Montecristo Petit Edmundo

Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: Montecristo Petit Edmundo

Δημοσίευση από Fairlight »

Καλά, αυτά που έγραψα εγώ ήταν μεταξύ σοβαρού και αστείου. Προφανώς ισχύουν όλα αυτά που γράφεις. Προφανώς είναι καλό να έχεις την επιλογή της δεκάρας και για δοκιμή και ποικιλία αλλά από την άλλη για δοκιμές υπάρχουν και τα μεμονωμένα στικς . Στο μυαλό μου οι δεκάδες πάντα ήταν είτε για ακριβά πούρα είτε για πούρα αυξημένου ρίσκου.

Τώρα τα μαλλιά του Στάθη χλωμό να μείνουν στην θέση τους. Ούτε τα δικά μου ούτε τα δικά σου :lol:
These users thanked the author Fairlight for the post (total 5):
Mixalis81ΣτάθηςAssosΤάκηςalexandros
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
Mixalis81
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 7:53 am

Re: Montecristo Petit Edmundo

Δημοσίευση από Mixalis81 »

Θα συμφωνήσω με τον Γιώργο σε όλα.... ένας λόγως ακόμα για την επιλογή 10αρας κουτας είναι η αστάθεια που μπορεί να έχει κατά καιρούς ένα πούρο...οπότε πας σε 10αρα και ξενοιαζεις
These users thanked the author Mixalis81 for the post:
Assos
Άβαταρ μέλους
Assos
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 1:38 pm

Re: Montecristo Petit Edmundo

Δημοσίευση από Assos »

Fairlight έγραψε:
Κυρ Μαρ 24, 2019 12:17 pm
Τώρα τα μαλλιά του Στάθη χλωμό να μείνουν στην θέση τους. Ούτε τα δικά μου ούτε τα δικά σου :lol:
😂😂😂
These users thanked the author Assos for the post:
Tournesol
You Miss 100% Of The Shots You Don't Take.
You Need To Start Shooting At Your Goals
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Montecristo Petit Edmundo

Δημοσίευση από suleygiannis »

Fairlight έγραψε:
Σάβ Μαρ 23, 2019 3:39 pm
Τι δεκάρα ρε αθεόφοβε, θα τα διαβάζει αυτά ο Στάθης και θα ψάχνει να βρει τρίχες να τραβήξει :lol: Το πούρο βρίσκεται σε συνεχές limit-up απο το 16 και μετά, έχω καθαρίσει 4 25αρια σε αυτή την περίοδο και το εύρος ήταν πολύ καλό - Eldorado.

Να πάρεις 10αρα No2 ας πούμε να το καταλάβω αλλά τα μικρά νομίζω είναι πολύ safe επιλογή.
Για του λόγου το αληθές το πούρο ήταν από 10αρα PUR AGO 16

@Assos
Γιώργο χαίρομαι πολύ που σου άρεσε.
These users thanked the author suleygiannis for the post:
Assos
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Montecristo Petit Edmundo

Δημοσίευση από alexandros »

οταν ενα πουρο μας αρεσει πολυ και ειναι στα ντουζενια του τοτε η αγορα 25αρας ειναι ενδεδειγμενη και ας μην παρεις αλλα πουρα για δοκιμες ( θα ερθει η ωρα για τις δοκιμες) γιατι οταν ερθει η ωρα για αγορα καινουργιας 10ρας τοτε αρχιζεις να ψαχνεις τριχες να τραβηξεις
και μερικοι μερικοι orismenoi εδω μεσα δεν εχουν και φοβαμαι οτι θα αρχισουν να τραβανε τις δικες μου :lol:


και μιλαμε για ενα πουρο που βαραει κορυφες
τι σκατα ειχαν στο μυαλο τους και εβγαλαν τον κανονικο εντμουνδο ποτε δεν καταλαβα οταν παιζει ο κοντος και ο 2πλος ...
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Άβαταρ μέλους
Assos
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 1:38 pm

Re: Montecristo Petit Edmundo

Δημοσίευση από Assos »

Rigelianos ακούει;; 😀😀
You Miss 100% Of The Shots You Don't Take.
You Need To Start Shooting At Your Goals
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Montecristo Petit Edmundo

Δημοσίευση από alexandros »

:lol: :lol: :lol:
These users thanked the author alexandros for the post:
Assos
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Άβαταρ μέλους
nikos doc
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1498
Εγγραφή: Τετ Φεβ 07, 2018 11:45 pm

Re: Montecristo Petit Edmundo

Δημοσίευση από nikos doc »

