Cigarsforum.gr Top Ten 2020

Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8995
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Cigarsforum.gr Top Ten 2020

Δημοσίευση από Τάκης »

αναποφάσιστοι και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις κοπιάστε! η κλεψύδρα αδειάζει

Εικόνα
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
sigaras
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 26, 2018 9:30 am

Re: Cigarsforum.gr Top Ten 2020

Δημοσίευση από sigaras »

Τι χρονιά και αυτή που πέρασε! Καπνιστικά πάντως ήταν πολύ ενδιαφέρουσα. Πάμε λοιπόν:
10. Quintero Londres extra
Ένα σορτ φίλερ στο τοπ τεν; Κι όμως εδώ φαίνεται όλη η μαγεία της Κούβας. Μια ανεπανάληπτη κούτα του Απριλίου του 2016 που ξεκοκαλίστηκε μαζί με ένα φίλο. Το συγκεκριμένο στικ το κάπνισα σε μια μπιραρία και ο σερβιτόρος μου έλεγε "Μα τι καπνίζετε;" κι ερχόταν συνέχεια δίπλα μου για λαθροτζούρες.
9. Romeo regalias de londres
Πάλι μια κούτα μαγική, διότι όπως έχει πει και ο φύλαρχος του φόρουμ στα πούρα ισχύει ο νόμος της κούτας. Καπνίστηκε στην τελευταία πουρολιτανεία μας,
8. Partagas habaneros του 2001. Μια υπέροχη παλιατζούρα. Εκεί κατάλαβα τι δουλειά κάνει ο χρόνος.
7. Montecristo media corona του Δεκ. του 2016. Απλά παραμιλούσα (να σημειώσω όμως ότι τα υπόλοιπα της κούτας δεν έφτασαν ποτέ στο επίπεδο του πρώτου στικ που με έκανε να παραμιλώ. Εδώ έχουμε να κάνουμε με την εξαίρεση του νόμου της κούτας)
6. Super partagas. Μα τι κρέμα ήταν αυτή!
5. Bolivar coronas junior καπνισμένο μπάι δε σι με μπιρίτσα και τον ήλιο να με λούζει και παρέα τέλεια. Αξέχαστο!
4. Bolivar petit coronas. Σκέτη σοκολάτα!
3. H. Upmann magnum 46. Μεταξένιο!
2. Partagas Coronas. Μα τι πουράκλα! Γιατί την κατάργησαν; Ήταν του 2001
1. Partsagas Lusitanias. Το πούρο-ανώτερη ύπαρξη. Όταν μιλάς γι' αυτό το πούρο τα λόγια πετάνε σαν πουλιά. (Πούρο πάντως που απαιτεί ειδικές συνθήκες για να το καπνίσεις, λόγω και του μεγέθους του)

Καλές φούμες και το νέο έτος!
These users thanked the author sigaras for the post (total 3):
ΣτάθηςΤάκηςSvensk
" κι έγιναν τα πάθη μας καπνός..."
Άβαταρ μέλους
Petran
Δημοσιεύσεις: 1354
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 3:28 pm

Re: Cigarsforum.gr Top Ten 2020

Δημοσίευση από Petran »

με μεγάλη χαρά παρουσιάζω και το δικό μου top ten για την χρονιά που μας πέρασε


Hoyo de Monterrey - Epicure Especiales
AME MAR 13
πραγματικά εσπεσιάλ...ήρθε να δέσει μια πολύ ωραία μπαλκονάτη βραδιά με φίλους, χειροποίητα ζυμάρια και μεθυστικά malt whisky

Εικόνα


Hoyo De Monterrey - Des Dieux
TUO OCT 12
δε θυμάμαι ούτε τι ούτε πως...το μόνο που θυμάμαι ήταν τα μαγικά αρώματα

Εικόνα


Romeo y Julieta - Tres Petit Coronas
LCD suleygiannis
καταπληκτικό fransiscano που συνόδεψε έναν πρωινό καφέ μου

