Partagas Serie D No. 3 LE 2006

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2366
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Partagas Serie D No. 3 LE 2006

Δημοσίευση από suleygiannis »

Partagas Serie D No. 3 LE 2006

Corona Gorda 46 x 143
Μία λιμιτάδα από το μακρινό 2006, η οποία κυκλοφόρησε σε semi boite nature box των 25 πούρων.
Εικόνα
Μάλιστα, αποτελεί επανακυκλοφορία της λιμιτάδας του 2001, απλά εκείνη κυκλοφόρησε σε dress box.
Δε θυμάμαι να έχω καπνίσει τόσο παλιά λιμιτάδα. Λογικά η παλαιότερες που έχω καπνίσει είναι του 2007 αν θυμάμαι καλά. Δε γνωρίζω σε τι κατάσταση είναι και σε τι συνθήκες έχει διατηρηθεί. Επίσης, δεν την έχω ξανακαπνίσει ώστε να μπορώ να συγκρίνω. Συνεχίζω λοιπόν αυτήν την εβδομάδα να καίω λιμιτάδες που δεν τις έχω δοκιμάσει.

Εικόνα

Έχει μαζέψει λίγο με τα χρόνια. Το δαχτυλίδι είναι ή 43αρι ή 44αρι. Το κόβω. Πολύ σφιχτό τράβηγμα. Με ανησυχεί κάπως. Από κρύα αρώματα καταλαβαίνω ξύλο και κρέμα. Του βάζω φωτιά. Είναι σφιχτό το τράβηγμα του αλλά καπνίζεται ευτυχώς. Οι πρώτες ρουφηξιές έχουν φρούτα, κρέμες αλλά και ξύλο. Σύντομα όμως αλλάζει με γάλα και σκόνη κακάο. Η κρέμα ξαναμπαίνει στο παιχνίδι. Δε θυμίζει partagas αλλά μιλάμε για ένα καταπληκτικό πούρο. Μετά από λίγο το πούρο στάζει βούτυρα και κρέμες. Ήρθε η ώρα να βάλω ένα glenfiddich 15αρι που θεωρώ ότι ταιριάζει πολύ.
Εικόνα

Και μετά άρχισα να μονολογώ ρε τι καπνίζω, τι πράμα είναι αυτό. Κακάο, γάλα, βούτυρο, κρέμα ζαχαροπλαστικής και ολοζώντανη σοκολάτα γάλακτος!
Έκαψα τα δάχτυλα μου. Αυτή η λιμιτάδα μου πήρε το σκαλπ και έβαλε πλώρη για top 10.
υγ: νομίζω ότι την έχουν και κάποιοι εδώ μέσα ;)
These users thanked the author suleygiannis for the post (total 5):
alexandrosSvenskΤάκηςAssosnikos doc
Ρε μαν ρε μπρο
Απάντηση

Επιστροφή στο “Partagas”