Το καλύτερο regular Partagas

η κάλπη του φόρουμ

Ποια είναι τα έξι Partagas που σας αρέσουν περισσότερο από την παρακάτω λίστα?

Το δημοψήφισμα λήγει την Κυρ Απρ 14, 2019 5:24 pm

898
18
15%
Aristocrats
4
3%
Coronas Junior
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Coronas Senior
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
De Luxe
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Habaneros
4
3%
Lusitanias
20
17%
Maduro No.1
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Mille Fleurs
1
1%
Petit Coronas Especiales
11
9%
Presidentes
1
1%
Serie D No.4
18
15%
Serie D No.5
1
1%
Serie D No.6
2
2%
Serie E No.2
15
13%
Shorts
12
10%
Serie P No.2
6
5%
Super
6
5%
 
Σύνολο ψήφων: 119
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8897
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Το καλύτερο regular Partagas

Δημοσίευση από Τάκης »

alexandros έγραψε:
Τετ Απρ 03, 2019 12:08 pm
1. 686 ...
:?: 8-) ευχαριστούμε και τους Βίκινγκ, Αλεχάνδρο, και Γιώργη
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Το καλύτερο regular Partagas

Δημοσίευση από alexandros »

ελα μωρεεεεε
898 :lol:
These users thanked the author alexandros for the post:
Τάκης
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Άβαταρ μέλους
Tarandino
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 4:02 pm

Re: Το καλύτερο regular Partagas

Δημοσίευση από Tarandino »

Καλημέρα κύριοι. Δηλώνω ως καλύτερο regular partagas το habaneros. Ενα από τα πιο vfm πούρα για όλες τις ώρες. Το μικρό βγαίνει συνήθως θαυματουργό! Τα υπόλοιπα που ακολουθούν με τη σειρά είναι το :
2)D4 φυσικά
3)898
4)Lusitanias
5)Super
6)Shorts
Αν δεν είσαι διατεθειμένος να κάνεις ανταλλαγή τη γυναίκα σου με μια κούτα από τα αγαπημένα σου πούρα, τότε δεν έχεις βρει ακόμα το πούρο που σου ταιριάζει...
Άβαταρ μέλους
harmonica
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 498
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 7:54 am

Re: Το καλύτερο regular Partagas

Δημοσίευση από harmonica »

Περίεργη ψηφοφορία για μένα και εξηγώ γιατί..
Είναι μια μπάντα που δεν την πολύ καπνίζω συχνά και ορισμένα τοτέμ πούρα κατά κοινή ομολογία ή τα είχα καπνίσει στις πολύ αρχές ή δεν τα θυμάμαι καθόλου.
Αποτέλεσμα τα εξής..
1) Lusitania όσα λίγα προμινεντε και αν έχω κάψει όλα τα θυμάμαι και τα γουσταρα εξίσου.

2)Petit Corona especiales.Ισως το πιο πολύ καπνισμένο πούρο vfm για τα γούστα μου.

3)Serie D No4 από τα καλύτερα ρομπουστο του νησιού με κακές αλλά και καλές περιόδους

4) Shorts πύραυλος τσέπης και αυτός όμως με τα σκαμπανεβάσματα του

5)!!! Serie D No2 Έχω καπνίσει συνολικά νομίζω 2-3.οπου το 1 που το θυμάμαι πριν λίγο σχετικά καιρό.Ηταν καλό και εννοείται δεν θα έλλειπε από δω..

Η σειρά είναι τυχαία
Λοιπόν δεν ψηφίζω άλλο (το πασιφανές 898) για τον λόγο ότι έχω κάνει 1 ή 2 παλιά και δεν θυμάμαι τίποτα.Στοκ ποτέ δεν είχα λόγω ανομβρίας οικονομικής,έλλειψης της αγοράς κάποια περίοδο.Εχω νομίζω 1 από χορηγία του αηδού αλλά θέλω να το κάψω σε κατάλληλη περίσταση
"There are two things a man never forgets -his first love and his first cigar"
Άβαταρ μέλους
Στάθης
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:51 am

Re: Το καλύτερο regular Partagas

Δημοσίευση από Στάθης »

Αγαπημένη μπράντα που αν μου έλεγαν θα πέσει o Αρμαγεδδών στην Κούβα ποια μπράντα να μείνει αυτή θα ήταν η Partagas... Έχει πούρα για όλες τις ώρες και όλες τις περιστάσεις που σκοράρουν συνήθως άνω το μέσου ορού, με πούρα Τοτέμ κλπ κλπ 8-)

1. 898
2. Lusitanias
3. Ε 2
4. Petit Coronas Especiales
5. Shorts
6. Mille Fleurs


Υ.Γ. Δεν έχω καπνίσει για κάποιον ανεξήγητο λόγο κανένα P 2 και έτσι δεν είναι στη λίστα μου. Θα δεχθώ οποιαδήποτε μορφή Bulling χωρίς να πω κουβέντα :lol:
These users thanked the author Στάθης for the post:
Assos
Είμαστε για φυλακή
Άβαταρ μέλους
Haris
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 7:57 am

Re: Το καλύτερο regular Partagas

Δημοσίευση από Haris »

Lusitanias πρωτη και καλύτερη η ναυαρχίδα!!! όσες και να κάπνισα μου δίνουν την ίδια εντύπωση ,οτι δεν γίνετε να γίνει κακό Lusi.

