Mass Tasting Φεβρουάριος 2023 - Romeo y Julieta Romeo No.1

καπνίζουμε όλοι το ίδιο πούρο, το συζητάμε, γράφουμε την άποψη μας & βαθμολογούμε

Τί από τα παρακάτω αν επρόκειτο για σεξ.

Το δημοψήφισμα λήγει την Τετ Μαρ 01, 2023 9:01 pm

1. Προσποιήθηκα οργασμό για να απαλλαγώ. (Ο Σβενσκ πρέπει να φάει μπαν).
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
2. Δεν θυμάμαι, με απορρόφησαν τα κεντήματα στο σεμεδάκι του κομοδίνου.
1
8%
3. Καλό, αλλά την επόμενη φορά όταν βγούμε, αντί για σούσι θα την κεράσω καφέ.
4
33%
4. Θα ανταλλάζω μαζί της σωματικά υγρά με υψηλή συχνότητα.
7
58%
5. Την…ζήτησα σε γάμο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 12
Άβαταρ μέλους
lefteris c
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 10:17 pm

Re: Mass Tasting Φεβρουάριος 2023 - Romeo y Julieta Romeo No.1

Δημοσίευση από lefteris c »

Εικόνα

Σύμφωνα με τον αύξων αριθμό της ισπανικής ετικέτας φορολογίας εκτιμώ ότι είναι του πρώτου εξαμήνου 1974 με πολύ μικρή απόκλιση, μπορει να διακρίνεται στο πίσω μέρος του κουτιού SEP 1... αλλά οι ημερομηνίες που υπήρχαν σε κάποια κουτιά από τα μέσα των 60s και για όλη τη δεκαετία του 70 ήταν από κάποιους ισπανούς χονδρέμπορους και όχι από τα εργοστάσια.

5 χρόνια κάπου έχω στην κατοχή μου την κούτα έχοντας καπνίσει τα μισά και από αυτά μόνο το ένα ήταν large μαζί μου
τα άλλα ήταν χαμογελαστά & ανάλαφρα που είχαν μπει στη κλιμακτήριο και δεν πέρναγαν το μέτριο, όπως και αυτό που κάπνισα χθές
το tubos σαν ξεβιδώθηκε έδωσε ελπίδες αφού αναπήδησαν μυρωδιές μανιταριών, υγρές φλούδες δέντρων και κάτι σαν παλιά ξύλινη αποθήκη με μπόλικη υγρασία !
αλλά κρύες γεύσεις σχεδόν δεν υπήρχαν... μια μικρή δροσιά από δάσος μόνο,
το κεφάλι ήταν κωνικό αφού είναι και machine made, κατά τα άλλα καιγόταν και ρουφούσε άριστα, μόνο τη στάχτη του δε κράταγε,
πρώτες τζούρες ανάλαφρες, βοτανικές, ημίγλυκες
τσάγια του βουνού, τσάγια του σαλονιού, χόρτα ξερά και λουλουδάκια
συμπαθητικά αρκετά ήταν κάτι vintage δέρματα και μια δροσερή μέντα
κακάο λίγο στη μύτη του κουταλιού κάπου στη μέση και λίγα γλυκά μπορώ να πω ξύλα
λουλούδια ξανά, μυρωδιές δροσερές από λιβάδι, μανιτάρια και πολλά άγνωστα βότανα
στα τελειώματα έγινε λίγο πικάντικο με αρκετά ενδιαφέροντα πιπεράκια & μπαχαράκια
βεβαίως παρέμεινε λάιτ και πάντα σε vintage background
με τίποτα δε μπορέσαμε να ανταλλάξουμε υγρά Βάιε με το 49χρονο πουρο <-(τόνισε όπου θες) Εικόνα
και είπαμε να τα λέμε που και που σε κανένα καφεδάκι.

