλεπτο μεταλάχθηκαν σε ελαφριά μπαχάρια, αλλά παράλληλα μου προωθούσε γλυκά καβουρδισμένα ξηροκάρπια.
Ελάχιστα πιπέρια εμφανίστηκαν στο τρίτο μέρος, καθώς επίσης δέρμα και περίεργα δυνατά στην αίσθηση βότανα, που λουλουδοφέρνανε :D
και παρόλο που έπινα παγωμένο εσπρέσο γεύτηκα στο τέλος και για 2-3 τζούρες καφέ ελληνικό !

Εικόνα

Νίκο πολύ καλό πουράκι και χωράει άνετα σε ένα σύντομο διάλειμμα και όχι μόνο, έδεσε καλά με τον καφέ, τον πρωινό !
Πολλά ευχαριστώ......

πάμε βόλτα ; 8-)

Εικόνα
δεν είναι όμως δικιά μου.... ενός γείτονα είναι που μου την παρκάρει μονίμως μπροστά μου και πάνω στο πεζοδρόμιο :roll: :evil:
Το πούρο είναι σαν μια σεμνή ερωμένη - κρύπτη που προσφέρει απλόχερα τον έρωτά της σ' αυτούς που την ανακαλύπτουν
Άβαταρ μέλους
nikos doc
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1498
Εγγραφή: Τετ Φεβ 07, 2018 11:45 pm

Re: Por Larranaga Secretos RE Espana 2013

Δημοσίευση από nikos doc »

Λευτέρη μου, μολις ειδα το post! Ελπιζω να εισαι καλα.
Η βόλτα με του γείτονα ευπρόσδεκτη.

Η Lara αυτή ειναι φανταστική, και μετανιώνω που δεν πηρα άλλη μια δυο κούτες.... :(
This is our House!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Por Larranaga”