Βραβεία «Πουρίων» 2020

Άβαταρ μέλους
Jazzman
Δημοσιεύσεις: 906
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2018 8:16 am

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από Jazzman »

Πουρίων - Ιατρικής ιδιότητας που δεν έχει ακόμα ανακαλυφθεί
Εικόνα

Απονέμεται στον Svensk, του οποίου το συγγραφικό έργο αναδεικνύει τη βαθιά γνώση του για τις ανθρώπινες σωματικές κοιλότητες και τους αναρίθμητους τρόπους που αυτές μπορούν να εξερευνηθούν.
*Bonus Πουρίων – Ανδρέας Εμπειρίκος, διότι και το δικό σου συγγραφικό έργο στάζει ερωτισμό.

Πουρίων – Κιμ Αγαπούλας
Εικόνα

Αφιερώνεται στους επιλεκτικά δογματικούς τύπους που πολύ γραφικά τοποθετούνται σε κάθε θέμα και σπεύδουν να τικάρουν κάθε κουτάκι λούμπεν στερεότυπου.

Πουρίων – «Αφού το ‘χεις, θέλω να σε δω να γράφεις και για πούρα»
Εικόνα

Στον αδερφό Little Bob, ο οποίος δίνει δυναμικά το παρόν στο 15-Word Game. Μου αρέσουν πολύ αυτά που γράφεις και θα γούσταρα να σε διάβαζα και στα υπόλοιπα thread.

To be continued...
These users thanked the author Jazzman for the post (total 4):
harmonicaFairlightΤάκηςSvensk
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από Fairlight »

Jazzman έγραψε:
Τρί Φεβ 04, 2020 3:45 pm
Πουρίων - Ιατρικής ιδιότητας που δεν έχει ακόμα ανακαλυφθεί
Γαστρεντερεκτολόγος.
These users thanked the author Fairlight for the post (total 3):
suleygiannisJazzmanSvensk
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από suleygiannis »

Τάκης έγραψε:
Τρί Φεβ 04, 2020 11:30 am
εικάζω στις παρυφές της βεβαιότητας πως το ίδιο αυτοενοχικό ισχύει και με το άλλο μεγάλο πάθος του: το λεμόνι
είμαι σίγουρος πως μέχρι και “λεμονόκουπα” έχει γευτεί όταν χρειάστηκε, γιου νόου γουάτ άι μιν
και θα το ξανακάνει -το ξινό είναι πάντα γλυκό- αρκεί φυσικά η «λεμονιά» να μην είναι short filler
στην ιδέα και μόνο ότι δοκιμάζω λεμονοκουπα ανατριχιάζω, μου σηκώνεται η τρίχα, κουνιέμαι από την καρέκλα μου και βλέπω εφιάλτες....
και όχι δεν αστειεύομαι.
ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΟ ΛΕΜΟΝΙ
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από Fairlight »

Πουρίων - Πούρα, γαρδούμπα και doner

Πάει στον αδερφό Στάθης για την ακατάπαυστη και αχαλιναγώγητη libido του στα πούρα (κυρίως τις αγορές) και στο φαγητό. Πραγματικός connoisseur και μερακλής.

These users thanked the author Fairlight for the post (total 4):
suleygiannisΣτάθηςMixalis81Jazzman
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από Fairlight »

Αν κάποιος άλλος φαντάστηκε τον Στάθη να τραγουδάει χορεύοντας Πούρα γαρδούμπα και doner μπορεί να πατήσει like σε αυτό το post.
These users thanked the author Fairlight for the post (total 2):
GreekosJazzman
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από suleygiannis »

