Η Αγαπημένη σας Ώρα

η κάλπη του φόρουμ

ποια είναι η αγαπημένη σας ώρα για να απολαύσετε ένα πούρο?

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Οκτ 30, 2020 7:26 am

το πρωί
8
22%
πριν το μεσημεριανό γεύμα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
το μεσημέρι μετά το γεύμα
4
11%
το απόγευμα
2
5%
πριν το βραδινό
1
3%
μετά το βραδινό
7
19%
αργά το βράδυ
11
30%
δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση
4
11%
 
Σύνολο ψήφων: 37
Άβαταρ μέλους
sigaras
Δημοσιεύσεις: 915
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 26, 2018 9:30 am

Re: Η Αγαπημένη σας Ώρα

Δημοσίευση από sigaras »

Να πω κι εγώ πως βλέπω το θέμα με τις ώρες αν και ώρες-ώρες δεν ασχολούμαι με τις ώρες αλλά με τα κέφια της παρέας.
Η πρώτη μου -με διαφορά μάλιστα- προτίμηση δεν υπάρχει στις ως άνω αναφερθείσες επιλογές, καθώς μου αρέσει κολασμένα να τσιμπώ μεζεδάκια ή αλλιώς ορεκτικά και πριν έρθει το κυρίως πιάτο να μπουμπουνίζω το πούρο μου, κουτσοπίνοντας και λιγομιλώντας. Επειδή όμως καμιά φορά τα πούρα τυχαίνουν να είναι ευμεγέθη καπνίζω και μετά το πέρας του γεύματος, οπότε θα ψηφίσω μετά το γεύμα.
These users thanked the author sigaras for the post (total 2):
JuniorΤάκης
" κι έγιναν τα πάθη μας καπνός..."
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Η Αγαπημένη σας Ώρα

Δημοσίευση από Τάκης »

ευχαριστώ και τους Petran και Sigaras που πρόσθεσαν το δικό τους μερακλίκι στην "Αγαπημένη Ώρα"
Γιώργη υπάρχει δυνατότητα για δύο επιλογές στην ψηφοφορία, θα μπορούσες να ψηφίσεις και "πριν το μεσημεριανό γεύμα"
(οι επιλογές ούτως ή άλλως έχουν να κάνουν με την "ώρα" και όχι με το pairing, αυτό συνιστά άλλο poll)
Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post:
sigaras
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
sigaras
Δημοσιεύσεις: 915
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 26, 2018 9:30 am

Re: Η Αγαπημένη σας Ώρα

Δημοσίευση από sigaras »

Τάκη μου σ' ευχαριστώ για την επισήμανση αλλά δεν μου αρέσει πριν από το γεύμα αλλά στη διάρκεια του γεύματος και για την ακρίβεια μετά το πρώτο πιάτο/ορεκτικά. Τώρα δεν ξέρω πως μου ήρθε αλλά σκέφτηκα χταποδάκι στα κάρβουνα με τσιπουράκι και bolivar coronas junior....
These users thanked the author sigaras for the post (total 4):
JuniorΤάκηςnikos docalexandros
" κι έγιναν τα πάθη μας καπνός..."
Άβαταρ μέλους
pathway
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 16, 2020 12:50 am

Re: Η Αγαπημένη σας Ώρα

Δημοσίευση από pathway »

Μετα το βραδυνό και αργά το βράδυ για μένα.

Είναι οι ώρες που συνήθως χαλαρώνω με ένα ποτηράκι ουίσκυ στη βεράντα με κάνα βιβλίο και ενίοτε μουσική.

