Γεια σε όλους

νέοι φίλοι μας ελάτε εδώ να συστηθούμε
aouas
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 08, 2019 2:07 pm

Γεια σε όλους

Δημοσίευση από aouas »

Γεια σε όλους,

Είμαι σχετικά καινούργιος στην φάση με τα πούρα και δεν έχω δοκιμάσει πάρα πολλά.
Είχα κάνει ένα ταξίδι στη "πηγή" των πούρων και δοκίμασα διαφορα γνωστά(για μένα άγνωστα τότε..).
Με το Partagas Serie D No.4 πραγματικά κόλλησα! Είναι οτι καλυτερο εχω κάνει με τεράστια διαφορά.
Αυτή η πικάντικη γεύση που σου αφηνει απο την κανέλα το πιπέρι, δεν ξέρω τι ακριβώς είναι, δεν το χω βρει πουθένα.
Ένα σχετικά καλό που έκανα πρόσφατα ήταν το Rocky Patel B52 αλλά και πάλι καμία σχέση με το εξαιρετικό Partagas.

Δυστυχώς στην Ελλάδα είναι πολύ ακριβό και δεν είναι για όλη την ώρα.

Θα ήθελα να ρωτησω αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο αντίστοιχο, πικάντικο πούρο, Κουβανέζικο και μη?

Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Assos
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 1:38 pm

Re: Γεια σε όλους

Δημοσίευση από Assos »

Καλώς ήρθες στη παρέα μας
You Miss 100% Of The Shots You Don't Take.
You Need To Start Shooting At Your Goals
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8973
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Γεια σε όλους

Δημοσίευση από Τάκης »

καλώς ήλθες κι από δω aoua (πες ένα όνομα να σε προσφωνούμε)

θα σου πρότεινα για αρχή να δοκιμάσεις Partagas Habaneros (ελλ. τιμή 5,35 €)
κάπνισε το και πες μας τις εντυπώσεις σου, πώς αντιλαμβάνεσαι δλδ το "πικάντικο" στοιχείο, και μετά πάμε παρακάτω
από non τα 9/10 είναι "πικάντικα", και με την ευρεία και με τη στενή έννοια, σαν "εργοστασιακά πιπεράτο" δοκίμασε ένα Padron

αυτά από μένα και καλή διαμονή στο φόρουμ
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Spirosbusa71
Δημοσιεύσεις: 1248
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 5:53 pm

Re: Γεια σε όλους

Δημοσίευση από Spirosbusa71 »

Καλώς ήρθες
Άβαταρ μέλους
sigaras
Δημοσιεύσεις: 940
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 26, 2018 9:30 am

Re: Γεια σε όλους

Δημοσίευση από sigaras »

Καλώς ήρθες φίλε!
" κι έγιναν τα πάθη μας καπνός..."
Άβαταρ μέλους
Jazzman
Δημοσιεύσεις: 906
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2018 8:16 am

Re: Γεια σε όλους

Δημοσίευση από Jazzman »

Φίλε Αούα καλώς ήρθες και καλή παραμονή στο φόρουμ.

Ελπίζω να σε δούμε να συμμετέχεις ενεργά στις διάφορες δραστηριότητες της κοινότητας.

Για να πάρεις απαντήσεις στα ερωτήματα σου, ο συντομότερος δρόμος είναι της δοκιμής. Θα σου πρότεινα να αρχίσεις με το mass tasting του μήνα με ένα φοβερό Partagas viewtopic.php?f=192&p=16398#p16398.

Ακόμα, μπορείς να ξεκινήσεις το διάβασμα εδώ viewforum.php?f=59 και να πάρεις μια πρώτη ιδέα για το που και πως να κινηθείς.

Τέλος, θέλω να σε ρωτήσω, είσαι ο Τηλέμαχος από το Κιλκίς που έκανες φαντάρος στο ΚΕΠΙΚ στο Λιτόχωρο που καθυστερούσε την ΥΕΣΑ και έπαιζε ξύλο με τους ΕΠΟΠ που φέρνανε λαθραία τσιγάρα από Βουλγαρία και δεν του δίνανε; Ρωτάω γιατί ο τύπος αυτός έλεγε συνέχεια τους άλλους αούα όταν ήθελε να τους πει Γκάου, βλάκες ή κάτι αντίστοιχο. Ακόμα, φώναζε πάντα αουα όταν έμπαινε στο ΚΨΜ μιμούμενος τον Ταρζάν. Θυμάμαι έκανε και υπηρεσίες εναλλάξ με ένα gay οδηγό του Διοικητή.
These users thanked the author Jazzman for the post (total 2):
Fairlightsuleygiannis
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2630
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Γεια σε όλους

Δημοσίευση από alexandros »

καλως ηρθες και καλη διαμονη
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Άβαταρ μέλους
Στάθης
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:51 am

Re: Γεια σε όλους

Δημοσίευση από Στάθης »

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλά καπνά 8-)
Είμαστε για φυλακή
gregpap
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2019 4:25 pm

Re: Γεια σε όλους

Δημοσίευση από gregpap »

Jazzman έγραψε:
Τρί Δεκ 10, 2019 10:20 am

Τέλος, θέλω να σε ρωτήσω, είσαι ο Τηλέμαχος από το Κιλκίς που έκανες φαντάρος στο ΚΕΠΙΚ στο Λιτόχωρο που καθυστερούσε την ΥΕΣΑ και έπαιζε ξύλο με τους ΕΠΟΠ που φέρνανε λαθραία τσιγάρα από Βουλγαρία και δεν του δίνανε; Ρωτάω γιατί ο τύπος αυτός έλεγε συνέχεια τους άλλους αούα όταν ήθελε να τους πει Γκάου, βλάκες ή κάτι αντίστοιχο. Ακόμα, φώναζε πάντα αουα όταν έμπαινε στο ΚΨΜ μιμούμενος τον Ταρζάν. Θυμάμαι έκανε και υπηρεσίες εναλλάξ με ένα gay οδηγό του Διοικητή.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
χεντυ κοντου
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Δευ Μαρ 04, 2019 12:46 pm

Re: Γεια σε όλους

Δημοσίευση από χεντυ κοντου »

Καλώς όρισες. :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Νέων Μελών”