Blind Tasting Event Παρασκευή 12 Οκτωβρίου

εκεί που τα avatars αποκτούν σάρκα & οστά κι η παρέα βρίσκει τη βαθύτερη της ουσία
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Desperado
New users
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 09, 2018 6:30 pm

Re: Blind Tasting Event Παρασκευή 12 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από Desperado »

Αρχικά να πω οτι ζητώ συγγνώμη που το 1ο μου ποστάρισμα στο φόρουμ είναι εδώ και όχι στο κατάλληλο νήμα. Επιφυλάσσομαι για την αποκατάσταση του πρωτοκόλλου. ;)
Την πρόσκληση για την εκδήλωση μου την απηύθυνε ο Fairlight, με τον οποίο τυχαίνει να γνωριζόμαστε χρόνια.
Πάμε στο προκείμενο: Το συγκεκριμένο πούρο δεν μου είπε κάτι από την αρχή. Νόμιζα οτι έφταιγε η γεύση μου, ή η κούραση που είχα (είχα κοιμηθεί ελάχιστα το προηγούμενο βράδυ). Μέχρι τα 2/3 ένιωθα οτι κάπνιζα για να καπνίζω, ενώ κατέβαλα σημαντικές προσπάθειες να αντιληφθώ και να αναγνωρίσω γεύσεις. Δεν θυμάμαι τι έγραψα στο σχετικό έντυπο, αλλά θυμάμαι τώρα μια τσιγαρίλα ελληνικού (ανατολίτικου) χαρμανιού, κάπου ίσως δέρμα και ολίγη από πικρή σοκολάτα, έλλειψη γλύκας, κάπου λίγα πιπέρια. Η έλλειψη σώματος ήταν προφανής, κάτι που επιβεβαιώθηκε από σκόρπιες κουβέντες που άκουγα από διάφορους συγκαπνιστές, γεγονός που με έκανε να νιώσω μια ασφάλεια στις αισθήσεις μου, τύπου "κάτι σκαμπάζω και εγώ'' :D .Στο τελευταίο τμήμα του πούρου η κατάσταση σοβαρεύτηκε κάπως, άρχισα να το ευχαριστιέμαι, μου έβγαλε λίγο την Αβάνα, αλλά μέχρι εκεί, ήταν ήδη αργά για να σωθεί η παρτίδα. Θα το ξαναδοκίμαζα μόνο και μόνο για να το απορρίψω διαπαντός, αν και μπορεί να έφταιγε το συγκεκριμένο batch. Έβαλα και ένα ερωτηματικό στο τέλος στην αναγνώριση, μιας και η μικρή μου εμπειρία δεν επέτρεπε να πάρω θέση. Από την άλλη όμως, είδα και εσάς! :lol: (αστειεύομαι βέβαια)
Τι μου έμεινε από το event: Οτι γνώρισα καινούργια άτομα, τα οποία θα χαρώ στο μέλλον να γνωρίσω περισσότερο, σε κάποια συνάντηση του φόρουμ. Οτι τα άτομα αυτά έχουν διάθεση ευχάριστη, δεν έχουν περισπούδαστο ύφος, έχουν πρόθεση να μοιραστούν τις γνώσεις και εμπειρίες τους, και σε κάνουν να νιώθεις πολύ άνετα στην καλή παρέα τους. Το κατάστημα του Γιώργου μου είναι γνωστό, και λόγω γειτονίας με το σπίτι μου το εμπιστεύομαι συχνά στις πουρώδεις :roll: αναζητήσεις μου. Θα συνεχίσω να το κάνω.
Να είμαστε καλά, και στα επόμενα, πάντα με υγεία!
These users thanked the author Desperado for the post (total 5):
ΤάκηςFairlightharmonicamike55anoalexandros
If you don't smoke cigars, how do I know I can trust you?
Άβαταρ μέλους
Spirosbusa71
Δημοσιεύσεις: 1248
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 5:53 pm

Re: Blind Tasting Event Παρασκευή 12 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από Spirosbusa71 »

Ωραία βραδιά ζεστή ατμόσφαιρα και κόσμος να σας ευχαριστήσω για την υποδοχή ελπίζω και σε άλλες παρόμοιες εκδηλώσης
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: Blind Tasting Event Παρασκευή 12 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από Fairlight »

