Cutting

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
DimitrisLocHAs
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 09, 2020 12:28 pm

Cutting

Δημοσίευση από DimitrisLocHAs »

Καλημέρα σε όλη την παρέα..Θα ήθελα να ανοίξω ένα post για τον τρόπο που προτιμάτε να κόβετε το καπάκι στο πούρο σας και για πιο λόγο..Προσωπικά χρησιμοποιώ κόφτη με διπλή λεπίδα,επειδή πολλά γράφονται για τον κάθε τρόπο κοπής σε διαφορά άρθρα ήθελα να δω πια είναι η δικιά σας προσωπική γνώμη σας αρχάριος που είμαι στο χόμπι και δοκιμάζοντας μόνο ένα τρόπο κοπής...Χρησιμοποιεί κάποιος κόφτη τύπου
V Cut η Punch ;; Και αν ναι ποιος λόγος τον έκανε να επιλέξει το αντίστοιχο είδος κοπής ;
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Cutting

Δημοσίευση από suleygiannis »

Δεν υπάρχει συγκεκριμένος σωστός ή λάθος τρόπος. Ο καθένας με ότι βολεύεται εκεί που θα βάλει το στόμα του. Η πολλή ανάλυση των άρθρων είναι περιττή κατά τη γνώμη μου. Εγώ έχω 2 κοφτές με διπλή λεπίδα.
Αυτό που έχει σημασία είναι να μην το κόψεις μέσα από το καπάκι γιατί θα ξετυλιχτεί το ραπερ.
Κάπνισε και κανα πούρο και πες μας τη γνώμη σου. ;)
These users thanked the author suleygiannis for the post:
DimitrisLocHAs
Ρε μαν ρε μπρο
Άβαταρ μέλους
DimitrisLocHAs
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 09, 2020 12:28 pm

Re: Cutting

Δημοσίευση από DimitrisLocHAs »

Σιγουρα δεν υπάρχει σωστός η λάθος δεν ειπα το αντίθετο..Σιγουρα ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο κοπής..απλά κουβέντα να γίνεται με το τι προτιμά ο καθένας..Όσο για τα πούρα που λες να καπνίσω έχω ξεκινήσει ήδη το χόμπι..απλά επιδη είναι άσχετος ακόμα με τις γεύσης δεν μπορώ να κρίνω ένα πούρο ακόμα άμα δεν τ καπνίσω δεύτερη φορά ..
Άβαταρ μέλους
Spirosbusa71
Δημοσιεύσεις: 1248
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 5:53 pm

Re: Cutting

Δημοσίευση από Spirosbusa71 »

Φίλε Δημήτρη όταν λέμε να γράψουμε για το πούρο που καπνισαμε δεν εννοούμε κριτική αλλά τη γνώμη μας για το πως μας φάνηκε
Άβαταρ μέλους
DimitrisLocHAs
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 09, 2020 12:28 pm

Re: Cutting

Δημοσίευση από DimitrisLocHAs »

Σιγουρα Σπύρο καταλαβενω τι μου λες..Πες μου όμως εσυ πως κόβεις τα πούρα σου ; Τι κόφτη προτιμάς ;
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: Cutting

Δημοσίευση από Fairlight »

Δημήτρη η συντριπτική πλειοψηφία των καπνιστών χρησιμοποιεί τον τύπο που έχεις εσύ. Δεν έχω γνωρίσει καπνιστή που πραγματικά να προτιμά τα υπόλοιπα.

Ένα πλεονέκτημα που έχουν τα bullets και τα v-cutter είναι ότι είναι πιο ασφαλείς μέθοδοι κοψίματος. Αυτό όμως αφορά πούρα που είναι επίφοβα να ξετυλιχθούν ή να σπάσουν όπως vintage ή πούρα με προβλήματα. Δεν είναι καθόλου σύνηθες αυτό στην ζωή ενός καπνιστή.
These users thanked the author Fairlight for the post (total 2):
DimitrisLocHAssuleygiannis
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
DimitrisLocHAs
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 09, 2020 12:28 pm

Re: Cutting

Δημοσίευση από DimitrisLocHAs »

Ευχαριστώ για την απάντηση στο ποστ Fairlight!
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Cutting

Δημοσίευση από Τάκης »

εγώ έχω τοποθετηθεί εδώ:
viewtopic.php?f=195&t=905
These users thanked the author Τάκης for the post:
DimitrisLocHAs
papa was a rolling stone...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόφτες”