Mass Tasting Απρίλιος 2019 - Hoyo de Monterrey Epicure No.2

καπνίζουμε όλοι το ίδιο πούρο, το συζητάμε, γράφουμε την άποψη μας & βαθμολογούμε
Απάντηση

Ξεχνώ άρα υπάρχω.

Το δημοψήφισμα λήγει την Τετ Μάιος 01, 2019 11:28 am

1. Θέλω να το ξεχάσω.
1
5%
2. Θέλω να με ξεχάσει.
2
11%
3. Δεν θα ξεχαστούμε.
10
53%
4. Καπνίζοντας το ξέχασα που ήμουν.
5
26%
5. Αξέχαστο πούρο.
1
5%
 
Σύνολο ψήφων: 19
Rigelianos
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:07 am

Re: Mass Tasting Απρίλιος 2019 - Hoyo de Monterrey Epicure No.2

Δημοσίευση από Rigelianos »

Καλησπέρα πάνω στο νήμα!

Massαρα μέχρι χθες. Από τα αγαπημένα πούρα, απλά σχεδόν πάντα μου τυχαίνει κατασκευή προβληματική ως προς το όμορφο ράπερ, ενίοτε το έχω βγάλει. Αυτό είναι το μόνο του μειονέκτημα.

Όλα τα άλλα τέλεια, μέγεθος, καύση, τράβηγμα, ακόμα και τα δαχτυλίδια του! Εξαιρετικές μυρωδιές οι οποίες άλλαζαν όπως προχωρούσε, καραμέλα, ξύλο και σοκολάτα, όπως υπόσχοταν από το pre, κρέμα και ανθισμένοι κήποι, όμορφος καπνός, στιβαρή κατασκευή, πολύ καλό μέχρι το τέλος.

Γευστικότατο και ωραια συνοδεία φαγητών, αποσταγμάτων και φυσικά σοκολάτας.

4 στα 5 η βαθμολογία και των τεσσάρων που, τελικά, έκαψα για το mass, διαφορες μεταξύ τους ελάχιστες και άνευ λόγου!
These users thanked the author Rigelianos for the post:
Svensk
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: Mass Tasting Απρίλιος 2019 - Hoyo de Monterrey Epicure No.2

Δημοσίευση από Fairlight »

Rigelianos έγραψε:
Τρί Απρ 30, 2019 7:53 pm
απλά σχεδόν πάντα μου τυχαίνει κατασκευή προβληματική ως προς το όμορφο ράπερ, ενίοτε το έχω βγάλει. Αυτό είναι το μόνο του μειονέκτημα.
Κωνσταντίνε τι εννοείς? ΤΙ προβλήματα με το wrapper και τι κάνεις ακριβώς? Ξετυλίγεις το wrapper και καπνίζεις το πούρο χωρίς αυτό?
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
harmonica
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 498
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 7:54 am

Re: Mass Tasting Απρίλιος 2019 - Hoyo de Monterrey Epicure No.2

Δημοσίευση από harmonica »

Ναι και το στρίβει σε μια κόλλα και το καπνίζει...

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"There are two things a man never forgets -his first love and his first cigar"
Άβαταρ μέλους
triantafyllos
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 10:26 pm

Re: Mass Tasting Απρίλιος 2019 - Hoyo de Monterrey Epicure No.2

Δημοσίευση από triantafyllos »

Όπως πάντα αργοπορημένος και τελευταίος χιλια συγνώμη ομορφόπαιδα θα είμαι πολύ σύντομος πολύ καλό με λίγο πιπέρι λευκό στην αρχή και μετά άρχισε καφέδες και μπισκότο στην μέση είχε λίγο κρέμα και στο τέλος έκλεισε λίγο δέρμα
Δεν θα ξεχαστούμε
Εικόναnearest chase near me
These users thanked the author triantafyllos for the post (total 2):
SvenskMixalis81
Άβαταρ μέλους
Svensk
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 11, 2018 11:35 pm

Re: Mass Tasting Απρίλιος 2019 - Hoyo de Monterrey Epicure No.2

Δημοσίευση από Svensk »

