Βραβεία «Πουρίων» 2020

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από Τάκης »

Εικόνα

…31η και τελευταία μέρα Πουρίων η σημερινή

κάποιοι τα προσπέρασαν
κάποιοι τα αγνόησαν
κάποιοι τα σνομπάρισαν
κάποιοι τα υποσχέθηκαν αλλά τα ξέχασαν
κάποιοι επικαλέστηκαν ή θα επικαλεστούν έλλειψη χρόνου

σ’ όλους αυτούς λέω: τα Πουρίων δεν είναι πλάκα καλά μου παιδιά
αλλά μια πάρα - πάρα πολύ σοβαρή υπόθεση
είναι τα βραβεία της καρδιάς μας, η προσωπική ενορχήστρωση του συναισθηματισμού μας
το αλάτι της κοινής μας ζωής – που ευτυχώς είναι και «πραγματική»
ένα απαραίτητο άλλοθι στο ορθολογικό μας καθωσπρέπει
η ποίηση που χάνεται στη μετάφραση της καθημερινότητας ενός φόρουμ
ο ομαδικός λάγνος ιερός αυνανισμός μας ως κοινότητα

ναι, φοβάμαι πως με την εκούσια ή ακούσια αποχή σας, έχετε αμαρτήσει τέκνα μου
όσοι δεν έχετε ακόμα δώσει ούτε ένα βραβείο πάντως, προλαβαίνετε να το κάνετε έστω και σήμερα
σκεφτείτε το λίγο, δεν είναι κρίμα να περιμένετε άλλη μια ολόκληρη χρονιά..??

Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 2):
SvenskFairlight
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Spirosbusa71
Δημοσιεύσεις: 1248
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 5:53 pm

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από Spirosbusa71 »

Ως συνήθως τελευταίος πάμε

Βραβείο Ο πρόεδρος στον Τάκη χωρίς αυτόν υπάρχει μόνο το χάος μακάρι όλοι οι πρόεδροι να του έμοιαζαν στο μικρό του δαχτυλακι

Βραβείο Ιδεών στον tournesol οι ιδέες του είναι μοναδικές περιμένουμε το επόμενο concept

Βραβείο Αντιρρησίας στον μοναδικό Γιάννη μας ότι και να συζητηθεί είναι λάθος ή κακό πνεύμα αντιλογίας σε όλο του το μεγαλείο

Βραβείο ηθικός αυτουργός στον επιστήμονα ανάβει το φιτίλι και απολαμβάνει το αποτέλεσμα

Βραβείο Master whisky book όλοι οι άλλοι είναι απλές οδοντόκρεμες

Βραβείο χρυσό καλάμι στον Αλέξανδρο η θάλασσα σου ανήκει

Βραβείο ήρεμη δύναμη στον Κωνσταντίνο μέσα σε όλα και ταυτόχρονα αόρατος

Βραβείο beer academy στον Βλάση τη να μας πουν τώρα οι υπόλοιποι μπροστά του γατάκια

Βραβείο ο βασιλιάς της στάχτης assos

Βραβείο (.......) Στάθης θέλω τη συλλογή σου

Βραβείο ας πάρει όποιο θέλει στονharmonica έτσι απλά γιατί είναι συνονόματος

:lol: :lol: :lol: :lol:
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
These users thanked the author Spirosbusa71 for the post (total 6):
ΤάκηςJazzmanFairlightSvenskAssosPetran
Άβαταρ μέλους
nikos doc
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1498
Εγγραφή: Τετ Φεβ 07, 2018 11:45 pm

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από nikos doc »

Πουριων Καλά τα πάμε
Στο forum μας. Αργά αλλά σταθερά πάει όλο και καλύτερα. Τώρα που αναβαθμιστήκαμε κιόλας ποιος μας πιάνει.

Πουρίων 1142
Βρε ούστ από εδώ.....μια δυο καβάντζες παίζουν ακόμα.

Πουρίων ανεγκέφαλων
Και πάλι στους φωστήρες της Haibanos. Αφήστε τα πούρα ήσυχα!! Όχι άλλα disc.

Πουρίων TC γκάφα
Στην αγαπητή Χέντυ. Αφού κάνεις τέτοιες γκάφες πάνω στον ενθουσιασμό σου, είσαι σίγουρα μία από εμάς.