Εικόνα
These users thanked the author lefteris c for the post (total 3):
jgeorgostsuleygiannisSvensk
Το πούρο είναι σαν μια σεμνή ερωμένη - κρύπτη που προσφέρει απλόχερα τον έρωτά της σ' αυτούς που την ανακαλύπτουν
Άβαταρ μέλους
alexandros
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 2631
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 4:31 pm

Re: Mass Tasting Φεβρουάριος 2023 - Romeo y Julieta Romeo No.1

Δημοσίευση από alexandros »

Το φορμάτ της κρέμας μου αρέσει πολύ, αλλά πάντα τα πήγαινα καλύτερα με το σούπερ .
Με το συγκεκριμένο δεν είχα πολλές παρτίδες από μακριά και αγαπημένοι όπως και με τα περισσότερα της μπράντας. Μερικές σκόρπιες φούμες μέσα στα χρόνια χωρίς να θυμάμαι ποτέ κανένα να με ενθουσιάσει

Αγνώστων στοιχείων το συγκεκριμένο, ξεβιδωνω το καπάκι και ζουλαω. Στραβώνω την φάτσα, αρχίζω το μασάζ και μετά μυρίζω τον σωλήνα.
Δεν μυρίζω και πολλά είναι η αλήθεια . Μια γλύκα κυριαρχεί ίσως και λίγο δέρμα.

Ανάβω και το πρώτο που μου έρχεται είναι η λουλουδίλα.
Δεν μου αρέσει ...
Αμέσως μετά όμως ξεκινάνε τα δέρματα και μια απαλή κρέμα που μου αρέσουν.
Ένα απαλό μαυρο πιπέρι βγαίνει σιγά σιγά.

Κοντά στην μέση ξεκινάει η πλημμύρα από ένα ποτάμι μόκας και αμυγδάλου . Μωρέ μπράβο δεν του το είχα, δεν το θυμάμαι να το έχω ξανασυναντήσει τόσο έντονα στα συγκεκριμένα.
Ο Κέδρος επίσης βγήκε πιο ξεκάθαρα.
Από την μέση και μετά δεν μπορω να πω ότι κατάλαβα καμία ουσιαστική αλλαγή.
Έγινε λίγο πιο βαρύ, έδωσε και περισσότερο πιπέρι, λίγα ξηροκάρπια, το δέρμα πήρε λίγο ακόμα . Ο Κέδρος λίγο πιο έντονος και κλείσαμε .

Δεν μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε, δεν μπορώ να πω ότι θα ήθελα να το καπνίζω συχνά. Ειδικά με την έξτρα χρέωση που έχει για το αλουμίνιο θα συνεχίσω να μην το ψάχνω στα μαγαζιά .


Εικόνα
These users thanked the author alexandros for the post:
Svensk
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Άβαταρ μέλους
Svensk
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 11, 2018 11:35 pm

Re: Mass Tasting Φεβρουάριος 2023 - Romeo y Julieta Romeo No.1

Δημοσίευση από Svensk »

Ολοκληρώθηκε το μαςς Φεβρουαρίου και η κατάσταση έχει ως εξής:
Σε σύνολο 12 ψήφων:

Ένας συνφορουμίτης (8% των ψήφων) βαθμολόγησε την Romeo1 με 2: απορροφημένος από το σεμεδάκι…
Τέσσερις (33% των ψήφων) βαθμολόγησε με 3: Κερνάει καφέ αλλά όχι σούσι.
Επτά φίλοι (58%) βαθμολόγησε με 4: Θα ανταλλάσει συχνά σωματικά υγρά με την Romeo1.
Κανένας δεν ψήφησε 5, κανένας δεν την παντρεύεται.

Θετικές οι εντυπώσεις για την Romeo1 καθώς το 91% ψήφησε 3 και 4 στην κλίμακα των πέντε.
Ευχαριστώ τους συμμετέχοντες και προσωπικά χαίρομαι που ανακάλυψα ένα πούρο που μου άρεσε.
These users thanked the author Svensk for the post (total 5):
ΤάκηςEpicure Vjgeorgostnikos docsuleygiannis
Το πούρο είναι η θεραπεία μου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Mass Tasting-Το Πούρο του Μήνα”