Caldwell the King is Dead Premier

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Caldwell the King is Dead Premier

Δημοσίευση από Fairlight »

Εικόνα

Ήρθε και η ώρα αυτού του Robusto, απο μια σειρά που δεν έχω καπνίσει ούτε ένα. Τα Blind Man’s Bluff τα βρήκα γενικά άνευρα και όσα Long Live the King έχω καπνίσει μου άρεσαν πολύ.

Το Robusto αυτό λοιπόν έχει άγρια ιντρικαδόρικο pre και κρύα καθώς είναι υπερβολικά βοτανικό και ασυνήθιστο. Ειδικά το pre είναι φουλ στο γρασίδι και στο παρασκήνιο βγαίνουν κάτι περίεργα φρούτα (κάτι κοντά σε σύκο).

Στο ανάμα παρουσιάζει ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον προφίλ. Φουλ κρέμα, λίγο ψωμί και κάτι που φέρνει σε λεμόνι ή κίτρο. Φοβερά εξευγενισμένο και σίγουρα όχι κοντά σε non ή Κουβανέζικο, μου θύμισε δηλαδή και λίγο την εντύπωση που μου άφησε το lancero που είχαμε κάνει στο mass. To σώμα είναι προς το ελαφρύ αλλά πλούσιο σε πληροφορία και το πούρο καθόλου βαρετό.

H συνέχεια δεν απογοητεύει καθόλου καθώς το πούρο κερνάει κόκκινο πιπέρι, βούτυρο, πολύ ψωμί, κάτι που φέρνει σε μοσχοκάρυδο με τις γλυκές κρέμες να βρίσκονται πάντα στο προσκήνιο. Προς το τέλος τσαμπουκαλέυεται και λίγο με τα πιπέρια και τα μπαχαρικά να δυναμώνουν.

Τι να πω ένα άκρως ενδιαφέρον, αρωματικό και ξεχωριστό non. Να σημειωθεί ότι στάβλοι κτλπ δεν εμφανίστηκαν ποτέ. Θα τα ξανατιμήσω σίγουρα όταν μου δοθεί η ευκαιρία (έχω και άλλο ένα της σειράς που δεν έχω κάνει).
These users thanked the author Fairlight for the post (total 2):
ΤάκηςAssos
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 8896
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Caldwell the King is Dead Premier

Δημοσίευση από Τάκης »

η σειρά είναι εξαιρετική Θωμά, μαζί με τα Long Live αποτελούν την αιχμή του δόρατος των Caldwell cigars
και για άλλη μια φορά βγάζουμε το καπέλο στον Robert για τη σημαντικότατη συμβολή του στον επαναπροσδιορισμό του non πούρου
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: Caldwell the King is Dead Premier

Δημοσίευση από Fairlight »

Ναι Τάκη, νομίζω θα συμφωνήσω μαζί σου, βασιζόμενος βέβαια στην περιορισμένη εμπειρία που έχω με τα πούρα του.
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Caldwell”