Πόσα πούρα καπνίζετε

η κάλπη του φόρουμ

Πόσα πούρα καπνίζετε

Το δημοψήφισμα λήγει την Κυρ Νοέμ 03, 2019 7:20 am

2-3 πούρα το μήνα
1
5%
1 την εβδομάδα
5
24%
2-3 την εβδομάδα
6
29%
4-6 την εβδομάδα
5
24%
1 την ημέρα
2
10%
2-3 την ημέρα
2
10%
4-5 την ημέρα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
πάνω από 5 την ημέρα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 21
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Πόσα πούρα καπνίζετε

Δημοσίευση από Τάκης »

thanks John, άλλαξε και ο gregpap την ψήφο του σε "4-6 την εβδομάδα"
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Assos
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 1:38 pm

Re: Πόσα πούρα καπνίζετε

Δημοσίευση από Assos »

Προσωπικά δεν έχω στάνταρ... επειδή δε καπνίζω μέσα στο σπίτι, πρέπει να βγω μπαλκόνι, πράγμα που σημαίνει ότι το χειμώνα λιγότερα και το καλοκαίρι περισσότερα...
με γνώμονα την εποχή που πέφτει η ψηφοφορία, βάζω ένα την εβδομάδα σίγουρα...
You Miss 100% Of The Shots You Don't Take.
You Need To Start Shooting At Your Goals
Άβαταρ μέλους
Junior
Δημοσιεύσεις: 547
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 01, 2018 11:21 am

Re: Πόσα πούρα καπνίζετε

Δημοσίευση από Junior »

Στα πούρα, η απόλαυση είναι το παν. Δεν βάζω κάποιο όριο αλλά λόγο των ρυθμών της πολης και των εργασιακών απαιτήσεων , περιορίζομαι στις Κυριακές που έχω ελεύθερες. Σε περίοδο διακοπών ο αριθμός εκτοξεύεται. Καπνίζω στο ιδιωτικό μου χώρο και μόνο εκεί γιατί θέλω να χαλαρώνω και να το απολαμβάνω στο μέγιστο. Επομένως θα ψηφίσω 2-3 πούρα το μήνα.

keep calm and smoke cigars

Άβαταρ μέλους
Spirosbusa71
Δημοσιεύσεις: 1248
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 5:53 pm

Re: Πόσα πούρα καπνίζετε

Δημοσίευση από Spirosbusa71 »

Καλησπέρα και από μένα
Καπνίζω 3 την εβδομάδα εκτός αν υπάρχει κανένα τριήμερο ή έχω άδεια που σημαίνει ένα κάθε μέρα τώρα το καλοκαίρι άστα να πάνε τα νούμερα αλλάζουν δραματικά
Άβαταρ μέλους
Στάθης
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:51 am

Re: Πόσα πούρα καπνίζετε

Δημοσίευση από Στάθης »

Καπνίζω 3-5 πούρα την εβδομάδα, τα περισσότερα πρωινά με καφεδάκι ή μεσημεροαπογευματινά βγάζοντας τον σκύλο στο πάρκο.
Δεν συζητάω όταν συναντιόμαστε φυσικά γιατί εκεί σε ένα μεσημέρι καπνίζω όσα όλη την εβδομάδα ;)

Ψηφίζω 4-6
Είμαστε για φυλακή
Άβαταρ μέλους
Jazzman
Δημοσιεύσεις: 906
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2018 8:16 am

Re: Πόσα πούρα καπνίζετε

Δημοσίευση από Jazzman »

Μετά από μια άδεια λίγων ημερών για να αφοσιωθώ σε ένα πολύ χαρμόσυνο γεγονός, επιστρέφω με αφορμή το παρόν thread.

Ο αριθός των πούρων για μένα είναι κυμαινόμενος και επηρεάζεται από πολλούς παράγοντες όπως ο καιρός, η διάθεσή, οι συνθήκες κτλ.

Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στα 2 - 3 την εβδομάδα και αυτό οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στο γεγονός ότι οι καιρικές συνθήκες επιτρέπουν το εξωτερικό κάπνισμα.