Εικόνα


H.Upmann - Royal Robusto
LCD Svensk
ο ''χοντρός'' που μου έστειλε ο Βάιος στο παιχνίδι του ταχυδρόμου διέθετε αστερόσκονη inside

Εικόνα


Romeo y Julieta - Cazadores
πούρο που γνώρισα φέτος και μ' έστειλε αδιάβαστο ένα μερακλίδικο μεσημεράκι

Εικόνα


Petit Coronas Especiales
MEP FEB 20
προς το τέλος της χρονιάς αυτό το ppcc κυριολεκτικά με καθήλωσε
άλλος ένας κωδικός που δεν είχα δώσει βάση

Εικόνα


Montecristo - A
καπνίστηκε την ημέρα του πάρτυ γενεθλίων του φόρουμ
αν και καπνίζω σχετικά αργά το ρούφηξα με μανία...ήταν αυτό που έπρεπε να είναι...Monte A

Εικόνα


Ramon Allones - Superiores LCDH
LCD nikos doc
εκπληκτικό αγιόνες...απλά μου υπενθύμισε πως πρέπει να τα καπνίζω πιο συχνά

Εικόνα


Romeo y Julieta - Belicosos
ακόμα ένα romeo χυμαδούρα που κάπνισα για πρώτη φορά στα χρονικά ένεκα mass tasting
τι να λέμε τώρα...πραγματικά απίστευτο

Εικόνα


Montecristo - No.1
LCD Fairlight
όχι...τελικά όπως καλά προέβλεψα τότε κανένα δεν κατάφερε να το ξεπεράσει στην φετινή κούρσα
μαγικός άσσος την κατάλληλη στιγμή στο κατάλληλο σημείο...real magic

Εικόνα


και του χρόνου!!! 8-)
These users thanked the author Petran for the post (total 5):
Mixalis81ΤάκηςsuleygiannisSvenskFairlight
Tο "πούρο" είναι κάτι πολύ (και πολλά) περισσότερο από ένα πούρο
Τάκης, Έλληνας Aficionado
Άβαταρ μέλους
lefteris c
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 10:17 pm

Re: Cigarsforum.gr Top Ten 2020

Δημοσίευση από lefteris c »

Καλησπέρα σας
Τα 3 πρώτα τα είχα σίγουρα τα υπόλοιπα με δυσκόλεψαν... άφησα αρκετά εκτός κάποια μπορεί και να έχω ξεχάσει
δε κρατάω αρχεία !
8-)

