Padron Classic 4000 Maduro

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8970
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Padron Classic 4000 Maduro

Δημοσίευση από Τάκης »

Εικόνα

Toro 6 ½ x54
Wrapper-Binder-Filler: Nicaragua

ένα «sublime» 6 ½ x 54, που όπως και τα περισσότερα της classic σειράς έχει εμφανισιακά θέματα
αυτό όπως βλέπετε, ήταν και λίγο «στραβό», με σκούρο-τραχύ χοντρό πανωφόρι γεμάτο κιρσούς, εξογκώματα και κηλίδες
σημειωτέον τα maduro wrapper της classic σειράς των Padron εμφανισιακά συνήθως δεν είναι και τόσο «maduro»

το prelight ενισχυμένο από το maduro πανωφόρι ρέπει στο γνωστό σταβλέ όντας και αρκετά γλυκό
στους τίτλους της αρχής μετά το πυρ, υπάρχει το γνωστό μοτίβο γη-πιπέρι, συν δέρμα
λίγο μετά το πρελούδιο όμως μου ξηγιέται ένα νόστιμο αλμυρό φιστίκι που στην πορεία όλο και «ψήνεται» βγάζοντας πιο καβουρδισμένες νότες
ενώ τα πιπέρια υποχωρούν αρκετά και κρύβονται στις κουΐντες

Εικόνα

και μετά σκάνε μύτη και κυριαρχούν τα γνωστά δημητριακά, κριθάρι, βρώμη και καλαμπόκι, μαζί με ένα βαθύ φυσικό άρωμα καφέ
που ισορροπούν τον έσω κόσμο αυτού του εξωτερικά ακατέργαστου γίγαντα
χτίζοντας έναν ρουστίκ χαρακτήρα, που δίχως να είναι ιδιαίτερα γκουρμέ έχει μια αξιόλογη αρμονία
αλλά και μια διακριτά συνεπή γευστική ταυτότητα, με την επίγευση να σβήνει σ’ έναν βαθύ και όμορφο αρωματικό τόνο μέντας

στάχτη ντούρα, καύση-τράβηγμα σούπερ και άνετο ρετροχάλι υποβοηθούν και στηρίζουν το φορτίο που κουβαλάει αυτό το ματσούκι
υπηρετώντας την αξιέπαινη προσπάθεια του να πορευτεί χωρίς ακρότητες, ακόμα και στο τέλος είναι ήπιο δίχως εκρήξεις και τσουξίματα

δεν έχω καπνίσει το αντίστοιχο natural για να εκφέρω πιο ολοκληρωμένη γνώμη, αλλά για maduro νομίζω πως τα πήγε «καλά»
όταν οι συνθήκες και οι περιστάσεις απαιτούν κάτι πιο «dirty» κάνει καλή και ενδιαφέρουσα παρέα…

Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 4):
alexandrosSvenskVr AndreasPetran
papa was a rolling stone...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Padron”