Serie D No.4 το Robusto των παρταγάς για μένα έχει παράξενη ιστορία, όταν άρχισα να καπνίζω πούρα, το είχα στα πολύ αγαπημένα. μετά, κάποια στιγμή , έτσι απλά λες και βούλιαξε! όσα και να κάπνιζα ήταν μια απογοήτευση! μέχρι μια μαμάτη κούτα 10ρα που με έκανε να πιστέψω πώ οτι υπάρχει πουροθεός :shock:

898 δεν το είχα καπνίσει μέχρι που ο ομορφάντρας ο Πετράν μου έστειλε ένα στικ! καταρχήν η ντάλια, είναι το πούρο που ''κάθετε'' πιο καλά στο χέρι μου και εν συνεχεία θεωρώ οτι είναι ένα πούρο που αξίζει να το υπάρχει σε όλους τους υγραντήρες του κόσμου :o

Serie E no.2 ο Δούκας της καρδίάς μας! πιστευω ένα πουρο που δεν είναι ακριβώς η παλέτα των Παρταγάς αλλά αυτή η διαφορά του το κάνει να ξεχωρίζει!! κρέμα και πάλι κρέμα!!

Aristocrats το μικρό κάποτε το κάπνιζα με τον καφέ, μπορεί τώρα την θέση του να την πήρε το H. Upmann Half Corona αλλα πάντά θα λέω οτι το πούρο αυτό είναι στα αγαπημένα μου!
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Το καλύτερο regular Partagas

Δημοσίευση από alexandros »

harmonica έγραψε:
Πέμ Απρ 04, 2019 12:54 pm


5)!!! Serie D No2 Έχω καπνίσει συνολικά νομίζω 2-3.οπου το 1 που το θυμάμαι πριν λίγο σχετικά καιρό.Ηταν καλό και εννοείται δεν θα έλλειπε από δω..

μπας και εννοεις p2 ή Ε2 ?

και εγω λαθος το εγραψα το νουμερο των 898 :lol:
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Άβαταρ μέλους
harmonica
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 498
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 7:54 am

Re: Το καλύτερο regular Partagas

Δημοσίευση από harmonica »

Κολλητικό είναι 😁😁😁
ENo2
"There are two things a man never forgets -his first love and his first cigar"
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8897
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Το καλύτερο regular Partagas

Δημοσίευση από Τάκης »

ευχαριστούμε και τους Tarandino, Harmonica, Στάθη & Ηaris για τις προτιμήσεις τους

@ Tarandino
επειδή αρχικά είχες ψηφίσει μόνο τα habaneros, το σύστημα δεν σε άφησε να ψηφίσεις ξανά
οι υπόλοιπες πέντε ψήφοι σου στα 898, lusi, d4, shorts & super καταχωρήθηκαν τώρα
ακριβώς για να υπάρχει συμφωνία των δηλωθέντων ψήφων με αυτές που φαίνονται στον πίνακα του poll
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8897
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Το καλύτερο regular Partagas

Δημοσίευση από Τάκης »

898 με blend φτιαγμένο από μάγους, νεράιδες & ξωτικά
Lusi κάθε φορά (αρκετά συχνά) που αφήνεις στο τασάκι μια καλή Λουζιτάνια, βλέπεις όλα τα άλλα πούρα με συγκατάβαση
SDn4 η κόκκινη ετικέτα του εξιτάρει πάντα τον ταύρο στη λιβιδώ μου, ακόμα κι όταν καταλήγει ξεπέτα
SPn2 πολύχρονος έρωτας, μου άρεσε και συνεχίζει να μου αρέσει η ακατέργαστη δύναμη του
Shorts συμπυκνωμένο πούρο, τα έχει όλα σαν το χάπι που παίρνουν οι αστροναύτες
Petit Coronas Especiales τιμή και δόξα σ’ αυτόν τον b-movie γίγαντα, κρύβει μέσα του όλη τη μαγεία της Κούβας

ναι, έξω τα Serie E No.2… πολλά τα μέτρια τελευταία, ασώματα, αδιάφορα, και λόγω μεγέθους και βαρετά...
papa was a rolling stone...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”