La Aurora 107 Robusto Maduro

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Spirosbusa71
Δημοσιεύσεις: 1248
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 5:53 pm

La Aurora 107 Robusto Maduro

Δημοσίευση από Spirosbusa71 »

Robusto 5 x 50
Wrapper: Broadleaf Maduro
Binder: Dominican Republic
Filler: Nicaragua, Brazil, Peru και Dominican Republic

Η συμπάθεια μου για την brand νομίζω είναι γνωστή σε αρκετούς . το συγκεκριμένο στικ αγοράστηκε τυχαία γιατί μου τράβηξε την προσοχή η θέση του που είχε
ανάμεσα στους χοντρούς ζουμπαδες αδελφούς του .στον υγραντηρα μου υπάρχουν κάποια τεμάχια αλλά δεν πήρα κανένα μαζί. έχουμε και λέμε
Σώμα κατραμη λείο χωρίς ίχνος φλέβας κόβω και στο πρε τραβάει καλά από γεύση όμως δε μου έρχεται κάτι ιδιαίτερο ανάβω και με πνίγουν πιπεριά τόσα πολλά που μου κάνει εντύπωση.
Μετά από πέντε έξι ρουφηξιες κακάο στο προσκήνιο το πιπέρι όσο προχωράει αρχίζει να χαλαρώνει το πρώτο μέρος του τελειώνει με τους ρόλους να έχουν αντιστραφεί.
Στο δεύτερο μέρος έχουμε κακάο έντονο ξηρούς καρπούς και ένα διακριτικό μέλι που δένουν ωραία μεταξύ τους
Στο τρίτο και τελευταίο μέρος του όλα τα παραπάνω τυλίγονται από ένα λεπτό κομμάτι δέρματος δημιουργοντας ένα ευχάριστο κάπνισμα μέχρι το τέλος
Είμαι ικανοποιημένος και ελπίζω και τα υπόλοιπα που έχω να είναι τουλάχιστον σαν αυτό

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
These users thanked the author Spirosbusa71 for the post (total 3):
Τάκηςχεντυ κοντουsigaras
Johni
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2020 8:37 pm

Re: La Aurora 107 Robusto Maduro

Δημοσίευση από Johni »

Πολύ συμπαθητικό και στην περιγραφή θα συμφωνήσω με το Σπύρο παραπάνω.


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gkotsop
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2020 7:17 pm

Re: La Aurora 107 Robusto Maduro

Δημοσίευση από gkotsop »

Εικόνα

Ένα πολύ όμορφο στικ εμφανισιακά και αρκετά συμπαθητικό γευστικά.. σκουρόχρωμο λείο wrapper δίχως πολλες φλέβες
Τέλεια καύση αν και λίγο σφιχτό στο τράβηγμα συγκριτικά με αλλά που έχω κάψει στο παρελθόν!
Ξεκινάει ήρεμα χωρίς πολλά πιπεριά.. μια ξυλώδη επίγευση ίσως και κάποια χόρτα στην αρχή.. 1/3 μέτριο
Μετά έρχεται αρκετά πιο κοντά στις προτιμήσεις μου με μπόλικο καρυδι και ένα μέλι στο background το οποίο κρατάει μέχρι το τέλος με την μόνη προσθήκη μια βουτυράτη κρέμα προς το τελείωμα του 2/3! Σίγουρα τίμιο για την τιμή του βάση αυτών που προσφέρει. Βρίσκω προσωπικά πολύ καλύτερη επιλογή το La Aurora 107 1985 Robusto Original Blend
These users thanked the author gkotsop for the post (total 2):
lefteris cSpirosbusa71
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8893
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: La Aurora 107 Robusto Maduro

Δημοσίευση από Τάκης »

κάποια μαγαζιά το έχουν ακόμα 8,50 €, όταν πρωτοήρθε Ελλάδα η τιμή του ήταν 8 €
στην επίσημη σελίδα της Uniflame (εταιρείας που το εισάγει στην Ελλάδα) υπάρχει μόνο ένας pdf κατάλογος με ενημέρωση Νοεμβρίου 2021 χωρίς τιμές
papa was a rolling stone...
Απάντηση

Επιστροφή στο “La Aurora”