Καπνίζω αποκλειστικά έξω σε μπαλκόνι/κήπο και σχεδόν πάντα μόνος μου. Δεν περιορίζομαι σε βραδινές ώρες, αφού έχω ανακαλύψει ότι η πολύ πρωινή φούμα με καφέ στην απόλυτη ησυχία μου αρέσει πολύ.
These users thanked the author Jazzman for the post (total 2):
Τάκηςsigaras
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Πόσα πούρα καπνίζετε

Δημοσίευση από Τάκης »

ευχαριστώ πολύ και τους assos, junior, spirosbusa, στάθης & jazzman
εντυπωσιακό (όπως αναμενόταν) το άνοιγμα της βεντάλιας των καπνιστικών συχνοτήτων της κοινότητας
όλοι οι δρόμοι όμως όσο κι αν μοιάζουν διαφορετικοί, οδηγούν στον ίδιο στόχο: την απόλαυση
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
harmonica
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 498
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 7:54 am

Re: Πόσα πούρα καπνίζετε

Δημοσίευση από harmonica »

Άμα κάνω μια σούμα το τελευταίο διάστημα το στάνταρ μου είναι 1 κάπνισμα την βδομάδα με τάση να ανέβει στα 2-3 όπου άλλες βδομάδες τα φθάνω και άλλες παραμένω στη 1.Αν βγω το οποίο πλέον είναι του ντιφικαλτ κάνω 2-3 καπάκια με αυξανόμενο ανησυχητικο βαθμό 😁
θα πω 1 την βδομάδα για να είμαι καλυμμένος και ακριβοδικαιος
"There are two things a man never forgets -his first love and his first cigar"
Άβαταρ μέλους
Svensk
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 11, 2018 11:35 pm

Re: Πόσα πούρα καπνίζετε

Δημοσίευση από Svensk »

Καπνίζω σταθερά 2-3 την εβδομάδα (Το καλοκαίρι καίω στάνταρ 2 την ήμερα).
Συνήθως μεσημέρι στο γραφείο η στη βεράντα και πάντα με συνοδεία ελληνικού καφέ.
Εχω πολύ καιρό να συνδυάσω πούρο. και αλκοόλ.
Το πούρο είναι η θεραπεία μου
Άβαταρ μέλους
nikos doc
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1498
Εγγραφή: Τετ Φεβ 07, 2018 11:45 pm

Re: Πόσα πούρα καπνίζετε

Δημοσίευση από nikos doc »

Καλημέρα σε όλους!
Καπνίζω ακατάσχετα και παντού, ανεξαρτήτως ώρας ή συνοδευτικού. Εκτός από το εσωτερικό του σπιτιού μου, όταν ο μικρός είναι εκεί. Αυτήν την περίπτωση, καθώς και το κρύο του χειμώνα τα έχω καλύψει με σόμπα μανιτάρι στην βεράντα, κάποιοι την γνωρίζουν καλά.....
Τα πούρα που ευχαριστιέμαι περισσότερο είναι συνήθως σε εσωτερικό χώρο με καλή παρέα, ή κατακαλόκαιρο στην παραλία. Και εκεί φέτος μου έκαναν παρατήρηση...Καθόνταν 20 μέτρα μακριά η κυρία με κίτρινο σχεδόν ολόκληρο μαγιώ, και είπε σε άπταιστα αγγλικά, we suffer for an hour put it away...Της είπα να αλλάξει παραλία όσο πιο ευγενικά μπορούσα....για την ιστορία κάπνιζα SP Belicoso
Προφανώς έχω ενοχλήσει με τον καπνό μου αρκετές φορές και έχω κάνει ότι μπορούσα για να μην....
Συνήθως συνοδεύω με καφέ, τσάι ή καλό ουίσκι.

Θα πρέπει να συνεχίσουν να με ανέχονται τουλάχιστον μια φορά την ημέρα όλοι οι γύρω μου για αυτή την αγάπη που έχω στον γαλάζιο καπνό.

Υ.Γ. Δεν έχω καπνίσει ποτέ τσιγάρο, είμαι υγιείς σαν ταύρος, και μάλλον ο υπερβολικός αθλητισμός μου έχει κάνει πιο πολύ κακό από το πούρο....
αλλά ούτε για αυτό μετανιώνω ούτε στιγμή.... 8-) 8-)
This is our House!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”