Πουρίων αναρχία ρε μ...νιά: σε όσους έχουν πάρει τα κουμπούρια κατά του αντικαπνιστικού και είναι έτοιμοι να ανεβούν στο βουνό να εκκινήσουν έμπουρο αγώνα κατά του νόμου.
Πουρίων ΠΑΣΟΚ: Spirosbusa
Αναλαμβάνοντας εξ ολοκλήρου να καλύψει την πίτα του φόρουμ θύμισε εποχές ευμάρειας και πασοκισμού.
Πουρίων τρέχει αίμα στο ουίσκι μου και όχι τρέχει ουίσκι στο αίμα μου: Νικος Ντοκ
πίνει ατελείωτες ποσότητες πριμιουμ ποτού και δεν τρέχει τίποτα. Αναρωτιόμαστε που το βάζει. Έχει στο dna του μια ειδική καταγραφή που το μεταβολίζει.
Πουρίων περιμένω κάτι πούρα: Στάθης.
Παραγγέλνει πιο γρήγορα από ότι πυροβολάει ο Λουκυ Λουκ.
Πουρίων ανατομίας μαλακίων: Αλέξανδρος.
Γνωρίζει πόσες τρύπες έχει κάθε μαλάκιον σε τούτο τον πλανήτη και σε τι χρησιμεύει κάθε μία από αυτές. Αυτή η εποχή τον βρίσκει να τρώει μόνο καλαμάρια και σουπιές, κάτι που θα κρατήσει μέχρι το Πάσχα.
Πουρίων τι χταποδάρα ήταν αυτή: Τάκης
Μύριζε θάλασσα και ήταν αφρός, μάλλον το καλύτερο χταπόδι που έχω φάει.
Πουρίων έφτιαξα κάτι απλό: Στάθης
Μαγειρεύει καραβίδες με τσοριθο και απαλή μους μελιτζάνας και γλυκοπατάτας με μια βινεγκρετ σανγκουίνι και λέει ε οκ δεν έκανα και τίποτα.
Πουρίων καπνιστό ουίσκι: Χαρμονικα.
Αρνείται πεισματικά να πιει ουίσκι χωρίς καπνίλα. Αποστακτήρια από τα Highlands του κάνουν τεμενάδες αλλά αυτός τίποτα.
Πουρίων της πιο γρήγορης παρτούζας: γλυκό παβλοβα.
Γλυκό τεραστίων διαστάσεων. Εξαφανίστηκε με κουταλάκια σε 5 λεπτά από orismenous αφιονισμένους αφισιοναδους
Πουρίων άμεσης, εξωτικής και επείγουσας κένωσης: jazzman, ξέρει αυτός.
Πουρίων κλαυσίγελου: Νικος Ντοκ.
Το προηγούμενο πουρίων και η περιγραφή αυτού οδήγησε τον Ντοκ σε ένα κλάμα με γέλιο μαζί στα όρια της λιποθυμίας και άφθονων δακρύων.
Πουρίων ιστορίες από το στρατό: Βλάσης.
Με αφορμή ένα καλωσόρισμα μας θύμισε ιστορίες στρατιωτικής τρέλας με ΕΠΟΠ και φαντάρους
Πουρίων παλαιών ταινιών και τρας ελληνικής κουλτούρας, αλλά και πουρίων έχετε ξεφύγει: σε jazzman και fairlight.
Ατάκες δηλητηριώδεις, δηκτικές και φαρμακερές που προκαλούν γέλωτα και λοιπές φιλοσοφικές αναζητήσεις. Συνδυασμός καλτ κουλτούρας με διονυσιακά όργια. Ακούγεται ότι οργανώνουν από κοινού συνέδρια με τίτλους όπως «Πριαπισμός και Φρόιντ», «Σοσιαλισμός και Μοχίτο» «Περιρρέουσα θλίψη της αστικής ζωής και σεξουαλική μετανάστευση», «Φιλελευθερισμός και Ερωτοδικείο», «Πέπη Τσεσμελή και διαφοροδιάγνωση» καθώς και «Υποσυνείδητο και αιμορροΐδες».

Μάλλον συνεχίζεται (αν μου επιτραπεί)
These users thanked the author suleygiannis for the post (total 7):
JazzmanFairlightΤάκηςΣτάθηςSvenskharmonicaSpirosbusa71
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
Tournesol
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 9:14 am

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από Tournesol »

Εικόνα
Πλέω στον αστερισμό του Πουρίωνα και η βάρκα μου έχει μπατάρει για τα καλά. Τα νερά έχουν μουσκέψει την νιτσεράδα μέχρι την μασχάλη, τα κύματα χτυπάνε αλύπητα τούτο το γέρικο σκαρί, αλλα η κάφτρα απο το tripa larga αρνείται πεισματικά να σβήσει. Αφήνω την λαγουδέρα για 2 λεπτά για να καταθέσω τα του πρώτου βραβείου.


Πουρίων Στάθης: Jazzman
Ο αδελφός Βλάσσης, είναι το δομικό στοιχεία που ήρθε και συμπλήρωσε αρμονικά την αλυσίδα τούτης εδώ της ιδιαίτερης και πολυεπίπεδης παρέας. Ο τίτλος "rookie of the year" θαρρώ πως θα ήτο μεγάλη αδικία, ενώ ο Ευστάθειος χαρακτηρισμός fits him like a glove. Όπως ορθά διατύπωσε ο Δον Τάκης, η εικόνα διαψεύδει και παραπλανεί, ενώ η γραπή παρουσία (εμπρός και πίσω από τις "κάμερες") είναι που έχει όλο το ζουμί. Αεί χειροτέρευε ;)
These users thanked the author Tournesol for the post (total 5):
ΤάκηςΣτάθηςSvenskJazzmansuleygiannis
Unyielding force of thought and spirit, shine!
Άβαταρ μέλους
Στάθης
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:51 am

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από Στάθης »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Fairlight έγραψε:
Τρί Φεβ 04, 2020 4:47 pm
Πουρίων - Πούρα, γαρδούμπα και doner

Πάει στον αδερφό Στάθης για την ακατάπαυστη και αχαλιναγώγητη libido του στα πούρα (κυρίως τις αγορές) και στο φαγητό. Πραγματικός connoisseur και μερακλής.

Είμαστε για φυλακή
Άβαταρ μέλους
Στάθης
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:51 am

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από Στάθης »

Πουρίων The Goodfellas : Fairlight & Jazzman

Έχω πει παλιότερα ότι όλοι κρυβουμε ένα gangster μέσα μας... Αυτοί οι δυο δεν μπορούν και δεν θέλουν να το κρύψουν πια... Φήμες τους θέλουν να έχουν στήσει τη γιάφκα τους στα πάλαι ποτέ Βασιλικά Ανάκτορα.

Εικόνα
These users thanked the author Στάθης for the post (total 3):
ΤάκηςFairlightsuleygiannis
Είμαστε για φυλακή
Άβαταρ μέλους
Svensk
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 11, 2018 11:35 pm

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από Svensk »

Το δικό μου πρώτο πουριωνπάει στον Ντον. Δεν λεω περισσότερα : τα ευκόλως παραληπομενα εννοουνται :D

Εικόνα
These users thanked the author Svensk for the post (total 8):
ΤάκηςTournesolΣτάθηςSpirosbusa71Mixalis81Fairlightharmonicasuleygiannis
Το πούρο είναι η θεραπεία μου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βραβεία Πουρίων”