10. Vegas Robaina - Famosos SUE MAR 17 καπνίστηκε τις πρώτες μέρες της δεύτερης καραντίνας
9. H. Upmann - Robustos Anejados του 17 παραπάνω δε θυμάμαι, χορηγία από πρώην μέλος του φόρουμ που επισκέπτεται συχνά τη Χανιά από Θεσσαλονίκη.
8. Quai d'Orsay - No.50 SEP 17 για το mass Νοεμβρίου (λόγω απρόοπτων γεγονότων δε κατάφερα να γράψω)
7. Bolivar - Royal Coronas UGO JUL 17
6. Montecristo - No. 4 RUO JUN 16 με maduro απόχρωση και αρκετό αχταρμά η κούτα, από μέτρια - αδιάφορα μέχρι θεικά σα να παίζεις μαύρο κόκκινο στη ρουλέτα
5. Partagas - Petit Coronas Especiales SUM MAR 17 κάπου το Μάρτη, το τελευταίο της κούτας ήτανε,
εκεί που δε το περιμένεις ! δε σου τραβάει το χαλί,
αλλά σε φορτώνει πάνω του... και ίπτασαι σαν άλλος Αλαντίν
4. Bolivar - Tubos No. 1 του 15 τρία χύμα είχα πάρει από το Herzog στο Βερολίνο λίγο πριν πλακώσει ολοκληρωτικά η πανδημία, λάθος μου έπρεπε να πάρω ολόκληρη κούτα και είχε αρκετές τότε.
3. La Gloria Cubana - Serie D No. 5 Edicion Regional Espana DEC 17 Αυγουστιάτικη φούμα μόνιμα στο rotation για πάνω από 2.5 χρόνια τώρα, πολύ καλά έκαναν οι Κουβανοί με τα 50.000 κουτιά, αλλά δυστυχώς από καλοκαίρι και μετά εξαφανίστηκαν, διαβάζω ότι έχουν και τρίτο στη σειρά ER με 50.000 κουτιά (Diplomaticos Espana Coleccion Privada II Εndundo)
2. Vegas Robaina - Clasicos ECA-CCNU (Οκτώβριος 99) για αυτό έχω γράψει εδώ: viewtopic.php?f=88&t=372&p=19384&hilit= ... %85#p19384
1. Bolivar - Coronas Gigantes του 2009 χορηγία Ηρακλειώτη φίλου μου,
με μοναδική ροή και απίστευτη... συναρπαστική μεταβλητότητα !
καπνίστηκε αρχές Δεκέμβρη μέσα σε μια έντονη συναισθηματική φόρτιση,
με αποπλάνησε εκείνη τη μέρα, αφού...
«…μετεβλήθη εντός μου ο ρυθμός του κόσμου»

Αυτά από μένα με τις 1000+10 μαγικές γαλάζιες νύχτες :D

Εικόνα
These users thanked the author lefteris c for the post (total 3):
ΤάκηςMixalis81Svensk
Το πούρο είναι σαν μια σεμνή ερωμένη - κρύπτη που προσφέρει απλόχερα τον έρωτά της σ' αυτούς που την ανακαλύπτουν
Άβαταρ μέλους
Greekos
Δημοσιεύσεις: 406
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 11:03 am

Re: Cigarsforum.gr Top Ten 2020

Δημοσίευση από Greekos »

Δύσκολη χρονιά από όλες της απόψεις. Έφυγαν συγγενείς, φίλοι και αγαπημένοι. Είμαστε μόνοι μας αποκλεισμένοι. Οι φίλοι μας, οι συνήθειες μας μας λείπουν αλλά ευτυχώς έχουμε πράγματα που μας ενώνουν και μας κρατάνε συντροφιά. Για μένα το πούρο είναι ένα από αυτά και οι αδελφοί μοναχοί και συνταξιδιώτες -ξερετε ποιοί είστε.

Άφησα έξω αρκετά πούρα που θα μπορούσαν να ειναι εδώ Ramon Allones Gigantes του οργίου, Ramon Allones club Allones 15 στο νησί τελευταία μέρα. Montecristo Corona media περπατούσα στην πρώτη φορά που μας άφησαν να βγαίνουμε στο πάρκο. Και πολλά άλλα.
Η λίστα λοιπόν έχει τα εξής.


10) Bolivar Super Corona RAE DIC 14
Άνοιξη πρώτες μέρες καραντίνα. "Παρέα "στο διαδίκτυο με το ουίσκι κλαμπ στον κήπο. Old and rare drams και συζήτηση... Που να ξέραμε ότι ένα χρόνο σχεδόν μετά ακόμα έτσι βρισκόμαστε.
Τι πουρακλος είναι το ίδιο και το εταίρο Partagas εκείνης της χρονιάς... Ελάχιστα στικ μου έχουν Μείνει και δεν θα τα ξαναδούμε

9)Romeo y Julieta Cedros de Luxe No. 1 LCD Tournedol
Ρόδο Σεπτέμβριο μόλις είχε νυχτώσει.
Μυρωδιές μυρωδιές!! Σεντούκια και δέρματαε.ξεχασμενα λουλούδια.


