Bottom Ten Cubans

η κάλπη του φόρουμ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Bottom Ten Cubans

Δημοσίευση από Τάκης »

όπως έγραψα ξανά, γενικά αποφεύγω κάθε αφοριστική άποψη για τα κουβανέζικα πούρα
για τον πολύ απλό λόγο ότι στα χρόνια που καπνίζω μου έχει συμβεί συχνά-πυκνά κατά καιρούς
να διαψεύσουν πανηγυρικά και με πολλά ταρατατζούμ οποιαδήποτε ολιστικά παγιωμένη γνώμη, θετική ή αρνητική
αυτό άλλωστε θα μου στερούσε και πολλά El Dorado που έχω καπνίσει από πούρα τα οποία για ένα διάστημα είχα κάνει στην άκρη

ειδικά για τους Επίκουρους ΙΙ τους οποίους καπνίζω πάνω από τρεις δεκαετίες
έχω τελείως διαφορετική άποψη αναφορικά με τη σωματική τους διάπλαση και συνεχίζω να τους τιμώ
αλλά αυτά βέβαια ανήκουν στα περί ορέξεως, και μικρή σημασία έχουν σε μία ψηφοφορία
που φωτογραφίζει μια ομαδικά αποτυπωμένη εκτίμηση

το γεγονός ότι ψηφίστηκαν μέσα στο bottom ten ή σε κάποια top-ten μας δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι
νομίζω πως απλά δείχνει την τάση μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή και τίποτα περισσότερο
όπως επίσης και το γεγονός ότι τα Hoyo πήραν την 3η θέση στο τελευταίο poll μας για τις Top Cuban brands
(μετά από Bolivar και Partagas, και πριν από Upmann και Montecristo)
viewtopic.php?f=58&t=979

@ Στάθη, η αναφορά μου στα Picadores ήταν τυχαία και γενική
και αφορούσε το μοναδικό πούρο από το Bottom Ten που είχε «τσεκαριστεί» σε σχετικά πρόσφατο mass

όλα τα υπόλοιπα είναι …φτερό στον άνεμο, ανάλογα με το πώς στρίβει ο κουβανέζικος μπούσουλας

νομίζω… ;)
These users thanked the author Τάκης for the post (total 5):
ΣτάθηςSvenskPetranJazzmanAssos
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Svensk
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 11, 2018 11:35 pm

Re: Bottom Ten Cubans

Δημοσίευση από Svensk »

Έτσι είναι Ντον
Για μενα πάντως τα επι 2 είναι κουφετα 8-)
These users thanked the author Svensk for the post (total 2):
ΤάκηςPetran
Το πούρο είναι η θεραπεία μου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”