Πουρίων English man from GR
Στον Greeko. Τα αισθήματα είναι αμοιβαία φίλε μου! Αφού τα βρήκαν και οι συμβίες μας ποιος μας σώνει.

Πουρίων BFF
Στον sulleyjohn. Αφού πάντα συνεννοούμαστε με ένα τρόπο αέρινο....να κέρδιζε και η ομάδα μας κάθε φορά που την βλέπουμε παρέα....

Πουρίων ATP
Στον Στάθη τον τενίστα... σε έχω ταλαιπωρήσει λίγο αλλά το βρίσκω το άτιμο.

Πουρίων Οργάνωσης
Στον Τάκη. Μην ξεμυτίσει κανένα troll, κάνα Κινεζάκια, κανένας Ουκρανός νταβάς, κανένα ούφο, πέφτει χατζάρα...

Πουρίων μην χάνεστε
Σε όλους όσους μας έχουν ξεχάσει για οποιοδήποτε λόγο. Εδώ είμαστε να τα βρούμε από εκεί που τα αφήσαμε.

Πουρίων storyteller
Βλάσση παιχταρά μου, το γέλιο που κανουμε με τις ιστορίες από τα ταξίδια σου είναι πραγματικά αξέχαστο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikos doc την Δευ Μαρ 02, 2020 12:29 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
These users thanked the author nikos doc for the post (total 4):
ΤάκηςΣτάθηςFairlightSvensk
This is our House!
Άβαταρ μέλους
nikos doc
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1498
Εγγραφή: Τετ Φεβ 07, 2018 11:45 pm

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από nikos doc »

Πουρίων Μποκολης
Στον Μποκολη γιατί μόνο ένας είναι ο Μποκολης.

Πουρίων Αντί
Σε όλους μας. Πάμε, μάλλον, κόντρα στους καιρούς σε ένα παλαιομοδίτικο μονοπάτι
These users thanked the author nikos doc for the post (total 3):
ΣτάθηςFairlightSvensk
This is our House!
Άβαταρ μέλους
Tournesol
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 9:14 am

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από Tournesol »

Το ξημέρωμα με βρήκε στην παραλία, εκείνου του μικρού νησιού που μοναδικοί κάτοικοι ήταν ένας viking μάγος γιατρός και ένας μαλλιαρός μακρυμάλλης ψαράς με γάντζο στο χέρι. Άρχισα να μαζεύω τα συμπράγκαλά μου με σκοπό να τους αφήσω και να συνεχίσω το ταξίδι μου. Ο μάγος γιατρός με πλησίασε και και μου αποκρίθηκε ''κάνε γρήγορα να προλάβεις τον καιρό γιατί τα πνεύματα χθες μου μίλησαν για καταιγίδα''. Όσο φόρτωνα την βάρκα μου, πήγε μπροστά και σκάλισε ένα όνομα ''ΕΛ ΝΤΟΡΑΝΤΟ'' λέγοντας μου ''τα τυχερά σκαριά πρέπει να έχουν και αντίστοιχο όνομα''. Μερικές στιγμές μετά μας πλησίασε και ο μαλλιάς, που χωρίς να ξεστομίσει κουβέντα μου προσέφερε ένα άδειο βιβλίο και ένα δοχείο μελάνι, που συγκέντρωνε από τις σουπιές που ψάρευε στο νησί. Τους χαιρέτισα και έβαλα πορεία προς τα ανοιχτά. Ο άνεμος ήταν ευνοϊκός και το πηδάλιο δεν ήθελε πολλές διορθώσεις. Ανοίγω το βιβλίο του μαλλιαρού μου φίλου, γεμίζω την πένα μου με το μελάνι που μου είχε χαρίσει και ξεκίνησα να γράφω τα τελευταία βραβεία Πουρίων:

Πουρίων Φεντερέρ: Στάθης & nikos doc
Ακούραστοι αθλητές που αντλούν τις δυνάμεις τους από τα κοντοσούβλια που χτυπάνε μετά από κάθε εξαντλητικό αγώνα τένις.

Πουρίων Confucius: nikos doc
Στον Νικόλα για τις αξιοσημείωτες προσπάθειες και ενέργειες του να μεταλαμπαδεύσει τις γνώσεις και την αγάπη του για τα κουβανικά πνεύματα αλλά κυρίως τα οινοπνεύματα σε όλους εμάς τους κοινούς θνητούς.