8)Vegas Robaina - Familiares ECA-CCN

Πρώτο πούρο Ρόδο μετά από σχεδόν δύο χρόνια.... φτάνοντας στο νησί και μετα το δωμάτιο αμέσως βράδυ στο μαγαζί του κουμπάρου μου Σούμα μεζέδες. Με την θάλασσα να ακούγεται. Δεν ήταν το καλύτερο πούρο αλλά ήταν για υοπ Τεν η απόλαυση που πήρα!

7)Bolivar Belicoso Fino LMB Jul 19
σημαδεμένη τράπουλα καμπινετο σπλιταρισμενο με Θάνο!! Λουκούμι!! Αλλά το πρώτο που έκανα από αυτό το κουτί στο κήπο βράδυ στο γρασίδι ακόμα το θυμάμαι! Γλύκες και αρώματα !! Λουκούμια και βαρβατηλα... Οι πρώτοι έρωτες δεν περνάνε.

6)Cuba distinguidos αγνώστων στοιχείων από Γερμανία. Ρόδο στην νέα Μαρίνα με τα αδέρφια που βραδάκι και Boulevardier. Προτελευταία βραδιά πριν γυρίσουμε στη μέση Γη.....

5)Partagas 898 SOM Nov 16 (orchard) στο τραπέζι μετά την βάφτιση Καλοκαίρι Ρόδος! Μακάρι να είχα κούτα από τούτα!! Μετά από μια μέρα με συγκινήσεις ήρθε και με απογείωσε. Ματζουνια σοκολάτες και βαριά μπαχαρικά!! Δεν έχω αξιωθεί να πάρω κούτα αλλά που θα πάει...!!

4)Monte Tubos AGO 01 LCD Alex
Απρίλιος στον κήπο με σοκολατένιο σταουτ.... Να είχα και άλλα!! Στην Πουρολιτανεία/ΑντιCovid-19 Group Orgy Live Tasting Party No.3. τι ωραία που περάσαμε και μαζί και μόνοι!!

3)La Gloria Cubana Británicas Extra κουτί νούμερο 5423 με box code UBM DIC 17
Αυτό το πούρο μου εχει πάρει τα μυαλά. Ένα πούρο που έχει να δώσει και άλλα. Νεαρά αδελφακια του βρήκαν το δρόμο τους στα χέρια κάποιων αδελφών.

2)ROMEO y JULIETA ESCUDOS LE 2007 GAS AGO 07 LCD Takis ήταν τυφλό από τον Χοντρό Λιγνό ταχυδρόμο. Τι εμπειρία!!! Ακαψα δάκτυλα! Τόσο γήινο Ρομέο..... μακάρι να υπήρχαν και άλλα!! Μεσιέ σε ευχαριστώ και πάλι για αυτό το φανταστικό ταξίδι!


1) Ramon Allones Allones No.2 LE 2019
Τρίτη λιμιτάδα του ’19 που έκανε πρεμιέρα μέσα στον Αύγουστο 20 στο Η.Β. Ένα από τα 600 πακέτα παρουσίασης στην παγκόσμια πρεμιέρα. Μέσα στο δεντρόσπιτο. Το πούρο λαδερό, σοκολατένιο .... Είναι μαγικό και όλος ο καμβάς της Κούβας. Ένα πούρο που άλλαζε με την ώρα.
Και όπως έγραψα " My fingers cannot hold it any more.... Goodbye sweet Allones. We will meet again soon!!" -και έχουμε ξαναβρεθεί -

What a great cigar. It has a core flavour profile that develops as you smoke through. It takes you through a journey that becomes stronger and more prominent. Great intensity and fantastic savoury- gamey profile."


