La Aurora Principes Nicaragua Robusto

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8998
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

La Aurora Principes Nicaragua Robusto

Δημοσίευση από Τάκης »

Εικόνα

Robusto 5 x 50
Wrapper-Binder-Filler: Nicaragua
(Dominican Andullo?)

η ετικέτα Principes ανήκει στην “La Aurora” και στην ευρωπαϊκή αγορά διακινεί χειροποίητα πούρα
αντίθετα πέραν του Ατλαντικού ντύνει πούρα μηχανής, κάμποσα από αυτά μάλιστα εμποτισμένα

η εταιρεία που εισάγει τη σειρά στην Ελλάδα αναφέρει νικαραγουανά καπνά στο blend
αλλά στα σχόλια που συνοδεύουν το promotion δίνει την πληροφορία ότι περιέχει και καπνά Andullo
τα οποία έχουν δομινικανή προέλευση και μεταξύ άλλων χρησιμοποιήθηκαν στη σειρά ADN της Aurora
https://www.laaurora.com.do/andullo-a-m ... o/?lang=en
viewtopic.php?f=148&t=799

το Robusto έχει φωτογένεια και δείχνει καλοφτιαγμένο
κάτι που σε συνδυασμό με την τιμή (4,60 €) αλλά και το γεγονός ότι είναι long filler προσφέρουν ένα κάποιο δέλεαρ
πρέπει να σημειώσω ότι η επαφή μου με τα Principes είναι ελάχιστη ως τώρα, αφού 2-3 που κάπνισα ήταν χμ… απωθητικά

μυρίζει γήινα αρώματα (όχι στάβλο) και στα πρώτα puffs είναι πολύ bitter σ΄ έναν συνδυασμό πευκόξυλου και γκρέιπφρουτ
το σώμα είναι ελαφρύ, η στάχτη φτερό στον άνεμο (που δεν φυσάει), η καύση άναρχη

η συνέχεια έχει λίγο φιστίκι, ροκανίδι, αρκετή δρυ, ξερή μέντα και ξεθυμασμένο καφέ
απ’ τη μέση και μετά γεμίζει καρφίτσες φουλ στα ξυλοπίπερα, αγγίζοντας το 100% στο δείκτη harsh
και έτσι βαδίζει άψαλτο για την Αχερουσία

τραυματική εμπειρία, προσφέρεται για ασούρα (*) σε πολύ αμαρτωλούς μοναχούς…

(*) αυτομαστίγωμα στην πλάτη που συνηθιζόταν το Μεσαίωνα από χριστιανούς μοναχούς
τελευταία είναι της μόδας και από σιίτες μουσουλμάνους


Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post:
sigaras
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Junior
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 01, 2018 11:21 am

Re: La Aurora Principes Nicaragua Robusto

Δημοσίευση από Junior »

Τάκη, κι εγώ που το δοκίμασα αρχές καλοκαιριού, ήταν τόσο χάλια που δεν μπήκα καν στον κόπο να γράψω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8998
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: La Aurora Principes Nicaragua Robusto

Δημοσίευση από Τάκης »

Χρήστο αυτός ήταν κι ο λόγος που δεν έγραψα ποτέ για άλλα 2-3 (άθλια) Principes που έχω καπνίσει, λάθος μου
νομίζω πως ειδικά για πούρα που κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά τους χαλεπούς αυτούς καιρούς
επιβάλλεται να μοιραζόμαστε ανάλογες εμπειρίες - και ειδικά τις κακές - με τα μέλη και τους αναγνώστες του φόρουμ
για πολλούς και διάφορους λόγους...
papa was a rolling stone...
Απάντηση

Επιστροφή στο “La Aurora”