  • «Θεωρώ ότι τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας αντικατοπτρίζουν την εικόνα που οι Αφισιονάδος έχετε για εμενα. Περίπου οι μισοί από εσάς, μ’ έχετε στο νου σας όταν κατευθύνετε τα δάκτυλα σας στον υγραντήρα. Δε με ξεχνάτε. Περίπου ένας στους τέσσερεις δηλώνουν ότι με τις γεύσεις και το ταξίδι που τους προσφέρω ξεχνάνε τον περίγυρο».
    Ο Επίκουρος ο Δευτεράτος αναδεύεται στην καρέκλα. Γλύφει το αίμα που ρέει απ τα ρουθούνια του.
    «Ένα όνομα και τα βάσανα σου τελειώνουν».
    Ο Δευτεράτος κοιτάζει τον μοναχό με τις σιδερογροθιές. «Σας είπα δεν ξέρω».
    «Συνέχισε», ακούγεται μια φωνή εκτός του οπτικού πεδίου του Δευτεράτου.
    ‘Ήταν η εντολή για να αρχίσουν ξανά οι γροθιές.
    Ο μοναχός με τις σιδερογροθιές του ρίχνει κάτι που μοιάζει με την τελευταία γροθια.
    «Δεν νομίζω να ξέρει», λέει λαχανιάζοντας. «Τόσες μέρες… θα είχε ομολογήσει».
    Ο Δευτεράτος δεν ξέρει την απάντηση στο ερώτημα των βασανιστών του. Ξέρει όμως πως η πεποίθηση τους ότι ήξερε το ‘’όνομα’’, ήταν ο μόνος λόγος που τον κρατούσαν ζωντανό.
    Κοιταζει την υγρασία που λαμπυριζει στους πέτρινους τοίχους του κελιού. Το μόνο που ενδιαφέρει τον φυλακισμένο ήταν να ολοκληρώσει την αποφώνηση.
    «Να ολοκληρώσω αυτό που έλεγα και μετά θα σας δώσω το ‘’όνομα’’ που θέλετε».
    Ο μοναχός με τις σιδερογροθιές κοιτάζει πίσω από τον Δευτεράτο. Εισπράττει ένα σχεδόν αδιόρατο νεύμα. «Λέγε».
    «Έλεγα πως…» Ζαλίζεται. Φτύνει μερικά δόντια. «’Έλεγα πως… Τι σκατα έλεγα;»
    «Για την άποψη που έχουν για σένα οι Αφισιονάδος!» Ουρλιάζει η φωνή που ο Δευτεράτος δεν μπορεί να δει.
    «Ναι… ναι. Έλεγα πως, ένας στους είκοσι με ερωτεύτηκαν και έγραψαν πως είμαι αξέχαστος. Ένα ίδιο ποσοστό θέλει να με δει νεκρό».
    Τρανταχτά γέλια. Ένα χέρι ακουμπάει στον εξαρθρωμένο ώμο του Δευτεράτου. «Άμοιρε, μήπως θυμάσαι τους ψήφους που πήραν αυτές οι δυο κατηγορίες ψηφοφόρων;»
    «Όχι».
    «Τότε να σε διαφωτίσω. Δύο ψήφοι».
    Ο Δευτεράτος χαμογελάει. «Να μαντέψω ότι είστε εσείς οι δύο».
    «’Έχεις δίκιο, αλλά μπερδεύτηκες. Αυτές οι δυο κατηγορίες πήραν από μία ψήφο. Ένας ψήφος σε κάθε κατηγορία. Εγώ ψήφησα πως θα μου μείνεις αξέχαστος. Ο μοναχός μπροστά σου θέλει να σε ξεχάσει».
    «Μα, μα τότε… τότε εσύ γιατί…»
    «Σκάσε! Θέλω το ‘’όνομα’’».
    «Δεν ξέρω, σας είπα ψέματα προηγουμένως».
    Ένα σύρμα τυλίγεται γύρω από τον λαιμό του Δευτεράτου!»
    «Τελευταία ευκαιρία κάθαρμα: Ποιο πούρο θα μπει στο επόμενο μαςς!»
These users thanked the author Svensk for the post (total 9):
ΤάκηςPetransuleygiannisΣτάθηςJazzmanRigelianosMixalis81nikos docAssos
Το πούρο είναι η θεραπεία μου
Rigelianos
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:07 am

Re: Mass Tasting Απρίλιος 2019 - Hoyo de Monterrey Epicure No.2

Δημοσίευση από Rigelianos »

Fairlight έγραψε:
Τρί Απρ 30, 2019 7:59 pm
Rigelianos έγραψε:
Τρί Απρ 30, 2019 7:53 pm
απλά σχεδόν πάντα μου τυχαίνει κατασκευή προβληματική ως προς το όμορφο ράπερ, ενίοτε το έχω βγάλει. Αυτό είναι το μόνο του μειονέκτημα.
Κωνσταντίνε τι εννοείς? ΤΙ προβλήματα με το wrapper και τι κάνεις ακριβώς? Ξετυλίγεις το wrapper και καπνίζεις το πούρο χωρίς αυτό?
Μερικές φορές είναι σαν το wrapper να μην "ταιριάζει" με το πούρο και να ανοίγει από παντού. Οπότε, ακριβώς, το βγάζω και το καπνίζω χωρίς αυτό!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Mass Tasting-Το Πούρο του Μήνα”