Εικόνα
These users thanked the author Greekos for the post (total 7):
JuniorΤάκηςMixalis81ΣτάθηςsuleygiannisSvenskJazzman
Άβαταρ μέλους
Spirosbusa71
Δημοσιεύσεις: 1248
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 5:53 pm

Re: Cigarsforum.gr Top Ten 2020

Δημοσίευση από Spirosbusa71 »

Για πάμε να γράψουμε για τις ποιο όμορφες καπνίστικες εμπειρίες της χρονιάς που πέρασε

την κακια συνήθεια να μην κρατάω σημειώσεις και αρχείο δε μπορώ να την κόψω

Λόγω ότι με φωνάζουν και νονακια θα ξεκινήσω με αυτά
Cain Daytona Corona μες στην πρώτη καραντίνα
Joya de Nicaragua classic Churchill καλοκαίρι στις διακοπές
Joya de Nicaragua antano grand reserva belicoso χειμώνα σε μια στοά στο Σύνταγμα
Caldwell long live the king Manzanita πρώτη επαφή με τη μπραντα μες την καρντινα
Rocky Patel vintage 1992 perfecto lcd Doc


Made in Cuba τώρα
10 Diplomaticos n2 ανοιξιάτικη καραντίνα
9 Cohiba robusto του ταχυδρόμου παρθενιά από τις λίγες
8 Montecristo n4 και αυτό από τον ταχυδρόμο έχω κάνει αρκετά (και του 17) αλλά αυτό ήταν κάτι διαφορετικό
7 Romeo y julieta exhibition n4 καλοκαιρινή παρθενιά δεν την έχω ξεχάσει ακόμα την πράξη
6 Romeo y julieta belicosos του mass
5 Romeo y julieta cazadores του mass
4 Montecristo especial n2 με το που γύρισα από τις διακοπές και ακόμα ταξιδεύω
3 Hoyo de Monterrey epicure especial στην επέτειο του φόρουμ ακόμα το γιορτάζ
2 Bolivar n3 καλοκαίρι στο βουνό
1 Sancho Panza non plus το τελευταίο της κουτας


Αυτά από εμένα αν ήμουν τυπικός θα μου ήταν ποιο δύσκολη η δεκάδα όχι ότι τώρα με τόσες παρθενιες το 20 ήταν ευκολακι :D :D :D
These users thanked the author Spirosbusa71 for the post (total 3):
ΤάκηςJuniorSvensk
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8995
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Cigarsforum.gr Top Ten 2020

Δημοσίευση από Τάκης »

με την πενταπλή ομοβροντία των Sigaras, Petran, Lefteris, Greekos & Spirosbusa φτάσαμε αισίως τις 15 συμμετοχές
έχω βάσιμες ελπίδες/πληροφορίες πως μέχρι το τέλος της ψηφοφορίας θα ακολουθήσουν και άλλες καταγραφές

ας εντρυφήσουμε λίγο στον καπνό που βγήκε απ' τα τουφέκια των πέντε φίλων aficionados τους οποίους ευχαριστούμε:

Sigaras: 9 regular (το ένα t.c.), και 1 discontinued / 4 Partagas, 2 Bolivar, κι από 1 Upmman, Montecristo, Quintero, Romeo
όλα τα πούρα της λίστας του ήταν με <50 ring

Petran: 6 regular, 2 discontinued, 2 LCDH / 3 Romeo, 2 Montecristo & Hoyo, κι από 1 Upmann, Partagas, Ramon
στη λίστα του υπάρχουν 4 χορηγίες, 7 πούρα ήταν με <50 ring και 3 με ≥ 50

Lefteris: 5 regular, 3 discontinued, 1 RE, 1 Anejado / 3 Bolivar, 2 Vegas, κι από 1 Upmann, LGC, Montecristo, Partagas, QdO
απ' τα πούρα της λίστας του 6 ήταν με <50 ring και 4 ≥ 50

Greekos: 4 regular, 3 LE, 2 discontinued, 1 RE / 2 Bolivar & Romeo, κι από 1 Cuaba, LGC, Montecristo, Partagas, RA, Vegas
στη λίστα του υπάρχουν 3 χορηγίες, 6 πούρα ήταν με <50 ring και 4 με ≥ 50