Πουρίων και σκανδαλίζομαι...: Fairlight
Θα αποφύγω περαιτέρω σχόλια που μπορεί στο μέλλον να χρησιμοποιηθούν εναντίων μου. Δρ συνέχισε να τους γλεντάς όλους :lol:

Πουρίων χρυσού πενταγράμμου: Petran
Αδερφέ μπορεί να τα λέμε 2-3 φορές τον χρόνο, αλλά οι κουβέντες σου κρατάνε για μήνες. Αναμένω το κομμάτι ;)

Πουρίων Άσσος: Assos
Για δεύτερη συνεχή χρονιά είσαι μια κατηγορία από μόνος σου. Ξέρω ότι κάνεις βουντού στα πούρα και όλα βγαίνουν long ash.

Πουρίων slow and steady: χεντου κοντου
Αγαπητή φίλη Χέντυ συνέχισε όπως είσαι - έχεις γίνει μέλος της οικογένειας.

Πουρίων Corona Virus: Στάθης
Στον αδελφό Στάθη που τώρα τελευταία δήλωσε πως δεν είναι καλά και δεν θα ξαναπάρει πούρα για το επόμενο τρίμηνο.

Πουρίων Grand-master: Τάκης
Last but not least, στον άνθρωπο που τα οφείλουμε όλα. Muito obrigado Don!
These users thanked the author Tournesol for the post (total 6):
ΤάκηςAssosΣτάθηςFairlightSvenskPetran
Unyielding force of thought and spirit, shine!
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Βραβεία «Πουρίων» 2020

Δημοσίευση από Τάκης »

Εικόνα

...η γιορτή τέλειωσε, τα φώτα σβήσανε
οι μουσικοί της μπάντας μαζεύουν τα όργανα τους και δυο καθαρίστριες τυλίγουν το κόκκινο χαλί
στο φουαγιέ ένα μπουλούκι μεθυσμένοι τεχνοκριτικοί φαίνεται να απολαμβάνουν τη φωναχτή τους διαφωνία για το Πουρίων "Σιωπής"
ένας παπαράτσι προσπαθεί να ρίξει μια σταρλετίτσα προσφέροντας της ένα ημιθανές τυφλό καλαμάρι με μια χαίνουσα τρύπα στην ουρά
το κορίτσι της γκαρνταρόμπας σφίγγει συγκινημένο ένα χρησιμοποιημένο αρωματικό μαντηλάκι του μεγάλου νικητή της βραδιάς
μια κότα πιασμένη χέρι-χέρι με μια φρακοφορεμένη μαϊμού περπατούν καμαρωτά προς της έξοδο
κι όλοι, νικητές και χαμένοι, ανηφορίζουν προς την κορυφή του λόφου για το μέγαρο "Citizen Pain"
απόψε είναι το πάρτι του εκκεντρικού πολυεκατομμυριούχου Svenbusa de Boco που δεξιώνεται τους συντελεστές της βραδιάς
στο δρόμο πολύχρωμα παγόνια και τεράστια κουνέλια ντυμένα γκαρσόνια τους σερβίρουν δροσιστικά κοκτέιλς
την αλλόκοτα θαυμαστή υπερομορφιά συμπληρώνουν δυο ολοστρόγγυλα φεγγάρια που στολίζουν έναν απαστράπτοντα πορτοκαλί ουρανό...

αγαπητοί φίλοι, 132 βραβεία Πουρίων απονεμήθηκαν στη φετινή μας τελετή, (το 65% από αυτά στον Ένα και Μοναδικό)
έχω την βαθιά πεποίθηση πως όλοι, βραβεύσαντες και βραβευθέντες, περάσαμε καταπληκτικά και ζήσαμε μεγάλες στιγμές
ευχαριστούμε θερμότατα την κριτική μας επιτροπή αποτελούμενη από τους εξοχότατους κ.κ.
fairlight, suleygiannis, jazzman, tournesol, στάθης, svensk, greekos, sigaras, spirosbusa71, nikos doc & τάκης

αγαπάμε-στηρίζουμε Πουρίων, ραντεβού πάλι σε ένα χρόνο!

Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 5):
TournesolΣτάθηςSvensksigarassuleygiannis
papa was a rolling stone...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βραβεία Πουρίων”