Hoyo de Monterrey Epicure No.1

Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: Hoyo de Monterrey Epicure No.1

Δημοσίευση από Fairlight »

Πήγε να μου πλασάρει χορηγία Monte tubo ο καραφλός αλήτης και μέσα είχε επίκουρο 1. True story, δεν κάνω πλάκα.
These users thanked the author Fairlight for the post (total 2):
Στάθηςsuleygiannis
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
Jazzman
Δημοσιεύσεις: 906
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2018 8:16 am

Re: Hoyo de Monterrey Epicure No.1

Δημοσίευση από Jazzman »

Fairlight έγραψε:
Τετ Νοέμ 13, 2019 10:37 pm
Πήγε να μου πλασάρει χορηγία Monte tubo ο καραφλός αλήτης και μέσα είχε επίκουρο 1. True story, δεν κάνω πλάκα.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Hoyo de Monterrey Epicure No.1

Δημοσίευση από alexandros »

αχ να μπορουσα να δω την φατσα σου οταν το ανοιξες :lol: :lol: :lol:
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Hoyo de Monterrey Epicure No.1

Δημοσίευση από suleygiannis »

Εικόνα

Τα hoyo γενικά δε μου ταιριάζουν στο γευστικό μου προφίλ καθώς τα θεωρώ συνήθως πολύ ελαφρά. Αυτό φυσικά δε σημαίνει ότι δεν έχω κούτες από κάποια ή δε δοκιμάζω. Σε αυτά ανήκει και η corona gorda της μάρκας και το καλύτερο κουβανέζικο πούρο με 2 δαχτυλίδια σύμφωνα με ψηφοφορία μας.
Καίω ένα από UEB SEP 17.
Τράβηγμα ιδανικό. Από γεύσεις με ενθουσιάζει από την αρχή. Φουλ της κρέμας, του βούτυρου και της βανίλιας. Το σώμα του είναι φυσικά πολύ ελαφρύ. Από τη μέση και μετά όμως ανεβαίνει σε εντάσεις και αλλάζει στις γεύσεις και νιώθω να καπνίζω χούφτες ξηρών καρπών, φιστίκια, αμύγδαλα και κάσιους ενώ προς το τέλος προστίθεται και γκοφρέτα. Από τα hoyo που αξίζουν!
These users thanked the author suleygiannis for the post (total 5):
ΣτάθηςJazzmanχεντυ κοντουSvenskSpirosbusa71
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
Jazzman
Δημοσιεύσεις: 906
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2018 8:16 am

Re: Hoyo de Monterrey Epicure No.1

Δημοσίευση από Jazzman »

PUS MAR ‘18

Εικόνα

Μου αρέσει πολύ ο επίκουρος ο 1ος, τόσο για τις γεύσεις του όσο και για το format του.
Έτσι και αυτό το στικ δεν αποτελεί εξαίρεση.

Ανοίγοντας τη σκηνή εμφανίζονται πλούσιες ποσότητες κρέμας με άρωμα πικραμύγδαλου και αρώματα καμένης ζάχαρης.

Εικόνα

Το τράβηγμα είναι λίγο πιο σφιχτό απ’ όσο θα μου άρεσε αλλά δε δημιουργεί πρόβλημα. Το πούρο έχει ένα ελαφρύ βοτανικό αποτύπωμα που δυσκολεύομαι να ξεχωρίσω αλλά απολαμβάνω πολύ. Κέδρος μαζί με λίγα πιπέρια κάνουν πιο μεστή τη γεύση και δίνουν σώμα στην υπόθεση. Δέρμα μαζί με ξηρούς καρπούς και πραλίνα φουντουκιού δένουν το γλυκό και κλείνει με μπόλικη κρέμα ζαχαροπλαστικής σοκολάτα.

Ήταν και αυτό καλό!
These users thanked the author Jazzman for the post (total 4):
TournesolharmonicaΤάκηςSvensk
Άβαταρ μέλους
nikos doc
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1498
Εγγραφή: Τετ Φεβ 07, 2018 11:45 pm

Re: Hoyo de Monterrey Epicure No.1

Δημοσίευση από nikos doc »

Μπαλκονατος προχθεσινός, φανταστικός Επίκουρος Νο1.

Μέλι, λευκό πιπέρι για την μυρωδιά, κρέμα για το σώμα και κέδρο για να μου τρραβήξει την προσοχή!
Συνοδεία Glen Grant 10 48%, μαλακό και ενδιαφέρον, φρουτένιο και ανεβαστικό.

Ο Επίκουρος γρήγορα έφερε φρούτα γλυκά, φρέσκα φιστίκια, σοκολάτα γάλακτος και μπισκοτάκι λεμόνι.
Ανεβάζει και άλλο, ελαφρύ δέρμα, βανίλια, σοκολάτα και πέντε τζούρες με τραγανή κρυσταλική ζάχαρη!!!!
Με τελείωσε με εσπρέσο ελαφρύ, γλυκό τσίλι, πικρές σοκολάτες και φρούτα εξωτικά...

Μεγαλείο! Τρομερη Gorda στα καλύτερα της!

Εικόνα
These users thanked the author nikos doc for the post (total 4):
SvenskSpirosbusa71JuniorVr Andreas
This is our House!
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Hoyo de Monterrey Epicure No.1

Δημοσίευση από suleygiannis »

Το ότι ο Επίκουρος 1 είναι το καλύτερο regular hoyo, δεν νομίζω ότι σηκώνει συζήτηση.
Έχω ξαναγράψει πιο πάνω τον κωδικό της κούτας που καπνίζω, ο οποίος κερνάει πολύ καλές φούμες (UEB SEP 17). Η χθεσινή όμως ήταν καταπληκτική και το πρώτο πούρο που βάζει σοβαρή υποψηφιότητα για το επόμενο τοπ 10 είναι γεγονός.
Οι γκοφρέτες με κρέμα από λάιμ και οι ξηροί καρποί και οι κρέμες του πούρου έδεσαν αρμονικά με τις βανίλιες από το μπερμπονοβάρελο του Loch Lomond. Πούρο που δεν ήθελα να τελειώσει

Εικόνα
These users thanked the author suleygiannis for the post (total 2):
jgeorgostSpirosbusa71
Ρε μαν ρε μπρο
Απάντηση

Επιστροφή στο “Hoyo de Monterrey”