Spirosbusa: 8 regular. 2 discontinued / 3 Romeo, 2 Montecristo, κι από 1 Bolivar, Cohiba, Diplomaticos, Hoyo, Sancho Panza
στη λίστα του υπάρχει 1 χορηγία, 6 πούρα ήταν με <50 ring και 4 ≥ 50

Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 3):
JuniorGreekosSvensk
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2631
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Cigarsforum.gr Top Ten 2020

Δημοσίευση από alexandros »

ηρθε η ωρα να γραψω και εγω το τοπ 10 μου
δυστυχως δεν εχω καταφερει να βρω το σημειωματαριο μου, λογικα το εχω αφησει στην ευβοια,
ετσι θα παω βαση σημειωσεων στο τηλεφωνο και στην μνημη μου

10. diplomaticos no2 σπιτι μου αρχες μαρτιου, κυριακη απογευμα μετα απο φαγητο, παρεα με αλκοολ και μουσικη.
το τελευταιο κουτας του 04 που εδωσε πολυ καλες φουμες

9. Sancho Panza belicoso lcd assos. στην πρωτη καραντινα, στην ευβοια, το καπνισα ενα ανοιξιατικο μεσημερι με φρεσκα ψαρια, καλαμαρακια και αγρια σπαραγγια

8. bolivar tubos no2 απο τις γνωστες σε πολλους κουτες του 06. σπιτι μου αρχες φλεβαρη κυριακη μεσημερι με φαγητο

7. bolivar royal corona lcd Τακης. στις μουριες μεσημεροβραδο μετα τις καλοκαιρινες διακοπες

6. la gloria cubana Medaille d'Or No1 '01. στην καραντινα στην ευβοια σε ενα βραδινο οργιο του φορουμ. orismenoi γνωριζουν την κουτα

5. partagas Serie D No.4 lcd Greekos ταχυδρομικος πουρακλος απο την αγγλια προ εξιτ. επισης κυριακη μεσημερι σπιτι μου με φαγητα. σιγουρα το καλυτερο δ4 των τελευταιων ετων

4. diplomaticos no1 ccui στην πρωτη καραντινα , στην ευβοια τι αλλο, με φαγητο και πιωμα

3. Montecristo tubos ago 01 κουτα διαμαντι που οταν αποφασισω να καψω απο αυτην ξερω απο πριν τι θα γινει... πολυ καλυτερη απο την sep 01 που εχω και γιαυτο εχει σχεδον εξαφανιστει. που αλλου? στην ευβοια στην δευτερη καραντινα αυτη την φορα.
ενα σχετικα κρυο πρωινο τελος νοεμβρη με βραδινα καλαμαρακια και ζωντανες καραβιδες

2. bolivar petit corona nisu (κουτα meditra) τι να πω τωρα γιαυτη την κουτα. οσοι τυχεροι καπνισαν απο αυτη γνωριζουν. σταθερη αξια αρκετα χρονια τωρα που εχει φτασει στο τελος της δυστυχως. ολα της κουτας ενα και ενα. απο τα καλυτερα bolivar που εχω καψει ποτε μου

1. Punch Serie D'Oro No.2 απο κουτα που ειχα μοιραστει με ψηλο φιλο την χρονια που ειχαν βγει ...
καλοκαιρι στην κυθνο αρχες ιουλιου 3ημερο, παραμονη του γαμου του αδερφου μου καπνισα το καλυτερο πουρο για την χρονια.
μεσημερι, παραλια, με τρομερη παρεα, μπυρες και μετα προσεκο, λιγο τσιμπολογημα. τρομερη η κατασταση αλλα πραγματικο το πουρο ηταν το κατι αλλο. καθε φορα που καπνιζω αυτη την καμπανα παραμιλαω. τυχεροι οσοι μπορεσαν να την καπνισουν, ακομα πιο τυχεροι οσοι εχουν ακομα κανα "ξεχασμενο" κομματι καπου βαθια στα μπουντρουμια τους


