Πως αναγνωρίζω τη σειρά ενός πούρου

νέοι φίλοι μας ελάτε εδώ να συστηθούμε
Απάντηση
Βασίλης

Πως αναγνωρίζω τη σειρά ενός πούρου

Δημοσίευση από Βασίλης »

Καλησπέρα σας.Και σας ευχαριστώ για την αποδοχή.Είμαι νέος στον χώρο αυτό.Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση η οποία μπορεί να
είναι και αφελής :Εώς τωρα δοκιμαζω απο ένα πουρο όλων των σειρών μιας εταιρείας ώστε να παρω μελλοντικα περισσότερα από αυτα
που μου αρεσουν.Το θέμα είναι οτι καποια ειναι ίδια σε διαστασεις-σχήμα με αποτελεσμα να μην θυμαμαι ή να μην είμαι σιγουρος ποιο είναι ποιο.Εξάλλου σε πολλα πουρα δεν αναγράφεται η σειρα στο δαχτυλίδι.Π.χ είχα παρει το mille fleur και το No2 της Romeo Jullieta
και δεν ηξερα μετα το καπνισμα ποιο ήταν αυτό που μου αρεσε περισσότερο.Στα μαγαζια βλεπω χτυπουν κατευθείαν στην μηχανη τα 7-8 διαφορετικα πουρα που αγοράζω.Πέραν του οτι εχουν μια άλφα εμπειρία(ενδεχομένως τα πούρα να έχουν και barcode;) πως τα αναγνωριζουν;Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να τα αναγνωρίζω ;
Σας ευχαριστω εκ των προτέρων
These users thanked the author Βασίλης for the post:
Vr Andreas
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator

Re: Πως αναγνωρίζω τη σειρά ενός πούρου

Δημοσίευση από Fairlight »

Βασίλη καλως όρισες και καλή συμμετοχή!

Τα περισσότερα πούρα μπορείς να τα αναγνωρίσεις από τις διαστάσεις. Θα βρεις μια αναλυτική λίστα εδώ
https://www.cubancigarwebsite.com/brands

προφανώς κοιτάζεις μόνο τα current production.

Ο μόνος τρόπος να μην μπορεί να αναγνωριστεί ένα πούρο απο το μέγεθος είναι να είναι 2 διαφορετικά πούρα μιας μπράντας τα οποία έχουν ακριβώς το ίδιο μέγεθος. Ενα τέτοιο παράδειγμα το αναφέρεις και εσύ με τα mille fleur και τα No2. Ωστόσο εδώ υπάρχει η βασική διαφορά ότι το No2 έχει tubo. Φαντάζομαι απ αυτά που γράφεις ότι μάλλον πέταξες το tubo και το έβαλες το πούρο στον υγραντήρα σου.

Τα πούρα δεν έχουν barcodes μόνο τα κουτιά τους.
These users thanked the author Fairlight for the post:
Vr Andreas
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Νέων Μελών”