Joya de Nicaragua Antano 1970 Machito

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Spirosbusa71
Δημοσιεύσεις: 1248
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 5:53 pm

Joya de Nicaragua Antano 1970 Machito

Δημοσίευση από Spirosbusa71 »

Εικόνα
Η βροχή δε λέει να σταματήσει οπότε φτιάχνω ρόφημα και ετοιμάζεται παρουσίαση σε αγαπημένο non
Ένα πούρο που έχω καπνίσει αρκετές φορές και ποτέ δε με απογοήτευσε πάμε λοιπόν
Σώμα λείο χωρίς το παραμικρό ψεγάδι που μοσχοβολαει κακάο κόβω και τραβάει φουλ δέρμα κακάο
Ανάβω και δέχομαι επίθεση από δέρματα κέδρους λίγο τσίλι και κακάο η επίθεση κράτησε 6/7 ρουφηξιες μετά χαλάρωσε ενώ ο καπνός βγαίνει μπόλικος
Στο 2/3 επικρατεί ο κέδρος το κακάο παρέα με ένα μους από ελαφριά μπαχαρικά ενώ στο βάθος έρχεται καφές
Εικόνα
3/3 ο κέδρος γλυκός στη θέση του το μους παρών και ο καφές μέτριος ένα ελαφρύ πιπερακι περνάει από τη γλώσσα αλλά δεν κάθεται

Εικόνα
40 λεπτά ευχάριστου καπνίσματος συστήνονται χωρίς κανένα ενδοιασμο για καθημερινό κάπνισμα vfm σε non
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Joya de Nicaragua Antano 1970 Machito

Δημοσίευση από Τάκης »

Εικόνα

Petit Corona 4 ¾ x 42
Wrapper-Binder-Filler: Nicaragua

η αλήθεια είναι ότι όσες φορές κάπνισα το μικρό της αγαπημένης Antano οικογένειας δεν μου άρεσε και πολύ
για τον πολύ απλό λόγο ότι δεν θυμίζει και τόσο Antano, λες και το εξαιρετικό blend της σειράς δεν «χωράει» σε Petit Corona
αντίθετα το θυμάμαι πάντα θαμπό και μονοκόμματο, χωρίς το σώμα και την ψυχή των υπόλοιπων αντάνιο

το ίδιο κι αυτή τη φορά, είναι από την αρχή κομμάτι επιθετικό, με πολύ πιπέρι, ξυλώδη στοιχεία και γη
που διανθίζονται στην πορεία με κακάο, κιτρικές νότες, και χλωρά ξηροκάρπια
δίχως πουθενά να βγάζει τη βουτυράτη μαργαρίνη, τα χειμωνιάτικα μέλια, τα λαδωμένα δέρματα
αλλά κι εκείνη τη σούπερ σοκολάτα σήμα-κατατεθέν της σειράς

χωρίς να είναι κακό πούρο, στη σύγκριση με τα άλλα αδέλφια του κατά τη γνώμη μου υστερεί
και φυσικά δεν «φταίει» το μικρό δαχτυλίδι, υπάρχει και το Lancero με 38 ring το οποίο είναι απλά καταπληκτικό…

Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post:
Spirosbusa71
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Spirosbusa71
Δημοσιεύσεις: 1248
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 5:53 pm

Re: Joya de Nicaragua Antano 1970 Machito

Δημοσίευση από Spirosbusa71 »

Τώρα που έχω δοκιμάσει και τα αδέλφια του θα συμφωνήσω μαζί σου δεν απορρίπτω όμως το ότι στα νον αυτής της κατηγορίας τιμής είναι πολύ ψηλά κατά την εμπειρία μου
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Joya de Nicaragua Antano 1970 Machito

Δημοσίευση από Τάκης »

δεν θα διαφωνήσω Σπύρο
papa was a rolling stone...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Joya de Nicaragua”