Desperado έγραψε:
Κυρ Οκτ 14, 2018 2:50 am
Αρχικά να πω οτι ζητώ συγγνώμη που το 1ο μου ποστάρισμα στο φόρουμ είναι εδώ και όχι στο κατάλληλο νήμα. Επιφυλάσσομαι για την αποκατάσταση του πρωτοκόλλου. ;)
Δεν πειράζει αλλά να το ανοίξεις το θέμα σου. Σίγουρα σκαμπάζεις και είσαι ήδη έμπειρος σαν καπνιστής. Για το πούρο είναι όπως τα λες αλλά αυτό που σου έδωσα θα τα αλλάξει όλα :lol: Σου θυμίζω επίσης ότι έχουμε πολλούς φαν και πραγματικούς γνώστες των whiskies εδώ μέσα!
These users thanked the author Fairlight for the post (total 2):
Desperadonikos doc
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Blind Tasting Event Παρασκευή 12 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από Τάκης »

στο σημείο αυτό να πούμε ότι το όμορφο μπρελόκ που παρουσιάστηκε τη βραδιά του event
είναι ευγενική χορηγία-έμπνευση του Στάθη μας, τον οποίο και ευχαριστούμε θερμά
οι παρευρισκόμενοι παρέλαβαν το δικό τους και η υπόλοιπη ποσότητα παραδόθηκε στον ταμία μας κ. Nikos doc
την οποία εν ευθέτω και σε πρώτη ευκαιρία θα προωθήσει σε όλους τους "μακρόθεν" αδελφούς

Εικόνα

Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 9):
ΣτάθηςSvenskMixalis81radamanthysharmonicaAssosGreekosmike55anoRigelianos
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
panian
New users
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Οκτ 02, 2018 2:07 pm

Re: Blind Tasting Event Παρασκευή 12 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από panian »

Θα ήθελα εκ βάθους καρδίας να συγχαρώ το φόρουμ και τους ανθρώπους που οργάνωσαν το blind tasting. Ήταν εξαιρετικό το παρθενικό ταξίδι του φορουμ στην γευσιγνωσία!!! Και εις άλλα με υγεία!!!

Επίσης να ευχαριστήσω για την φιλοξενία και εγκάρδια υποδοχή από όλους σας μιας και σαν νέο μέλος ένοιωθα στην αρχή λίγο έξω από τα νερά μου αλλά με το που έφτασα φροντίσατε αμέσως να με καλοδεχτήτε με χαμόγελο και χαρά.

Όλοι σας έχετε μια ξεχωριστή και μοναδική προσωπικότητα που αξίζει τον κόπο κάποιος να κάτσει και να ακούσει τουλάχιστον την ιστορία πίσω από το ΄πρωτο πουρο...'
Έμαθα κάποιες ιστορίες για κάποιους και επιφυλασσόμαι για τους υπόλοιπους σε νέα μάζωξη είτε του φόρουμ είτε CV Distiller!!!

Καλή εβδομάδα σε όλους,
Πάνος
Αν αποφασίσεις να κόψεις το κάπνισμα,
το ποτό και τις γυναίκες,
δεν ζεις περισσότερο.
Απλώς σου φαίνεται ότι διαρκεί περισσότερο


Clement Freud, 1924-2009, Βρετανός συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Blind Tasting Event Παρασκευή 12 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από alexandros »

με μια μικρη καθυστερηση να πω και εγω 2 λογακια

καταρχας ΚΑΤΑΧΑΡΗΚΑ για την εκδηλωση μας
ειχα καιρο να σας δω για τοση ωρα και να τα πουμε
η φιλοξενια απο τον γιωργο και την νατασα ηταν παρα πολυ καλη
ο χωρος του μαγαζιου καταπληκτικος, γιωργο ευγε

παραπολυ ευχαριστο οτι ηρθαν νεα παιδια και γνωριστηκαμε, τα ειπαμε και ελπιζω να συνεχισουν μαζι μας

για το πουρο τι να πω... το μυρισα και ειπα αυτο ειναι bolivar
θα μου πειτε τωρα : το εβλεπες, το επαιξες?
οχι ειναι η απαντηση
πιστευω πως ετυχε να μην το βρει κανεις μας λογο μπλεντ

αντε και στην επομενη ακομα καλυτερα
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Rigelianos
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:07 am

Re: Blind Tasting Event Παρασκευή 12 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από Rigelianos »

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους!
Πολύ χάρηκα που γνώρισα και άλλους φίλους του γαλάζιου καπνού, πέρασα υπέροχα!
Νά'μαστε καλά και στα επόμενα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συναντήσεις-Εκδηλώσεις”