Μετά από 50' αναμονή στην ουρά για να μπω στο Blue Star στο ανεκδιήγητο λιμάνι της Σαντορίνης, κατάφερα να βρω μια καρέκλα να ηρεμήσω.
Πλάκωσαν κάτι Γάλλοι με αρκετά χρόνια πάνω τους, και στο δεκάλεπτο, αφού μύριζα τις μασχάλες μου , βεβαιώθηκα πως δεν έχουν σχέση με το ντους.
Με την χαρακτηριστική μου ευγένεια έκανα λίγο χώρο για να γίνει ανεκτή η μπόρα ,αλλά φευ....
Βγάζω από το tubo τον κοντό, τώρα θα σας δείξω!
Από δικιά μου αγορά, έχει δώσει καλα καπνισματα. Πεινάω και λίγο ,ότι πρεπει. Και θα πνίξω την μπόρα του Γάλλου και θα χαλαρώσω μετά από την πάρα πολύ δύσκολη εβδομάδα.
Κόβω και έχουν αρχίσει τα γαλλικά πίσω μου.....εγώ βέβαια παίρνω πορτοκάλι με σοκολάτα, μέντα κανέλα και άλλα όμορφα!!!
Ρε τι ζω πάλι... :!: :geek:
Ανάβω , με υποδέχεται φρέσκια φλούδα πορτοκαλιού, ανοιξιάτικη και σοκολατένια.
Σιλβουπλέ μονσιερ, no smoking....
Τι λένε ρε οι τύποι, open space μάστορα, εσύ μυρίζεις περισσότερο! Και μη σηκώνεις το χέρι , θα πεθάνει καμία τσιπούρα από την μπόχα.
Ο ζουμπάς εκεί μασιφ, το έχει ρίξει στα φουντουκοκαρυδα, και έχει στάξει λίγο γάλα στην σοκολάτα.
Σηκώνεται η παρέα ενοχλημένη από τον ευωδιαστό καπνό μου, sorry can you give me the ashtray????? :D
Πέφτουν κάτω από τα γέλια κάτι πιστιρικαδες από πίσω, που με νοήματα τους έδειχναν το μπάνιο του πλοίου!!!
Αυτόν δεν τον έσωζε ούτε βουτιά στην λίνια,κάπου στον Ινδικό για να καθαρίσει.
Οι κρέμες του ζούμπα, έχουν κορωσει, τα φουντούκια κάνουν πάρτυ, μια νότα πορτοκάλι παραμένει, βότανο, ίσως ματζουράνα κάνει βόλτες.
Γλέντι ο , μόνο στο μάτι, petit edmundos!
Κοντευουμε Ίο, και τραβάω τις τελευταίες υπεργαματες τζούρες, μαύρο κακάο , λίγα πιπέρια, πολύ βαριά κρέμα...
Καταπληκτικό πούρο!
A fin και διάφορα άλλα είπε ο Γάλλος που είχε πάει να λιαστει σαν χταπόδι, ξαναήρθε για να κάτσει!
Άνοιξα το travel, έβγαλα ένα γερμανικό 109.... Θα φάω έξω, άστα διαλα άπλυτε....
These users thanked the author nikos doc for the post (total 11):
ΣτάθηςSpirosbusa71JazzmanAssosχεντυ κοντουsuleygianniskonstadinos23FairlightPetranalexandrosharmonica
This is our House!
Άβαταρ μέλους
sigaras
Δημοσιεύσεις: 915
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 26, 2018 9:30 am

Re: Montecristo Petit Edmundo

Δημοσίευση από sigaras »

LCD Fairlight
Εμφανισιακά είναι πανέμορφο. May 18 είπε ο χορηγός. Το wrapper σοκολατένιο, μοιάζει με δέρμα ζώου. Κόβω. Αμάν. Σαν τεράστιο καλαμάκι τραβάει. Ανάβω και το γλέντι ξεκινάει. Σοκολάτες με το τσουβάλι στο πρώτο τρίτο, μαζί με κρέμες και δέρματα. Στο δεύτερο τρίτο μπαίνουν στο παιχνίδι οι καφέδες και οι καραμέλες, με την σοκολάτα πάντα παρούσα. Έχει θεματάκια στην καύση και διορθώνω συχνά αλλά ΟΚ. Τουλάχιστον το τράβηγμα, παρά το ότι είναι χαλαρό, δεν με χαλάει. Στο τρίτο τρίτο καθαρό μετάξι, κακάο, βανίλιες, σοκολάτες. Γεμάτο σώμα, καραφούλ σε ένταση. Εξαιρετικό πούρο! Πρώτη φορά το δοκίμασα και σκέφτομαι για κούτα. Θωμά σ' ευχαριστώ πολύ!!

Εικόνα
These users thanked the author sigaras for the post (total 8):
Mixalis81ΤάκηςΣτάθηςJazzmanPetranlefteris cSpirosbusa71χεντυ κοντου
" κι έγιναν τα πάθη μας καπνός..."
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: Montecristo Petit Edmundo

Δημοσίευση από Fairlight »

Γιώργο χαίρομαι που σου άρεσε. Δυστυχώς δεν είναι όλα έτσι, τώρα για παράδειγμα άνοιξα μια κούτα του 17 και καμία σχέση με αυτό που κάπνισες. Ωστόσο μια επένδυση σε μια κούτα δεν θέλει και πολύ σκέψη με τα συγκεκριμένα μιας και μετά το 14 φαίνονται να τα πάνε αρκετά καλά.
These users thanked the author Fairlight for the post:
sigaras
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Montecristo”