Montecristo Edmundo

Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8998
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Montecristo Edmundo

Δημοσίευση από Τάκης »

ε, πάρε μερικούς να 'χεις ;)
(κάποτε στο παρελθόν πρέπει να σου είχα δώσει έναν παλιό Εδμούνδο αν θυμάμαι καλά)

Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 2):
jgeorgostRigelianos
papa was a rolling stone...
Rigelianos
Δημοσιεύσεις: 517
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:07 am

Re: Montecristo Edmundo

Δημοσίευση από Rigelianos »

(κάποτε στο παρελθόν πρέπει να σου είχα δώσει έναν παλιό Εδμούνδο αν θυμάμαι καλά)

Πολύ καλά θυμάσαι και σε ευχαριστώ!
These users thanked the author Rigelianos for the post:
Τάκης
Άβαταρ μέλους
Junior
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 01, 2018 11:21 am

Re: Montecristo Edmundo

Δημοσίευση από Junior »

Το έχω πει πολλές φορές ότι λατρεύω τα Monte. Είναι κάποια πούρα όπως το συγκεκριμένο που σε απογειώνουν. Το συγκεκριμένο χτύπησε κορυφή και μπήκε στο τοπ 10 του 2024. Κυριακάτικη εξόρμηση εκτός Αθηνών κι έχοντας στο travel humidor Monte no5, petit Edmundo και Edmundo, είπα να κάψω το τελευταίο να το ευχαριστηθώ αφού είχαμε αρκετό χρόνο. Το πούρο είναι αριστουργηματικά φτιαγμένο. Σκούρο, λαδερό κι αρκετά λαχταριστό. Κόβω, ρουφάω και διαπιστώνω ότι τραβάει τέλεια και μου χαρίζει μια σοκολατένια επίγευση. Ώρε φίλε….αυτό θα είναι πολύ καλό. Ανάβω ευλαβικά με soft flame και πλημμυρίζει το μαγαζί ευωδία. Οι θαμώνες με κοιτάζουν με στραβό μάτι αλλά who cares…. Οι πρώτες γεύσεις είναι σοκολάτα γάλακτος. Μπισκότα και βανίλιες. Η γυναίκα μου είπε ότι της θυμίζει κρέμα ζαχαροπλαστικής. Συνεχίζει με καβουρδισμένα αμύγδαλα. Το πούρο είναι όνειρο. Πανδαισία επιγεύσεων. Χάθηκα με τον καπνό του…. Μου κράτησε συντροφιά πάνω από ώρα. Το καταευχαριστήθηκα. Με κάτι τέτοια πούρα που βγάζει η Κούβα πως να μου κάνει κέφι μετά να δοκιμάσω non?


Εικόνα
These users thanked the author Junior for the post (total 7):
ΤάκηςnikoskaljgeorgostSvenskalexandrossigarasEpicure V
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2631
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Montecristo Edmundo

Δημοσίευση από alexandros »

Junior έγραψε:
Πέμ Φεβ 22, 2024 12:05 pm
πως να μου κάνει κέφι μετά να δοκιμάσω non?
non ή εντμουνδος ειναι το ιδιο πραγμα τι διαφορα εχουν :lol: :lol: :lol:

πλακιτσα κανω . ποτε μου δεν το συμπαθησα
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Άβαταρ μέλους
Junior
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 01, 2018 11:21 am

Re: Montecristo Edmundo

Δημοσίευση από Junior »

Έχω πέσει κι εγώ σε πολλά μέτρια Edmundo. Ανέκαθεν είχαν το petit πολύ υψηλότερα, γι’αυτό το είχα βάλει παλιότερα σε mass. Όμως τώρα τελευταία όλο αυτό έχει αλλάξει. Διακρίνω σταδιακή βελτίωση
These users thanked the author Junior for the post:
Τάκης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Montecristo”