Puff, puff, sip.
These users thanked the author pathway for the post (total 4):
ΤάκηςFairlightnikos docχεντυ κοντου
Vchatz136
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2020 4:27 am

Re: Η Αγαπημένη σας Ώρα

Δημοσίευση από Vchatz136 »

Αργα το βράδυ εκεί που το τηλέφωνο έχει σταματήσει να χτυπάει και επικρατεί ησυχία στην βεράντα το καλοκαίρι μπροστά στο τζάκι τον χειμώνα
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Η Αγαπημένη σας Ώρα

Δημοσίευση από Τάκης »

ευχαριστώ και τους pathway & vchatz136
όσοι δεν έχετε ψηφίσει ακόμα μπορείτε να το κάνετε μέχρι την Παρασκευή το πρωί
με βάση τις μέχρι τώρα ψήφους στην κάλπη μας, εξακολουθούν να προηγούνται τα δύο άκρα της ημέρας
Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post:
Tournesol
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Assos
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 1:38 pm

Re: Η Αγαπημένη σας Ώρα

Δημοσίευση από Assos »

Καλή σας μέρα...
με έβαλε σε σκέψεις η ψηφοφορία αυτή... χμμμμ
Γενικά πάντα μου αρέσει να βρίσκω λόγους για να καπνίσω το πούρο μου... δεν μου είναι εύκολο λόγο λίγου ελεύθερου χρόνου για αυτό και προτιμώ να κάνω το πούρο μου μετά από ένα καλό βραδινό γεύμα ή αργά το βραδάκι με συνοδεία ποτού...
πολλές είναι οι φορές που μου αρέσει και κάτι πιο ελαφρι το πρωί με το καφέ μου ή στο ενδιάμεσο της μέρας κάτι πιο δυνατο πάλι με καφέ αλλά το απολαμβάνω σίγουρα λόγο χρόνου τις βράδυνες ώρες...
χαλαρώνω από την πίεση της μέρας, είτε ακούω μουσική, είτε βλέπω μια ταινία ή πολύ πιο συχνά τελευταία βλέποντας αγώνες μπασκετ!! :P :P
These users thanked the author Assos for the post:
Τάκης
You Miss 100% Of The Shots You Don't Take.
You Need To Start Shooting At Your Goals
Άβαταρ μέλους
Greekos
Δημοσιεύσεις: 406
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 11:03 am

Re: Η Αγαπημένη σας Ώρα

Δημοσίευση από Greekos »

Και εγώ όπως είπε και ο Θάνος λόγο καιρού και τρόπου ζωής νομίζω πως η πλειοψηφία των πούρων που καπνίζω είναι τις πριν το βραδινό ώρες. Οι πολύ βραδινές ώρες συνήθως είναι πιο δύσκολες αλλά και πιο απολαυστικές.
Όταν βέβαια είμαι διακοπές όλες οι ώρες παίζουν!!

Επίσης πολύ για μένα τον χειμώνα παίζουν και απογευματινές φούμες. Είτε στο κήπο είτε σε περίπατο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greekos την Τετ Οκτ 28, 2020 11:04 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
These users thanked the author Greekos for the post (total 2):
ΤάκηςTournesol
Άβαταρ μέλους
konstadinos23
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 12:50 pm

Re: Η Αγαπημένη σας Ώρα

Δημοσίευση από konstadinos23 »

Τον τελευταίο χρόνο καπνίζω πολύ λιγότερο απ ότι κάπνιζα παλαιότερα λόγω έλλειψης χρόνου
Μου αρεσει να καπνίζω τα μεσημέρια μετά το φαγητό με καφέ και αργά το βράδυ συνοδεία κάποιου ποτου
Από τα δυο έχω κρατήσει το αργά το βράδυ γιατί τα μεσημέρια πλέον δεν προλαβαίνω....
These users thanked the author konstadinos23 for the post:
Τάκης
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Η Αγαπημένη σας Ώρα

Δημοσίευση από Τάκης »

με τις ψήφους των assos, greekos & konstadinos 23 τους οποίους ευχαριστώ, το εκλογικό σώμα έφτασε αισίως τα είκοσι μέλη
κι ενώ μένουν λιγότερες από 40 ώρες μέχρι να κλείσει η κάλπη, φαίνεται πως οι βραδινές ώρες κατακτούν την πλειοψηφία στις προτιμήσεις σας
Εικόνα
papa was a rolling stone...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”