Κούτες τυλιγμένες με σελοφάν

μικρά & μεγάλα μυστικά που κάνουν ένα πούρο να λάμψει
Άβαταρ μέλους
lefteris c
Δημοσιεύσεις: 802
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 10:17 pm

Re: Κούτες τυλιγμένες με σελοφάν

Δημοσίευση από lefteris c »

Fairlight έγραψε:
Τρί Αύγ 04, 2020 4:39 pm
Από εκεί και πέρα ο εγκλεισμός σε σελοφαν ή σε παρόμοια φέρετρα, θεωρητικά οδηγεί σε μείωση της ανταλλαγής αερίων με το περιβάλλον. Υγρά θα περάσουν, έστω και πολύ πιο αργά. Τώρα τι αποτέλεσμα θα έχει αυτό στα πούρα δύσκολο να πει κανείς χωρίς στοιχεία. Μόνο εμπειρικά. Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει πάντως.
πούρο από tubos 6, 8, 10 χρόνων σίγουρα έχεις δοκιμάσει έτσι ;
εμπειρικά οι πιο πολύ το βρίσκουμε αρκετά πιο ζωντανό, το ίδιο νομίζω και συ :?: από άλλα πούρα σε κούτες που ανοιγοκλείνουν,
τώρα θα μου πεις άλλα πούρα είναι
όμως μπορεί να γίνει δοκιμή, πχ. monte edmundo ή Bolivar royal corona κλπ. άλλα που κυκλοφορούν με ή χωρίς tubo
αρκετά δύσκολο βέβαια
που να βρεις ίδια πούρα με ίδιους κωδικούς μήνες κλπ ;;;
ώστε να έχει πλήρες ορθότητα η θεωρία του εγκλεισμού.

Κάπως έτσι σκεπτόμενος :roll: το ίδιο και το αυτό θα είναι (με τα tubos) αν έχουμε φασκιώσει νωρίς την κούτα μας
Το πούρο είναι σαν μια σεμνή ερωμένη - κρύπτη που προσφέρει απλόχερα τον έρωτά της σ' αυτούς που την ανακαλύπτουν
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: Κούτες τυλιγμένες με σελοφάν

Δημοσίευση από Fairlight »

Λευτέρη φυσικά έχω δοκιμάσει και ναι και εγώ τα βρίσκω σαφώς πιο ζωντανά. Υπάρχουν διάφορες όμως που κάνουν την αναλογία δύσκολη. Η πρώτη και βασικότερη είναι η διαφορά στην διαπερατότητα ανάμεσα στα 2 υλικά με το αλουμίνιο να είναι σαφώς λιγότερο διαπερατό.

Δεν αρνούμαι ότι θα υπάρχει διαφορά σε καμία περίπτωση. Αντιθέτως θα μου κάνει εντύπωση αν δεν υπαρχει εστω και μικρή. Μαλιστα εχω μια κουτα Sir Winston που φλερταρα με την ιδεα να τα φασκιωσω όταν ακόμα ήταν πολύ νεαρά άλλα το εγκατέλειψα για διάφορους λόγους.
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αποθήκευση, Συντήρηση, Παλαίωση & Άλλες Ιστορίες”