εχω αφησει εξω πουρακλες που εχω κανει μεσα στην χρονια ειμαι σιγουρος, γιατι οπως γραφω αυτο το τοπ 10 τρωω φλασιες και θυμαμαι πουρα αλλα δεν θα τελειωσω ποτε ... πουρακλες οπως diplomaticos no4 01 , partagas lusitania μια πανσεληνο στην ευβοια την ανοιξη, slr churchill kai dc
οπως και το πασχαλινο Cohiba Siglo VI






Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
These users thanked the author alexandros for the post (total 8):
ΤάκηςΣτάθηςMixalis81GreekosJazzmanSpirosbusa71suleygiannisSvensk
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Άβαταρ μέλους
konstadinos23
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 12:50 pm

Re: Cigarsforum.gr Top Ten 2020

Δημοσίευση από konstadinos23 »

Γενικά δύσκολη η χρονιά που μας πέρασε
Και καπνιστηκά δύσκολη μιας και λόγω δουλειάς δεν κατάφερα να καπνίσω όσο θα ήθελα
Ξεχώρισα όμως τα 10 που έκαναν τη διαφορά
Top 10 λοιπόν:

10. Ramon Allones Superiores (ETP DIC15)
Εικόνα

9. Partagas Lousitanias (OBM JUL16)
Εικόνα

8. Montecristo Dantes (SGA OCT16)
Από ασχημόπαπο έγινε κύκνος
Εικόνα

7.. Montecristo petit Edmundo (ROL JUN13) Από εξαιρετική δεκάρα κούτα που την φιλάω σαν τα μάτια μου
Εικόνα

6. Bolivar petit Coronas (ETP MAR17) το καλύτερο «μικρό» που κάπνισα
Εικόνα

5. Ramon Allones Gigantes (EML SEP14)
Καπνισμένο στην αρχή της δεύτερης καραντίνας. Φοβερος γίγαντας και έχουν μείνει μόνο 4
Εικόνα

4.. Vegas Robaina Unicos (MEG MAR16)
Απλά καταπληκτική φουμα
Εικόνα

3.. Bolivar Belicosos Finos (ETP ABR17)
Δεν έχω να πω κάτι γι’ αυτό το πούρο. Απλά πουρακλος
Εικόνα

2.. Partagas Serie P No2 (ULA NOV14)
Από δικιά μου κούτα που ήταν κάτω του μετρίου και έχει γίνει διαμάντι
Εικόνα

1.. Montecristo tubos (PLO AGO01)
Ότι καλύτερο κάπνισα μέσα στο 2020
19 χρόνων πούρο και ήταν λες και κάπνιζες πούρο 2-3 χρονών. Με σώμα, ένταση, εναλλαγές γεύσεων, φανταστικό πούρο
Εικόνα
These users thanked the author konstadinos23 for the post (total 6):
Mixalis81ΣτάθηςJazzmanΤάκηςsuleygiannisSvensk
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8995
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Cigarsforum.gr Top Ten 2020

Δημοσίευση από Τάκης »

με λιγότερα από 90' να μένουν για τη λήξη της ψηφοφορίας, ας δούμε τα στατιστικά των δύο φίλων που ψήφισαν τελευταία:
Alexandros με 7 regular, 2 discontinued, 1 LE, 3 χορηγίες, 3 Boli, 2 Diplo, από 1 LGC, Monte, Partagas, Punch, Sancho, και 5-5 στα ring
και Konstadinos23 με 8 regular, 1 LE, 1 LCDH, 3 Monte, από 2 Boli, Partagas, Ramon, 1 Vegas, και 6-4 στα ring (<50 / ≥50)

θα υπάρξει άραγε και κάποιος άλλος ψηφοφόρος κυριολεκτικά της "τελευταίας στιγμής"..??

Εικόνα
papa was a rolling stone...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Cigarsforum.gr Top Ten”