Montecristo Open Regata

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sigaras
Δημοσιεύσεις: 915
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 26, 2018 9:30 am

Montecristo Open Regata

Δημοσίευση από sigaras »

Τούμπανο πούρο. 46 ring και 13,5 μήκος. Ανοιγω το καπάκι και μυρωδιές σοκολάτας τυλίγουν τα ρουθούνια μου.

Εικόνα
Θα περάσω όμορφα, σκέφτομαι. Ανάβω.Σοκολατα άσπρη, μέλι και κρέμα. Άψογο τράβηγμα και καύση Καλή. Το πρώτο τρίτο σοκολατί λοιπόν. Μετά όμως το πούρο γίνεται μονότονο. Κρέμες και πάλι κρέμες χωρίς πολυπλοκότητα. Το τρίτο μέρος ακόμα χειρότερο. Βαρετό θα το χαρακτήριζα με κέδρο και κρέμα. Συνολικά δεν είναι κακό πούρο , απλά μια μετριότητα με ποιοτικά καπνά βέβαια, που δεν δικαιολογεί τα λεφτά του(16,35 ευρώ).


Εικόνα
Αν δεν ήταν και το πρώτο τρίτο βέβαια θα το είχα καταδικάσει εντελώς.
These users thanked the author sigaras for the post (total 4):
Τάκηςχεντυ κοντουPetranJunior
" κι έγιναν τα πάθη μας καπνός..."
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Montecristo Open Regata

Δημοσίευση από Τάκης »

Εικόνα

Forum 135 x 46
dress 20, c/p 5x3 a/t
Released 2009

η πυραμιδούλα ήταν πάντα 3η στις προτιμήσεις μου από τα πράσινα δαχτυλίδια μετά τον αετό και το master
η αλήθεια βέβαια είναι πως το έψαξα αρκετά με τις ρε-γάτες, στην αρχή πήρα και 2-3 κούτες μάλιστα
ο κανόνας ήταν 5-6 απανωτές χυλόπιτες, κι ύστερα ερχόταν ένα σκόρπιο στικ να μου ανοίξει πάλι την όρεξη, αλλά…

έτσι εδώ και χρόνια είναι ένα πούρο σταθερά έξω απ’ το rotation μου
με μεγαλύτερο «αμάρτημα» του τη συνήθη ανυπαρξία σώματος στις συντριπτικά περισσότερες των περιπτώσεων που το φουμάρισα

Εικόνα

τούτο δω ανήκει στις εξαιρέσεις και δείχνει πως την έχει δέσει τη μαρμελάδα του
με μοντεχριστόξυλα, κακάο, δέρματα, δουλεμένα πιπερομπάχαρα, λίγη μέντα & καραμέλα
και μια υποψία κρέμας που αρχίζει να πήζει από το συνεχές ανακάτεμα

καλό βιογραφικό δηλαδή, να φανταστείτε έβγαλε και βαρβατίλα
αν ήταν έτσι όλες...

Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 9):
JuniorharmonicaMixalis81Spirosbusa71nikos docVr AndreasPetrankonstadinos23Svensk
papa was a rolling stone...
afficionadojim
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2021 9:09 pm

Re: Montecristo Open Regata

Δημοσίευση από afficionadojim »

Καλησπέρα σας και εγώ σήμερα το άναψα πρώτη φορά και έχω μείνει κατενθουσιασμένος από τα πιπεριά και τα αρώματα που βγάζει .. και οφείλω να σημειώσω εξαιρετικό κάψιμο απίστευτα ισομετρικό και στάχτη που μένει επάνω στο στικ .. το συστήνω ανεπιφύλακτα
Εικόνα
These users thanked the author afficionadojim for the post:
Junior
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Montecristo Open Regata

Δημοσίευση από suleygiannis »

Βρήκα ένα από αυτά ξεχασμένο σε κάποιο υγραντήρα και είπα να το κάνω. Μπορεί να το έχω και 5 χρόνια στην κατοχή μου. Γενικά δεν καπνίζω τίποτα από τη σειρά αν εξαιρέσουμε τους αετούς, οι οποίοι ούτε αυτοί με ενθουσιάζουν.
Μαυριδερό το ραπερ του και στο κρύο τράβηγμα έχει κακάο και σοκολάτα.
Ξεκινά με εσπρέσσο, δέρματα και μπαχαρικά.
Εικόνα
Συνεχίζει με κόκκους καφέ, ψητό κρέας και μπέικον!!
Καμία αξιόλογη μεταβολή μέχρι τέλους. Ένιωθα ότι καπνίζω Ονδούρα, μα τι πούρο ήταν αυτό; Το μόνο καλό ήταν ότι με τα χρόνια απέκτησε σώμα και δεν ήταν αέρας κοπανιστός.
Αποτυχία όμως... δύσκολα θα το πλησιάσω ξανά
These users thanked the author suleygiannis for the post:
Svensk
Ρε μαν ρε μπρο
Απάντηση

Επιστροφή στο “Montecristo”